canvoy s2+ od Pana Darka czy SolarStorm x2/3

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
bienio
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 13:49
Lokalizacja: moja sprawa

Post autor: bienio »

smokuxx1987 pisze:Bienio nie masz kompletnego pojęcia o czym piszesz.
Nikt tu nie kupuje u Chińczyków w hurtowych ilościach ani po hurtowych cenach.

Spróbuj sobie kupić hurtową ilość latarek tak żeby jej celnicy nie zauważyli...
Jesteś pewien że nie mam pojęcia?
Hurtowy zakup nie zawsze oznacza jak tobie się to wydaje jednorazowej przesyłki dużej ilości towaru. Myślę że dobrze wiesz jak to wygląda w praktyce tylko dorabiasz teraz do tego ideologie bo na jednym wózku z Panen Darkiem jedziecie z tego co obserwuję to forum.
Nie popieram i nigdy nie będę popierał nieuczciwej konkurencji w stosunku do płacących podatki firm. Jeśli Ciebie to boli to nie mój problem kolego.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Właśnie dlatego że wiem jak to funkcjonuje piszę że opowiadasz głupoty.
Spróbuj załatwić hurtową cenę przy detalicznych wysyłkach zamiast mówić po ile kto powinien sprzedawać.
bienio
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 13:49
Lokalizacja: moja sprawa

Post autor: bienio »

smokuxx1987 pisze:Właśnie dlatego że wiem jak to funkcjonuje piszę że opowiadasz głupoty.
Spróbuj załatwić hurtową cenę przy detalicznych wysyłkach zamiast mówić po ile kto powinien sprzedawać.
Chyba nie zrozumiałeś przekazu. Więc może wprost, chcesz sprzedawać to zarejestruj działalność, odprowadzaj podatki, płać zus, cło, vat, gospodarke odpadami, prowadź księgowość, rozliczaj sie z pit i wiele wiele innyc. Zobaczymy wtedy czy będziesz nadal taki konkurencyjny. Łatwo pod pretekstem takim że jestes "hobbystą" nakręcać sobie klientów w cenach sklepowych, zarabiając 50% więcej, bo niby kabelki umiesz ze sobą polutować.

Bez odbioru.
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Zrobił się ot. Ale jak co niektórzy ubolewają że trzeba płacić podatki i tak dalej, to ja pracowałem ostatnio u takiego co płacił wszystkie podatki i chronił swoje 4 litery a mi płacił 1/4 etatu a pracowałem cały etat. A wcześniej też pracowałem u takiego co wszystko płacił, ale nadgodzin już nie. Dlatego jak słyszę jacy to polscy pracodawcy są super i ile to rzeczy płacą to mnie coś zalewa. Po swoich doświadczeniach powiem że nigdy więcej nie będę pracował u "uczciwego polskiego pracodawcy".
"bez odbioru"
bienio
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 13:49
Lokalizacja: moja sprawa

Post autor: bienio »

andriu2233 pisze:Zrobił się ot. Ale jak co niektórzy ubolewają że trzeba płacić podatki i tak dalej, to ja pracowałem ostatnio u takiego co płacił wszystkie podatki i chronił swoje 4 litery a mi płacił 1/4 etatu a pracowałem cały etat. A wcześniej też pracowałem u takiego co wszystko płacił, ale nadgodzin już nie. Dlatego jak słyszę jacy to polscy pracodawcy są super i ile to rzeczy płacą to mnie coś zalewa. Po swoich doświadczeniach powiem że nigdy więcej nie będę pracował u "uczciwego polskiego pracodawcy".
"bez odbioru"
Trochę jak kulą w płot trafiłeś z tym swoim postem powiem Ci szczerze. No ale rozumiem że potrzebowałeś się wyżalić :-) .
Może jak wszyscy zrozumieją że płacenie podatków i wspieranie tych którzy je płacą jest czymś dobrym to się w tym kraju zacznie wszystko zmieniać na dobre. Bo póki co jak widać bazarowe cwaniactwo jest dobrze widziane przez ogół.
Więc proponuję więcej konsekwencji, skoro nie będziesz pracował u nieuczciwych pracodawców ktorzy unikają płacenia podatków to też nie powinieneś robić zakupów u sprzedawców którzy nie płacą ŻADNYCH podatków. W jednym i drugim przypadku wspierasz szarą strefę.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Może wydzielmy temat pretensji do wszystkiego co podcina gardła polskim przedsiebiorcom i dławi pensje pracującym u nich - świadomość wiedzy o tym dla forumowych wyjadaczy zapewne jest istotna więc może warto żale powylewać do tematu o nazwie KUBEŁ.
Forum umożliwia kontakt tym którzy łakną specjalistycznej wiedzy latarkowej i po jej akceptacji również "po staropolsku" czyli "lewoskrętnie" zakupić potrzebne nam produkty.
Rozumiem donos na kierowce łamiącego przepisy i stwarzającego niebezpieczeństwo dla życia ale donosik na "hobbystę" który sprzedaje a nie nie zawsze rozlicza sie z fiskusem jest moim zdaniem nie na miejscu.
Oczywiście donosik bądź niezadowolenie wyrażone ogólnie (jak kto lubi) poprawi samopoczucie osobie "donoszącej" jednak nie poprawi "zaopatrzenia rynku" w wysokoprzetworzone z autorskim wkładem własnym latarki.
Zwracam uwagę na to ostatnie - niemal wszyscy sprzedający na forum dorzucają w kupiony w Chinach "półprodukt" myśl i pracę własną co czyni z wytworzonych przez nich latarek produkt wybitnie konkurencyjny ROZWIĄZANIAMI do tego co można kupić w sklepie w Polsce czy w Europie.
A że w realiach polskich i nie tylko głęboko zakorzenione jest kombinowanie to już inna sprawa - forum jako miejsce bitwy i lepszego Polaka to jednak nie miejsce moim zdaniem.
Co zaś do płacenia podatków pojawia się pytanie - dlaczego moje podatki idą na 500+ a nie jako ulga od wydatków ALE NA MOJE potrzeby. A pytań w tym stylu miałbym więcej ...
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Benito
Kupowałem dwukrotnie od jednego z "Panów Darkow" forumowych.
Za każdym razem dostałem oficjalną fakturę i pisemną gwarancję.
A sprzęt to był starannie wyselekcjonowany i zmodyfikowany indywidualnie w celu osiągnięcia lepszych parametrów niż seryjna nawet droga konkurencja.
Tak więc zanim zaczniesz nawracać na jedyna właściwą drogę to zorientuj się czy opierasz swoje tezy na faktach czy tylko na własnych niekoniecznie prawdziwych domysłach.
A druga sprawa to zauważ że to forum hobbystow mających własną wiedzę i pomysły, które niekoniecznie sprawdziłyby się w produkcji seryjnej i nawet jeśli ktoś odpłatnie udostępnia na małą skalę swoje prace to nie jest to niewłaściwe.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Temat zamykam. Nic do żalenia się na system i nieuczciwość rodaków nie wydzielę bo temat rzeka. I tak kolega bienio nerwowy mocno....Ja bardzo proszę, więcej merytorycznych wypowiedzi, mniej wycieczek polityczno-społeczno-ustrojowych. Psuje to tylko klimat forum i nic nie naprawi, a z pewnością kręgosłupa "nieuczciwego" rzemieślnika czy "uczciwego" ministra...
A uczciwie płacącym podatki i widzącym wokoło tylko nieuczciwie niepłacących proponuję krótkie doświadczenie życiowe-zatrudnić się w jakimś urzędzie... gdzieś w budżetówce. Popatrzycie sobie na wasze podatki...komu i za co płacicie.
Zablokowany