Budowa drukarki 3D

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Cobra, a jesteś pewien, że chcesz łożyskować szpulę? :D chwila nieuwagi, mocniejsze pociągnięcie extrudera i pół szpuli filamentu na podłodze :D
Ja przechodzę męczarnie ze swoją drukarką. Jak przez pewien czas idzie mi dobrze, to zawsze coś musi się schrzanić na końcu.
Wczoraj konfiguracja marlina(1.0.6)-wyświetlacz nie działa i nie ma zamiaru współpracować.
Marlin wzięty od kolegi, również 1.0.6 i wyświetlacz działa o.O Podłączenie całości i niestety krańcówki wpiąłem odwrotnie-odparował regulator napięcia na Arduino..
Awatar użytkownika
cobra427
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra427 »

Filament wychodząc ze szpuli idzie przez odcinek teflonowego bowdena. To jest wystarczający hamulec.
Nie wiem nic o Marlinie, od początku działam na Repetierze. Dla kogoś początkującego, takiego jak ja, konfigurator Repetiera 0.92 jest czymś wymarzonym!
Awatar użytkownika
cobra427
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra427 »

Ogarnąłem problemy z drukarką. Podrukowałem na próbę różne przedmioty i generalnie nie jest źle.
Z naszych "światełkowych" rzeczy, zrobiłem na próbę (to co na zdjęciach, to jeszcze były próby, częściowo nieudane) dwie ładowarki. Znalazłem w swoich zasobach dwie płytki, różniące się wielkością, jedna z usb-micro, druga z usb-mini:
Obrazek Obrazek

Dziś zrodziła się potrzeba i szybciutko zrobiłem sobie uchwyty gniazd GU10. Powstało oświetlenie blatu roboczego na dwóch żarówkach ledowych:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
cobra427
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra427 »

Dziś zaprojektowałem sobie i wydrukowałem obudowę na kontroler RUMBA. Drażnią mnie trochę sterczące z niego na wszystkie strony kable. Będzie to chociaż trochę przykryte:

Obrazek Obrazek
Obrazek
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Fajnie, że projekt już działa. Zmotywowałeś mnie troszkę (pewnie nie tylko mnie) do pracy nad swoją maszyną i też zacząłem budowę, ale to będzie taka frezarko-drukarka.
Małymi kroczkami do przodu, szafkę już mam, reszta osprzętu w drodze, za tydzień zaczynam składać ramę. :)

Obrazek
Jedna moja, drugą zrobiłem znajomemu, bo też uznał, że mu się przyda i składamy we dwoje (trochę taniej)
http://ebike.nexun.pl/ - mój blog o budowie rowerów elektrycznych
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Witam,
Panowie chodzi za mną drukarka celuję w gotowca tylu Prusa i3

Czy to dobry wybór?
Gdzie kupić najlepiej?

Pole robocze 20x20 powinno mi wystarczyć tak jak w przypadku i3
Ostatnio zmieniony piątek 11 lis 2016, 20:50 przez ProLight, łącznie zmieniany 1 raz.
Główny spammer tego Forum ;)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Najlepszym budżetowym wyborem jest Mendel90 :wink:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Poza sztywnością, której Mendelowi90 nie brakuje, późniejszym problemem jest dobór odpowiedniej głowicy. Reszta to prosta sprawa :D
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Raczej chodzi mi o gotowy kit do poskładania, nie ogarniam za bardzo tematu jeszcze i najłatwiej mi się wdrożyć na gotowcu poznać jego zasadę działania itd.

Dlatego myślałem o tym:
http://www.gearbest.com/3d-printers-3d- ... tml?wid=21
155$

Co powiesz? Warto?
Główny spammer tego Forum ;)
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Dzisiaj sie zdecydowalem na zakup.... oczywiscie okazalo sie ze do ceny sprzetu trzeba doliczyc jakies 75$ na przesylke.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Za kilkadziesiąt złotych więcej wysyłają Prusa i3 z polski - Rzeszów.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
ermi1
Posty: 183
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ermi1 »

A jak wygląda sprawa z kalibracją ów urządzenia - w internecie - strasznie straszą, że aby uzyskać poprawne wydruki to jakieś voodoo trzeba znać i miesiące poświęcić na próby i błędy.

Oczywiście mam swoje lata i aby wiedzieć, że demonizuje się tanie i dobre - bo firmy mają drogie i równie dobre, ale chodzi mi o konkretną praktykę i doświadczenie. Jak prusa ma się do gotowców za 4000zł?

Pyra - jak tam Twoje monstrum do druku?
Najpierw długo radzą mędrce - potem kleci się naprędce.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ermi1 pisze:Pyra - jak tam Twoje monstrum do druku?
Wszystko leży spakowane, na razie najważniejsze jest skończyć ogrzewanie mieszkania...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Fluxor pisze:Za kilkadziesiąt złotych więcej wysyłają Prusa i3 z polski - Rzeszów.
O jakiej kwocie mówimy?
155$ + 75$ za przesyłkę ? ≈ 920zł
Więc zorientowałem się że za 1000zł kupimy w PL ale napaliłem się na cenę 155$ nie będąc świadomym że doliczą za przesyłkę.
Główny spammer tego Forum ;)
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Odświeżam temat, czy ktoś poskładał jakąś drukareczkę dla siebie czy też kupił? Przymierzam się na poważnie do tego tematu, dużo narazie czytam, ale mętlik mam co do jakości wydruku (ciężko mi jako laikowi określić czy jeśli ktoś pisze że jest kiepska to czy całkiem do kitu czy jak?), co do głowic odnośnie podawania filamentu jakieś są patenty lepsze, gorsze, głowice też. Jednym słowem czy na początek warto inwestować w coś powyżej 2kpln czy może coś za 1kpln i ewoluować w coś lepszego? Chodzi o to aby nie przepłacać zbytnio bo zarabiał na tym nie będę.
Chciałbym drukować głownie obudowy dla swoich układów, jakieś kółka zębate itp rzeczy. Spotkałem się z określeniem że nawet z gorszej drukarki dzięki dobrej kalibracji uzyskać więcej niż dobre rezultaty. Ktoś inny pisał że albo raz na tydzień albo raz na miesiąc trzeba kalibrować drukarkę. Jak to jest? Przydałby się jakiś praktyk co by napisał co i jak, ew. doradził jakiś gotowy kit. Nie ukrywam że chciałbym kit bo lubię poskładać sam, poznać, pomacać lepiej człowiek sie obezna z tym - ale gdzieś ktoś pisał że kalibracja nie jest wcale taka łatwa. I bądz tu człowieku mądry.

Gdyby się odezwał ktoś kto ma, używa, budował to chętnie bym pomęczył pytaniami :)
ODPOWIEDZ