jaki Telewizor 32-42"

....nie pasujące gdzie indziej...
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Polecam Samsunga - wśród Chińskiej tandety pozytywnie się wyróżniają.
Ja wybieram zawsze środkowy model lub jak najwyższy (nie wielkość tylko model). Sprawdzam dokładnie dane techniczne - np procesor a co za tym idzie funkcje już od modelów średnich są takie jak w najwyższych tylko okrojone z funkcji. Dodatkowo najtańsze modele to zwykle max zubożone (jakościowo) modele - często produkowane w innej fabryce tak zwane "marketowe" aby pochwalić się ceną. Dlatego warto wybrać lepszy model - nie tylko dla funkcji.
Monitora bym nie kupował - matryca jest inna - nie przystosowana do np filmów, brak czasem przydatnych funkcji jak np ilość wejść a i inne funkcje sa bardzo użyteczne - jak np wifi dzięki któremu możemy przeglądać zdjęcia np na TV bez konieczności kabelkologi z kompem czy telefonem.
przemke
Posty: 80
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: przemke »

Dzięki za opinie. Philipsy ktoś wspomniał niepewne...w górnym budżecie zainteresował mnie TV Philips 40PFH4100 - full hd 40" ma też nagrywanie usb i w necie najtańszy za ok. 1200zł (choć nie wiem czy chcę kupować z netu ale serwis w razie czego i tak jest chyba door2door)

Przypomnialo mi się jeszcze istnienie forum hdtv.com.pl może tam coś doradzą
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

przemke, zakup przez internet ma tą zaletę iż do 10 dni możesz zwrócić bez podawania przyczyny. Co przy bad pixelach może mieć znaczenie.
kjk
Posty: 54
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: z Polski B, a może C

Post autor: kjk »

Zawsze jest loteria. Jednak znajomy elektronik twierdzi, że w najnowszym sprzęcie Samsung i LG stosują najbezczelniejsze sztuczki przyspieszające zużycie (np. nietypowe kondensatory montowane tuż przy radiatorach).....
k.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Funaji - posiadam dwa, każdy 32 cale. Jeden pracuje od 8 lat każdego dnia zazwyczaj od 17 do 23, żadnych problemów. Drugi używam 3 lata, dziennie pracuje po 3 - 4 godziny, bez problemów.

A to z kondensatorami i radiatorami też słyszałem :) Grunt to to, że ma pracować, ale nie za długo. Gdyby Mercedes robił takie auta jak w latach 70 do dziś, to firma już dawno by zbankrutowała :mrgreen: To samo tyczy się elektroniki :)
ILPT
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Ja polecam SHARP. Mam już w domu dwa, 40", kosztował coś około 1200-1300zł. Chodzą codziennie po 4h, bez problemów.
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
cudny pisze:Ja polecam SHARP. Mam już w domu dwa, 40", kosztował coś około 1200-1300zł. Chodzą codziennie po 4h, bez problemów.
Też mam Aquosa (brat też ciężko eksploatuje już kilka lat), jednak powstrzymam się z polecaniem... Kolega kupił dwa lata temu, i ten już był robiony w Chinach (AOU).

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Jeżeli zakup ma służyć jako monitor to ok, ale ja tam się telewizora pozbyłem i tego nie żałuję...
W tej chwili zdarza mi się obejrzeć może z 30 min/tydzień i coraz bardziej się przekonuję, że słusznie postąpiłem.
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

...A ja od dziesięciu lat mam Panasonica. :)
Działa, nigdy problemów z nim nie było.
Poprzednio miałem również Panasonica, jeszcze z kineskopem.
Tamten telewizor działa do dziś, teraz u Szwagra na działce.
Swoja drogą - po moim telewizorze widać, jaki postęp nastąpił w tej dziedzinie na przestrzeni dekady.
ODPOWIEDZ