Temat rzeka.. latarka na prezent

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Temat rzeka.. latarka na prezent

Post autor: wkliw »

Jak pewnie niektórzy zauważyli chwile mnie tutaj nie było. Co nie znaczy że ze światełkami zabawę skończyłem. Niestety nie śledząc forum wypadłem nieco z obiegu. A problem mam z zakupem latarki na prezent. Mam pewne wytyczne jak to ma wyglądać ale do rzeczy.
- latarka ma służyć do użytku codziennego dla kogoś kto mieszka na wsi blisko lasu itp.
- ma świecić mocno i szeroko, wstępnie typowałbym jakieś 500- 600lm (moze XM-L) z reflektorem OP. Ale jeśli jest coś mocniejszego w rozsądnych pieniądzach to czemu nie.
- ma świecić min ok 2h więc XM-L z porządnym ogniwem 18650 powinno dać radę.
- musi być rozsądnej wielkości, żadne szperacze wielkości cegły nie wchodzą w grę.
- Musi być prosta w obsłudze. Czy jak najmniej trybów. Najchętniej HI MED LO i żadnych migaczy.
Damy rade? Budżetu na razie nie określam zobaczymy co się znajdzie.
Aa no i sprzęt musi być dobrej jakości nie jakieś badziewie typu hiper mega POLICE zoom
Z góry dzięki za podpowiedzi.

PS tak sobie pomyślałem że może coś na XHP w przystępnej cenie by się znalazło ?
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Nieśmiertelne S2+?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Na XH-P70 w przystępnej cenie jest Convoy L6, ale to spora latarka.
Można też tak jak pisze endrju1 albo podobne ale mniej popularne latarki na 1x18650 np. jakiś Manker. No ale jeżeli ma być prosta w obsłudze i niedroga to Convoy się świetnie sprawdzi.
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Nad Convoy się zastanawiałem od samego początku, miałem jednak nadzieję że jak to mówią "świat poszedł do przodu".
A co do ceny, michal1 nigdzie nie pisałem że ma być niedroga.... ale oczywiście bez przesady
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

XHP70 będzie świecić bardzo daleko ale i dość wąsko, poza tym, był punkt
musi być rozsądnej wielkości, żadne szperacze wielkości cegły nie wchodzą w grę.
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Jeden z forumowiczów zaproponował http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=20430
Co o tym sądzicie ? Wielkościowo chyba coś jak S2 i podoba mi się ten pomysł z ładowanie na mUSB
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Podobno bardzo udana latarka.
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Interesowałem się nią jakiś czas temu i miała dobrą opinię. W sieci powinien krążyć jej test to poczytaj.
Właśnie jak do "zwykłego użytkownika" na co dzień powinna się bardzo dobrze sprawdzić ze względu na możliwość ładowania przez microUSB jak w tel, a ładowarkę w domu praktycznie ma każdy. No bo po co komuś utrudniać życie wyciąganiem ogniwa i dodatkową ładowarką w domu :)
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Mam x2r, x5r, s2+, a na dniach c8.

X5R mam na xpl-hi - daleko ale trochę wąsko. Optimum jakby wyrwać ją na xml2.
X2R - szeroko ale nie za daleko. Na szerokość coś pomiędzy s2 a s2+, zasięg może jak w s2+ 1.4A.
s2+ 2.1A - ta latarka to przyzwoite światło.

W sumie to wybierałbym pomiędzy X5R xml2 a s2+ 2.1A z naciskiem na ta pierwszą.
X2R jest fajniutka ale trzeba pamiętać że daje 1.4-1.6A na diodę i to dość szeroko więc efektu "wow" raczej nie ma.

W planach mam albo zmianę diody w x5r albo kolimator/tir. Taki miniaturowy szperacz jest z niej. Odrobinę szerzej z rowniejszym rozkładem a byłoby super i lepiej niż w s2+. Ma też fajniejsze tryby.

P.S.
Właśnie przyszła Convoy c8 -> xml2 4C, 2,8A, OP
Pierwsze porównanie z X5R xpl-hi -> prawie identyczny spot (x5r odrobinkę szerzej), prawie identyczny split. W zasadzie trudno je odróżnić po rozkładzie światła bez bezpośredniego porównania.

Wg kryteriów z pierwszego posta - Eagle Eye X5R xml2, potem convoy s2+ 2,1A xml2, potem Eagle Eye X2R xml2
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
ODPOWIEDZ