Śledzenie naszych przesyłek

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ten polecony inpost to porażka jakaś jest, niby do 3 dni roboczych ma być dostarczony, ale tydzień to przynajmniej idzie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Możecie oboje złożyć reklamację. Mi ostatnio zgubili przesyłkę kurierską. Problem polega na tym, że ich regulamin przewiduje miesiąc na ustosunkowanie się. :mad:
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Chyba wszystkie firmy przewozowe, w sensie przesyłkowe, mają miesiąc na odzew w sprawie reklamacji. Przynajmniej mi tak znajomy ze sklepu mówił jak reklamował moją przesyłkę (bez serca kurierzy złamali mi gryf w gitarce).
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Dzisiaj dostałem polecony z inpostu po 17 dniach od nadania. Szczerze nie polecam.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Całkiem niezły wynik jak na Chiny :mrgreen:
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

No to chyba mnie Zapals.com zrobił w jajco. Niby 15 września wysłana przesyłka rejestrowana. Do dzisiaj nie widać jej w żadnym systemie śledzenia.

Ogólne odczucia związane z obsługą i działaniem tego sklepu słabe. Chyba muszą zacząć uczyć się od konkurencji.
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Awatar użytkownika
JacaGlaca
Posty: 181
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:12
Lokalizacja: z fotela.

Post autor: JacaGlaca »

Pierwszy raz mam taki status przesyłki:

2016-10-10 11:36 International Postal System, Package sent from Poland
2016-10-10 11:30 International Postal System, Item arrived
2016-10-09 04:39 WER Warszawa, Item arrived
2016-10-04 19:23 HONG KONG AIR MAIL CENTRE, Package sent
2016-09-30 17:11 International Postal System, Item posting

Czyżby została odesłana do nadawcy?
Mactronic Black Eye @Noctigon XP16 V2 XP-L V6 3C LED /Nanjg 105c 2,1A
BLF Special Edition X6 CREE XM-L2 U2-3C 1A/3C
BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Panowie co się dzieje z tymi przesyłkami/pocztą ... ?
3szt (RFxxxxCN oraz RJxxxxxCN) opuszczają Szanghaj 27.09 (wg Poczty Polskiej już 24.09) ... do dziś żadnej aktualizacji
1szt RSxxxxCN od firmy Convoy z ali wysłana 1 tyg temu a nadal nie widoczna w śledzeniu

Z BG doszły normalnie (dziś ostatnia bez śledzenia). Inna z ali jest w domu od 3 tyg a wszystko zamówione w tym samym czasie (poza Convoyem rzecz jasna).
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Ja to śledzenie już od jakiegoś czasu traktuje z przymrużeniem oka.
Nawet śledzenie krajowe działa jak mu się podoba.
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

W przeciągu 2 tygodniu złożyłem kilka zamówień, zarówno na BG, GB, oraz Allie.
Wszędzie przynajmniej 2 przesyłki rejestrowane. Większość wysłana tego samego lub następnego dnia,
a śledzenie pojawia się przeważnie dopiero po tygodniu "The item is pre-advised".
I w większości na tym koniec (póki co). Śledzenie nie działa prawidłowo, zmiana statusu następuje dopiero
jak przesyłka dotrze do kraju przez które jest wysyłane (Czechy, Holandia - poniżej przykładowe śledzenie przesyłki z BG)

Czy tylko ja tak mam, czy rzeczywiście coś mogli "przekombinować" ze śledzeniem?!
Zamówienie - 27.09.16
Wysyłka i numer śledzenia - 28.09.16 (co jak widać niżej, nie pokrywa się)

Wyniki śledzenia:
2016-10-11 07:59 The item is on transport to the country of destination
2016-10-09 17:04 The item is at the PostNL sorting center
2016-10-04 09:47 The item is pre-advised
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Czytałem na jakimś innym forum, że ostatnio potrafią wklejać fałszywe numerki śledzenia, albo jak mają do wysłania 100 paczek, to po wysłaniu pierwszej wszystkim wklejają jeden numerek a reszta idzie w innym terminie. Ile w tym prawdy niestety nie wiem, ale zauważyłem że ostatnio śledzenie sobie a czas dostawy sobie i tym sposobie mam 2 paczki wysłane 2016.09.18, obie mają to samo w śledzeniu, że 2016.09.28 22:18 powinna być w kraju przeznaczenia a jedna jest u mnie od 2016.10.03, a na drugą do tej pory czekam, co ciekawe jest też trzecia paczka zamówiona dzień później i do tej pory wyświetla mi "Tracking information is not found at this moment,please check it later. [ CN ]", a jedna z przesyłek wyświetla "Podany numer nie jest poprawny (błędna suma kontrolna)".
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

endrju1 pisze:Czytałem na jakimś innym forum, że ostatnio potrafią wklejać fałszywe numerki śledzenia
Ja dostalem z Gearbest numer, który dwa tygodnie przed nadaniem został doręczony w Czechach :mrgreen: Nie pomylili się, jest zdjęcie paczki, moje dane numer się zgadza.

Ale pracuję w firmie kurierskiej więc wiem, że numery paczek które klienci sami (w swoich aplikacjach) generują bywają zdublowane. Więc stawiam raczej na błąd a nie świadome oszustwo i mam nadzieję, że dojdzie bez problemu. Przynajmniej u nas zdublowane numery nie są problemem, doręczamy je :)
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

marekwoj pisze:
endrju1 pisze:Czytałem na jakimś innym forum, że ostatnio potrafią wklejać fałszywe numerki śledzenia
Ja dostalem z Gearbest numer, który dwa tygodnie przed nadaniem został doręczony w Czechach :mrgreen: Nie pomylili się, jest zdjęcie paczki, moje dane numer się zgadza.

Ale pracuję w firmie kurierskiej więc wiem, że numery paczek które klienci sami (w swoich aplikacjach) generują bywają zdublowane. Więc stawiam raczej na błąd a nie świadome oszustwo i mam nadzieję, że dojdzie bez problemu. Przynajmniej u nas zdublowane numery nie są problemem, doręczamy je :)
Też kilka dni temu moja paczka dotarła do Czech i była informacja, że przesyłka doręczona.
Wczoraj jednak status się nagle zmienił, że została nadana do kraju docelowego, więc jednak jeszcze nie zakończyła swojej podróży ;)

Ps. Wczoraj dostałem list ze swojego urzędu celnego (Przemyśl), o konieczności dokonania deklaracji celnej.
W paczce jest telefon, i raczej nie obędzie się od opłaty celnej :(
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Ja czekam już miesiąc na małą kopertę nadaną poleconym z chińskiej poczty (końcówka CN)
Przeważnie przychodziły po 2 tygodniach, ale niedawno w Chinach jakieś święto było i może stąd opóźnienia. Taki list dostalem jakiś czas temu:
  • Thank you for your email,
    we are out of office from October 1th to 7th for our National Day Holiday.
    We will be back in the office on Wednesday 8th October and will reply you asap.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Pierwszy raz nie przepuścili mi przesyłki - w środku cztery akumulatorki 14500 :(

"Arrived at PostNL – Item not allowed (X-ray) and rejected"
ODPOWIEDZ