Trochę o strzelaniu

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Dziś zdałem egzamin na patent strzelecki na pistolet, karabin i strzelbę :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ermi1
Posty: 183
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ermi1 »

gratulacje - to teraz promesy - i po po pierwszą sztukę :mrgreen:
Co chodzi po głowie jako pierwszy sprzęt?
Najpierw długo radzą mędrce - potem kleci się naprędce.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
midi pisze:Dziś zdałem egzamin na patent strzelecki na pistolet, karabin i strzelbę
ermi1 pisze:gratulacje - to teraz promesy - i po po pierwszą sztukę :mrgreen:
Co chodzi po głowie jako pierwszy sprzęt?
Ja myślę... Desert Eagle 45, Baret M82, ewentualnie Baret M99 i jakiś Mossberg 500... :twisted:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Na początek coś małego z bocznego zapłonu 22LR co by poćwiczyć strzelanie precyzyjne i dodatkowo amunicja jest dość tania, jakaś dziewiątka ( chciałem P99 albo Gloka ) a chyba CZ-ka będzie odpowiednia. Oczywiście do kompletu będzie M4 :mrgreen: i tyle na początek wystarczy.
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

midi, gratki :) Poruszasz temat, który mnie od dawien dawna interesuje ;)
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Walther to nienajlepszy pomysł.
Lekki, fajnie wyglądający, ale niebezpieczny dla użytkownika, pewnie słyszałeś o wypadkach z iglicą i oczami?
Nie polecam. Glock owszem.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Znam problem P99 ale jest ładny, jak kupuje się nowy to trzeba pamiętać by nie strzelać na " sucho" bez łuski w środku. Strzelałem i z Gloka i z P99 , Glok jakis taki " gumowaty " choć wielu moich kolegów strzela i chwali zaś P99 jak wspomniałem jest ładne.
CZ-ka jest takim kompromisem z mojej strony bo wielka i ciężka ale za to celna i wad nie ma za wiele.
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

To zerknij, i zapoznaj się z proponowanymi, przeze mnie SIG P226 (F226), oraz Springfield XDM.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ermi1
Posty: 183
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ermi1 »

JUŻ wiem jaki będzie pierwszy zakup!!!
Szafa pancerna S1. :mrgreen:



No to tak.
Polecam coś na 0.22 - Waltera GSP. Lub z rewolwerów HW9 sport - tanie i bardzo dobre.
Z 9tek. - postrzelaj najpierw z dziesiątek różnych konstrukcji a później wybierz. Broń boże abyś się napalał na coś tak z rok czasu.
p226- bardzo fajny i wdzięczny - można kupić klona firmy norinco.
XDM - to wymagający wybór, już dla strzelca który wie czego chce - mnie się z niego strzela fatalnie.
CZ- no zależy która - do dynamiki i tarczy sp-01 shadow. unikaj spustów omega.
ja mam p-09 i sobie chwalę.
Postrzelaj z kurkowców i bezkurkowców, zobaczysz co Ci leży bardziej. Zobacz też czy bardziej odpowiada Ci chwyt profilowany czy plaski jak w gloku.
Midi jak będziesz w okolicach Torunia to daj znać - pojedziemy na strzelnicę.
A jak przyjedzie Pyra - to damy mu 2 deserty w kalibrze .50 i zobaczymy, kiedy zacznie marudzić, że mu portki zjeżdżają :wink: .
A Lara Croft - musiała heheh.
Najpierw długo radzą mędrce - potem kleci się naprędce.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Coś czuję, że się kolejny wątek w kafejce pojawi :-)

Też się zbieram za jakieś poważniejsze strzelanie sportowe, ale ciągle czasu brak. Może właśnie jakieś wypady na strzelanie?
ermi1
Posty: 183
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ermi1 »

Ja już nawet wakacje planuję tak aby w pobliżu była strzelnica. :mrgreen:
Zawsze zapraszam na strzelnicę do Rybieńca k/Stolna.
Jakby co pomogę i poprowadzę bo odpowiednie papiery się ma. I pozwoleństwo można zrobić.
Może faktycznie przerzucić temat do osobnego wątku, poprowadzę go i doradzę, mogę mieć nad nim nadzór.
Najpierw długo radzą mędrce - potem kleci się naprędce.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

W sumie to od roku troszkę już strzelałem, wiele pistoletów i karabinów w rękach miałem jednak przez ten czas bardziej skupiałem się na tym by patent zdać więc w moim przypadku margolin to jedyne długotrwałe doświadczenie . Podoba mi się strzelanie sportowe i to 22LR na pewno sobie kupię ale jakie to się zastanowię na strzelnicy kilku znajomych ma takie pistolety to sobie pooglądam, podotykam, postrzelam i wtedy zdecyduję .
Oczywiście że najpierw to se szafę S1 muszę kupić, mam dobre dojście więc tu nie mam dylematów ale z dziewiątką to troszkę będę kombinował bo w sumie trzeba by troszkę z takiego kalibru postrzelać żeby sobie zdanie wyrobić.
Ale oprócz strzelania to ostatnio rowery elektryczne mnie pochłonęły, jakoś tak od miesiąca przerobiłem swojego CUBA i powiem Wam że to jest coś niesamowitego, mam nim zasięg ponad 200km na jednym ładowaniu a prędkość max 60km/h, przyspiesza tak że nie jedno auto na starcie zostaje w tyle i to tak że ja odjadę na 50 metrów zanim samochód ruszy , w max mam teraz ustawione na ponad 4,5KW a akumulator mam 20Sp10 35Ah . Tak mnie to wciągnęło że właśnie składam powoli rower na ramie Falcona ( kilku zapaleńców z Polski robi te ramy na zamówienie ) ci co siedzą w temacie wiedzą o co chodzi . Tak więc za wiele zainteresowań na raz mam ostatnio :mrgreen: .
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ermi1 pisze:A jak przyjedzie Pyra - to damy mu 2 deserty w kalibrze .50 i zobaczymy, kiedy zacznie marudzić, że mu portki zjeżdżają :wink: .
Po kilku magazynkach... :roll:
Magnum 44 (ok - trochę mu do pół cala brakuje ;) )
Obrazek
(no dobra, pozowane ;) )
A i z takiego trochę kulek poszło...
SWD
Obrazek

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

To może postrzelamy z procy na 20 m w pokrywki od słoików?
Mam kilka zbędnych rurek 1745 - w sam raz nadadzą się na "łożyskową olimpiadę kal. 0,38".
Podpowiem że we wprawnych rękach kulka 0,38 (3,55g) jest w stanie osiągać powtarzalnie 80-90 m/s (powtarzalnie = 25-30x z rzędu w kartkę A4) po w miarę prostej linii na dystansie do 20 m - co daje 11-15 dżuli (to mniej więcej odważnik 1,2-1,5 kg puszczony z jednego metra).
Zawodowcy powtarzalnie z kulki ołowianej kalibru 0,44 (8,33 g) są w stanie uzyskiwać 35 J (na dystansie 15m) co odpowiada odważnikowi 3,6 kg z metra - z tarczy robi się duża przelotowa dziura.
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

midi pisze:Dziś zdałem egzamin na patent strzelecki na pistolet, karabin i strzelbę :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie.
Gratulacje !

Możesz pokrótce opisać jak taki egzamin wygląda?
ermi1 pisze: Zawsze zapraszam na strzelnicę do Rybieńca k/Stolna.
Mieszkam w Toruniu, z chęcią się wybiorę postrzelać :)
Może ktoś jeszcze jest z okolic i się przyłączy?
ODPOWIEDZ