czołówki Coleman

Oświetlenie montowane na głowie
żaba górska
Posty: 3
Rejestracja: piątek 29 lip 2016, 08:42
Lokalizacja: Wielkopolska

czołówki Coleman

Post autor: żaba górska »

Witam wszystkich :) Czy używa ktoś może czołówek firmy Coleman? Trudno znaleźć jakiekolwiek recenzje ich produktów w sieci, 0 opinii zarówno po polsku jak i po angielsku... Udało mi się znaleźć jedynie coś po holendersku :rotfl: Zainteresował mnie zwłaszcza ten model: http://sewel.pl/product-pol-15107-Czolo ... R-LED.html
Cena dobra jak za 300 lumenów i wszystkie opisane bajery, ale jak ma się to np. do reactive lighting Petzla? Może ktoś pomoże? :niepewny:
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jak za taką cenę, to wolał bym Nitecore HC30 lub coś podobnego z mocą około 1000 lumenów wraz z ładowarką i kilkoma ogniwami.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Za tą cenę masz dwie bardzo dobre czołówki. Nitecore HC30, Skilhunt H03.
żaba górska
Posty: 3
Rejestracja: piątek 29 lip 2016, 08:42
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: żaba górska »

Dzięki za te podpowiedzi... Ale bardziej niż o cenę chodzi mi o markę. Czy ktoś testował jakieś produkty Colemana :roll: ?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ja bym nie ryzykował, bo nie sądzę że ktoś na forum testował. Latarka dość droga, a firma mało (przynajmniej mi) na rynku. Koledzy podali kilka lepszych rozwiązań. Najlepiej jak napiszesz do czego ma służyć.
żaba górska
Posty: 3
Rejestracja: piątek 29 lip 2016, 08:42
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: żaba górska »

Czytam, że to amerykańska firma produkująca sprzęt biwakowy, istniejąca na rynku od ponad stu lat... więc ktoś musiał o niej słyszeć :wink: Czołówka ma być do biegania po lesie w nocy, więc liczy się moc i łatwość obsługi (dlatego zainteresował mnie system zmiany trybu oświetlenia przez machnięcie dłonią, zastosowany w Colemanach)
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Ja bym kupił Nitecore HC30, Skilhunt H03 lub Xtar H3. Tą ostatnią mam i jestem zadowolony, chociaż do biegania najlepsza będzie Nitecore HC 30 bo jest najlżejsza. Ten Coleman wygląda że ma obudowę z plastiku. Sorry ale nie kupiłbym czołówki ani żadnej latarki z plastiku za te pieniądze. Kup Hc30 i ogniwo Sanyo 18650 GA z naszego sklepiku i będziesz zadowolona. Trochę interesuję się czołówkami ale o takiej firmie nigdy nie słyszałem. To co oferuje Coleman to były rozwiązania (plastik + 300 lumenów) dobre w 2007-2008 roku. Teraz jest to po prostu przestarzałe. Owszem sterowanie gestami jest fajne ale odbieram tego typu rzeczy jako bajer.

W HC30 masz ochronę przed przegrzaniem (zadziała w najwyższych trybach) i masz fajnie dobrane tryby: 70 lumenów 210, 400 i na 1000 lumenów, ten ostatni tryb możesz wykorzystać aby przyświecić i zobaczyć co znajduje się dalej. Do biegania myśle że starczy Ci 210 lub 400 lumenów.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Koleżanka pyta o opinie na temat tego konkretnego modelu ;-), nie wciskajmy jej na siłę czegoś innego nawet jeśli wiemy że to lepsze ;-)
Ostatnio zmieniony sobota 30 lip 2016, 11:56 przez hoka, łącznie zmieniany 1 raz.
blojar
Posty: 5
Rejestracja: sobota 19 wrz 2015, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blojar »

Coleman to faktycznie taka marka co robi sprzęt outdoorowy. Sprzedawana w marketach w USA. Kupowałem ich rzeczy, robią wszystko ale mało profesjonalnie. Ot taka marka na piknik poza miastem dla rodziny. Ja bym nie kupił tej latarki, szczególnie w tej cenie.
toom
Posty: 7
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 15:45
Lokalizacja: ...piiii... W ...piiii... DALEKO

Post autor: toom »

sam wygląd odstrasza, wygląda niczym z odpustu
ODPOWIEDZ