Allegro i nie uczciwy sprzedajacy

....nie pasujące gdzie indziej...
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Allegro i nie uczciwy sprzedajacy

Post autor: ProLight »

Witam

Panowie dziwny problem na allegro, kupiłem odkurzacz od gościa kontakt na początku OK sprzęt przyszedł do domu okazało się że ma uszkodzone łożyska, napisałem do sprzedającego że chcę zwrócić towar, zero kontaktu. Spory na allegro nic nie dają, po 2 tyg. Wystawiłem negatywa, oczywiście w odpowiedzi dostałem również negatywa lecz jest on bardzo chamski i opisuje w nim jak to chciałem wyłudzić od niego pieniądze i że sprzęt jest na pewno OK a tylko pisałem o to by zwrócił cześć pieniędzy.

Allegro nie pomoże w tej sprawie.
Możecie poradzić co zrobić z takim gościem?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sobota 05 lis 2016, 19:04 przez ProLight, łącznie zmieniany 1 raz.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zostaje tylko droga sądowa lub przed tym, przedsądowe wezwanie do zapłaty / usunięcia usterki. Jak nie podziała to tylko sąd.
ILPT
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Teraz widzę że to już jego kolejny taki wybryk, a później w komentarzach pisze że ludzie chcą wyłudzić od niego zwrot kasy za sprzęt.
Ostatnio zmieniony sobota 05 lis 2016, 19:05 przez ProLight, łącznie zmieniany 1 raz.
Główny spammer tego Forum ;)
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Panowie tak czysto hipotetycznie, bo to co ten gość wypisuje to dramat, jak by ktoś założył fikcyjne konto na allegro kupił od niego towar a później nie kończąc transakcji wystawił komentarze?

Nie macie pojęcia jak mnie to strasznie denerwuje...
Ostatnio zmieniony sobota 05 lis 2016, 19:05 przez ProLight, łącznie zmieniany 1 raz.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

i pewnie się okaże że niska szkodliwość społeczna czynu. To coś poniżej 500zł, wystarczy okradać innych na niższą kwotę i macie od naszego państwa receptę na łatwe zarobki. :evil:
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Krótko - sąd.
Jeśli nie jesteś zdyscyplinowanym desperatem mającym kasę na swoje sprawy (rok-dwa ciągania się po sądach) to dalej będziesz tak wałkowany - takie realia na allegro.
Czas jakiś temu kupiłem coś od kogoś blisko miejsca zamieszkania - otrzymałem uszkodzony towar (wartość zakupu ok. 500 zł).
Reklamacje nic nie dały poza stekiem wyzwisk właśnie - policja rozłożyłą ręce a allegro powiedziało "sp..aj".
Za namową znajomego zgromadziłem wszelkie możliwe dane tyczące transakcji łącznie z przelewem jako dowodem transakcji i założyłem sprawę w sądzie.
Po pół roku była pierwsza rozprawa (policja musiała zgromadzić materiał dowodowy od allegro i na temat gościa). Po 2 rozprawach facet przegrał ale nie zmiękł - przy okazji okazało się, że to cwaniak znany policji z wyłudzeń.
Doszedł gdzie mieszkam i zaczął nachodzić - niestety kiedy sprawa trafiła do 2 instancji i facet przegrał a komornik wlazł mu na samochód wart 18 000 zł (jedyna rzecz na jaką miał oficjalnie prawo posiadania) to rurka mu zmiękła i chciał zdecydowanie polubownie załatwienia sprawy. Zgodziłem się na rozłożenie na raty - facet drugiej raty nie zapłacił. Ostatecznie komornik wlazł mu na samochód sprzedał za grosze a kasę z odsetkami za 2 lata sprawy plus koszty przelano mi na konto.
Krótko - historia jakich wiele problem w tym że aby bronić swoich spraw trzeba dyscypliny i zdecydowania i kasy na rozprawy - jeśli nie masz którejś z cech lub kasy to "marneszanse" .
Mimo wszystko życzę udanego załatwienia sprawy.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

<brawo>
ILPT
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Szkoda gadac odkurzacz wart 250zl jakos bym to przebolal, najgorsze te oszczerstwa i komentarze.


http://allegro.pl/show_user.php?uid=28844115
Główny spammer tego Forum ;)
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Brawo ten Pan! :padam:

Gdyby tak co dziesiąty oszukany, wykiwany, okradziony nie popuścił swego, mimo konieczności zainwestowania w sprawę środków i cennego czasu, to wszelkie szumowiny i inni amatorzy lekkiego życia nie byli by tak bezczelni i nie czuli by się z czasem już tak pewnie przy swojej "robocie".
Mociumpel pisze:Krótko - sąd.
Jeśli nie jesteś zdyscyplinowanym desperatem mającym kasę na swoje sprawy (rok-dwa ciągania się po sądach) to dalej będziesz tak wałkowany - takie realia na allegro.
Czas jakiś temu kupiłem coś od kogoś blisko miejsca zamieszkania - otrzymałem uszkodzony towar (wartość zakupu ok. 500 zł).
Reklamacje nic nie dały poza stekiem wyzwisk właśnie - policja rozłożyłą ręce a allegro powiedziało "sp..aj".
Za namową znajomego zgromadziłem wszelkie możliwe dane tyczące transakcji łącznie z przelewem jako dowodem transakcji i założyłem sprawę w sądzie.
Po pół roku była pierwsza rozprawa (policja musiała zgromadzić materiał dowodowy od allegro i na temat gościa). Po 2 rozprawach facet przegrał ale nie zmiękł - przy okazji okazało się, że to cwaniak znany policji z wyłudzeń.
Doszedł gdzie mieszkam i zaczął nachodzić - niestety kiedy sprawa trafiła do 2 instancji i facet przegrał a komornik wlazł mu na samochód wart 18 000 zł (jedyna rzecz na jaką miał oficjalnie prawo posiadania) to rurka mu zmiękła i chciał zdecydowanie polubownie załatwienia sprawy. Zgodziłem się na rozłożenie na raty - facet drugiej raty nie zapłacił. Ostatecznie komornik wlazł mu na samochód sprzedał za grosze a kasę z odsetkami za 2 lata sprawy plus koszty przelano mi na konto.
Krótko - historia jakich wiele problem w tym że aby bronić swoich spraw trzeba dyscypliny i zdecydowania i kasy na rozprawy - jeśli nie masz którejś z cech lub kasy to "marneszanse" .
Mimo wszystko życzę udanego załatwienia sprawy.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ProLight pisze:Szkoda gadać odkurzacz wart 250zl jakoś bym to przebolał, najgorsze te oszczerstwa i komentarze.


http://allegro.pl/show_user.php?uid=28844115
Dlatego, już od dłuższego czasu staram się nic nie kupować na allegro. Przede wszystkim, irytuje mnie ten chory system wystawiania komentarzy, który daje możliwość "walnięcia negatywa" w odwecie.

Kiedyś kupiłem dysk SSD, nie przyszedł, na początku kręcenie, potem kontakt całkowicie się urwał. Allegro, wiadomo, "sprzedający ma zawsze rację". Zgłoszenie na policję i... firma nie istnieje, nie ma właściciela... szkoda gadać, odpuściłem.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Tak samo jak Pyra staram się unikać Allegro. Najbardziej nie pasuje mi brak PayPala, bo przez to mamy ochronę sprzedających zamiast kupujących.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

A ja mam takie pytanie, czy ten odkurzacz był nowy, czy używany?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Cóż, współczuję.

Ja kupuję na allegro, ale staram się tylko od najlepszych sprzedawców, nawet jeżeli mam trochę przepłacić. Jak osoba prywatna ma mniej niż 98% pozytywów, to dla mnie odpada. Dużo widać też po punktach w tej 5 stopniowej skali.

Napisz spokojną, ładną prawdziwą odpowiedź na jego komentarz, bo to Ty wyjdziesz na furiata.

No i kupując używki staram się kalkulować takie właśnie ryzyko, ze przyjdzie szmelc.

A jak sam sprzedaję, to pisze o możliwości zwrotu i faktycznie zwroty przyjmuję i nawet oddaję całość, albo część pieniędzy za przesyłkę. Kilka zł w plecy, ale dostaję pozytywny komentarz i wystawiam jeszcze raz, no a przede wszystkim piszę o wadach, no ale ze mnie beznadziejny handlowiec i nigdy na tym nie zarabiam ;)

Pozdrawiam i powodzenia!
Ostatnio zmieniony czwartek 15 gru 2016, 19:11 przez marmez, łącznie zmieniany 2 razy.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

marmez pisze:Cóż, współczuję.

Ja kupuje na allegro, ale staram sie tylko od najlepszych sprzedawców, nawet jezeli mam troche przepłacić. Jak osoba prywatna ma mniej niż 98% pozytywów, to dla mnie odpada. Dużo widac tez po punktach w tej 5stopniowej skali.
Takim zachowaniem niestety tylko pogłębiasz patologię na tym portalu. Ważniejsze jest jednak sprawdzenie za co są negatywne komentarze a nie ich ilość. Jeszcze jakiś czas temu bym się pewnie nie załapał na Twój próg 98% bo postanowiłem po prostu nie szczypać się z wystawianiem negatywów jak ktoś mnie oszuka. A że na allegro szybciej dostaniesz odwetowego negatywa niż sprzedający zastanowi się nad swoim zachowaniem to kilka ich nałapałem.

Za sprzedaż mam jeden negatyw z 2000 roku kiedy allegro raczkowało - wystawiłem dysk do laptopa który miałem z rozbiórki uszkodzonego sprzętu a że był to dysk scsi to nie miałem jak go sprawdzić. Opisałem to wszystko ale osoba która wylicytowała chciała żebym jej przesłał dysk, ona go sprawdzi i jak będzie ok to wtedy zapłaci. Nie zgodziłem się i dostałem negatywa.

Sam wystawiłem sprzedawcom 10 negatywów za co dostałem 5 odwetowych. Z tych 10 negatywów 3 osobom allegro zamknęło konta. Jedna sprawa zakończyła się wygraną sprawą w sądzie - ale karną za oszustwo. Dlatego allegro używam tylko do kupowania nowych rzeczy od sprawdzonych sprzedawców. Używane już sobie wybiłem z głowy, chyba że jest taka okazja że nawet jak sprzęt nie będzie w 100% sprawny to się opłaca. Używane rzeczy wolę kupować za pośrednictwem for tematycznych.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Ja natomiast na Allegro kupuję dużo, praktycznie wszystko czego mi trzeba, już nawet nie pamiętam kiedy kupiłem jakiś element garderoby, buty czy inny produkt przemysłowy w sklepie stacjonarnym.

Przyciągają mnie atrakcyjne ceny, często można kupić daną rzecz za pół, 1/3, czy nawet ćwierć normalnej ceny sklepowej.

Zakupy robię zarówno u sprzedawców z wieloma tysiącami komentarzy (ci wcale nie są najlepsi), jak i u takich z zerowym dorobkiem (każdy kiedyś musi zacząć).
Sam komentarze wystawiam z rzadka, jeżeli ktoś wyjątkowo sobie zasłuży.
Mam oddzielne konto wyłącznie do sprzedaży (100% pozytywów), a drugie służące do zakupów, z którego śmiało wystawiam należne negatywy, a takowe otrzymane w odwecie nie bolą.

Wystarczy trochę doświadczenia oraz rozsądku, a podejrzane oferty można skutecznie wyłuskać i szerokim łukiem ominąć, czasem jednak, raz na jakieś dwa, trzy lata i ja stary wyjadacz" nadzieję się na jakiegoś cwaniaka, złodziejaszka, wtedy uruchamiam POK, trochę zachodu i pieniądze wracają z powrotem na moje konto.

Kiedyś chyba wrzucałem gdzieś na forum mój krótki poradnik korzystania z allegrowego Programu Ochrony Kupujących.


___
ODPOWIEDZ