canvoy s2+ od Pana Darka czy SolarStorm x2/3

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
andrewpl
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 12 lip 2016, 15:25
Lokalizacja: ozorków

canvoy s2+ od Pana Darka czy SolarStorm x2/3

Post autor: andrewpl »

Witam serdecznie .
Która lampka będzie dawała mocniejsze/lepsze światło na rower?
canvoy s2+ od Pana Darka czy SolarStorm x2/3 ?

Jazda normalna,trochę miasta,trochę polnych ścieżek itp.....
Mimo to szukam czegoś z konkretnym "kopnięciem " w rozsadnych gabarytach.
Proszę o poradę.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jeśli X2/X3 w wersji fabrycznej to po chwili S2+ będzie świeciła mocniej.

Kolejnym atutem S2+ jest możliwość zastosowania różnej optyki, ref op, kolimatory owalne.
S2+ zawsze możesz zdjąć z roweru i jako EDC używać, z X2, X3 już tego nie zrobisz.

Jaki budżet na cały zestaw?
andrewpl
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 12 lip 2016, 15:25
Lokalizacja: ozorków

Post autor: andrewpl »

budżet.....ok 200-250 zł za komplet....ma być moc:-)
bienio
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 13:49
Lokalizacja: moja sprawa

Post autor: bienio »

To może lepiej kup sobie sprzęt w jakimś sklepie a nie od jakiegos pana darka. Gwarancje będziesz mial, możliwość zwrotu itd itp. No chyba że pan darek sprzedaje połowe taniej bo nie musi placuć cła, vatu, dochodowego, zusu itp. A za 250zł bez tych wszystkich danin powinieneś mieć dwie latarki z tego co kalkuluje więc i moc będzie jeszcze większa. Zastanów się.
Ostatnio zmieniony niedziela 04 wrz 2016, 18:05 przez bienio, łącznie zmieniany 1 raz.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Solar bez modów to taki sobie średniak jest.
W cenie 260 zł kupisz od Dariusza 2 latarki CS2+ z dwoma różnymi optykami - szeroką i wąską:
- wąska (30 st.) da Ci power na odległość
- szeroka (np. 60x20 stopni) power na boki
tutaj przykładowe rzuty wiązek http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... 185398.jpg

Dzięki dwóm niezależnym mocowaniom i regulacji (mocy i położenia latarek) będziesz mógł tak sobie ustawić latarki jak CI będzie najlepiej pasowało.
Dodatkowym atutem jest możliwość używania latarki 30 stopni jako normalnej latarki "szperacza".

Niestety jeśli nie posiadasz co najmniej 4 ogniw 18650 i ładowarki (2 ogniwa do latarek i 2 po zapasie do każdej) to będziesz musiał dokupić dodatkowo powyższe ...
Ogólnie jak nie masz kasy to rozłóż zakupy w czasie i zacznij od CS2+ z optyką 30 stopni na początek - odpowiednio nastawiona da Ci kompromis między szerokością a odległością.
Potem dokupisz drugą lub sam se zrobisz ;)

Poza tym Pan Dariusz z forum dba o tych którym latarki sprzedał więc w kwestii gwarancji to nie trzeba się martwić - raczej rzadko się słyszy że jego mody się psują.
Ostatnio zmieniony niedziela 04 wrz 2016, 18:07 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 1 raz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Ja też kupił bym od Darka zresztą już coś od niego kupowałem i jestem jak najbardziej zadowolony. Tak jak koledzy wcześniej pisali, po zdjęciu z roweru mamy bardzo.mocne EDC.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Jeździłem i czasem jeszcze jeżdżę z SF L2P. Doskonałe, uniwersalne świecidełko. Ale po 2 latach przeszedłem na X2. Jak ma być "wygar" i świecić dłuższą chwilę to SF X2 (po modzie) + powiększony pakiet będzie moim zdaniem lepszy na rower.

Zalety X2:
- dłuższy czas działania
- łatwiej dopasować daszek.

Wady:
- Tracisz uniwersalność EDC
- jak zostawiasz rower w miejscach publicznych to musisz zdjąć lampkę i zabrać pakiet.

Więc coś za coś.
andrewpl
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 12 lip 2016, 15:25
Lokalizacja: ozorków

Post autor: andrewpl »

bienio pisze:To może lepiej kup sobie sprzęt w jakimś sklepie a nie od jakiegos pana darka. Gwarancje będziesz mial, możliwość zwrotu itd itp. No chyba że pan darek sprzedaje połowe taniej bo nie musi placuć cła, vatu, dochodowego, zusu itp. A za 250zł bez tych wszystkich danin powinieneś mieć dwie latarki z tego co kalkuluje więc i moc będzie jeszcze większa. Zastanów się.
Chodzi o Pana Dariusza70 a nie jakiegoś Pana Darka.Z tego co się zdążyłem zorientować to użytkownik Dariusz70 jest osobą znaną na forum i szanowaną, poza tym Jego sprzęt zbiera bardzo dobre opinie....
andrewpl
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 12 lip 2016, 15:25
Lokalizacja: ozorków

Post autor: andrewpl »

tty5150 pisze:Jeździłem i czasem jeszcze jeżdżę z SF L2P. Doskonałe, uniwersalne świecidełko. Ale po 2 latach przeszedłem na X2. Jak ma być "wygar" i świecić dłuższą chwilę to SF X2 (po modzie) + powiększony pakiet będzie moim zdaniem lepszy na rower.

Zalety X2:
- dłuższy czas działania
- łatwiej dopasować daszek.

Wady:
- Tracisz uniwersalność EDC
- jak zostawiasz rower w miejscach publicznych to musisz zdjąć lampkę i zabrać pakiet.

Więc coś za coś.
mogę prosić o namiar na oryginalny SF x2 modowany?
Duża jest różnica w mocy świecenia względem c2+
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Oryginalny x2 nie jest modowany a jego wykonanie zostawia wiele do życzenia.
W tej kwestii nie ma porównania co do wykonania modowanego S2+.

Możesz sobie wybrać różne optyki, diody i moc latarki.
Konfiguracji jest dużo więc ciężko jest porównać obie latarki w jednym zdjęciu.

bienio
Jak masz jakąś dobrą i solidną lampkę rowerową mieszcząca się w budżecie to daj namiary na nią, ewentualnie sklep.
Z tego co ja się zorientowałem to nic sensownego nie ma.
bienio
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 13:49
Lokalizacja: moja sprawa

Post autor: bienio »

Ja osobiście na rowerze używam solarforce l2p i jestem bardzo zadowolony. Gdzie kupić to do google odsyłam. Swoją akurat sam sobie składałem.
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

bienio pisze:To może lepiej kup sobie sprzęt w jakimś sklepie a nie od jakiegos pana darka. Gwarancje będziesz mial, możliwość zwrotu itd itp. No chyba że pan darek sprzedaje połowe taniej bo nie musi placuć cła, vatu, dochodowego, zusu itp. A za 250zł bez tych wszystkich danin powinieneś mieć dwie latarki z tego co kalkuluje więc i moc będzie jeszcze większa. Zastanów się.
"jakis pan darek" ja to tam ująłeś sprzedaje możliwie dobrze zrobione latarki kolego...
Po pierwsze:
andrewpl pisze:Chodzi o Pana Dariusza70 a nie jakiegoś Pana Darka.Z tego co się zdążyłem zorientować to użytkownik Dariusz70 jest osobą znaną na forum i szanowaną, poza tym Jego sprzęt zbiera bardzo dobre opinie....
A co jeśli powiem ci, że latarki w jego wykonaniu dosłownie zabijają wszelką konkurencję w tej cenie, a do tego są tańsze, niż skompletowanie części takiej samej latarki po nominalnych cenach.
Gwarancję też udziela.
To po drugie

Jeśli masz pisać takie bzdury, to lepiej usuń konto.
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
bienio
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 13:49
Lokalizacja: moja sprawa

Post autor: bienio »

Ven0n pisze:
bienio pisze:To może lepiej kup sobie sprzęt w jakimś sklepie a nie od jakiegos pana darka. Gwarancje będziesz mial, możliwość zwrotu itd itp. No chyba że pan darek sprzedaje połowe taniej bo nie musi placuć cła, vatu, dochodowego, zusu itp. A za 250zł bez tych wszystkich danin powinieneś mieć dwie latarki z tego co kalkuluje więc i moc będzie jeszcze większa. Zastanów się.
"jakis pan darek" ja to tam ująłeś sprzedaje możliwie dobrze zrobione latarki kolego...
Po pierwsze:
andrewpl pisze:Chodzi o Pana Dariusza70 a nie jakiegoś Pana Darka.Z tego co się zdążyłem zorientować to użytkownik Dariusz70 jest osobą znaną na forum i szanowaną, poza tym Jego sprzęt zbiera bardzo dobre opinie....
A co jeśli powiem ci, że latarki w jego wykonaniu dosłownie zabijają wszelką konkurencję w tej cenie, a do tego są tańsze, niż skompletowanie części takiej samej latarki po nominalnych cenach.
Gwarancję też udziela.
To po drugie

Jeśli masz pisać takie bzdury, to lepiej usuń konto.
No tak, kolegę PANA DARKA wszyscy znają i kochają. Ja też jestem Darek i też świetnie radzę sobie z lutownicą.
A bzdury kolego to ty piszesz albo nie jesteś świadomy tego że taki sprzęt kupiony po hurtowych cenach, bez płacenia wszystich opłat dodatkowyc o których pisałem wcześniej jest minimum 50% tańszy w zakupie niż w sytuacji kiedy wprowadza go na rynek legalnie działająca firma. Więc czemu Pan Darek sprzedaje ten towat w zbliżonych cenach do cen np w mhuncie? Czysty zysk i tyle.... pozdrawiam wszystkich legalnie prowadzących interesy i płacących podatki. A tym którzy sporo zarabiają na takich mało uświadomionych jak Ty życzę kontroli skarbowej.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

A czy w takim mhuncie kupisz convoya z programowalnym sterownikiem, przeróżnymi diodami i optykami do wyboru? Czy tylko wersję którą wypuścił chińczyk i nawet nie wiadomo czy ma pastę termo przewodzącą pod diodą? Nie porównuj cen sprzętu fabrycznego do cen sprzętu modowanego, gdzie każda sztuka jest składana ze zwróceniem uwagi na każdy szczegół, a nie klepana na masę w fabryce.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Bienio nie masz kompletnego pojęcia o czym piszesz.
Nikt tu nie kupuje u Chińczyków w hurtowych ilościach ani po hurtowych cenach.

Spróbuj sobie kupić hurtową ilość latarek tak żeby jej celnicy nie zauważyli...
Zablokowany