Convoy S2/S3/S5/S6/S8 - różnice

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
flojd
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:10
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: flojd »

Świetnie, dzięki Maćku za wyjaśnienie! W takim razie zabieram się za szukanie kolimatorów.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14347 - coś niecoś o kolimatorach.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
flojd
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:10
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: flojd »

Dodam od siebie małe spostrzeżenia. Reflektor w S2 wydaje się być identyczny jak w S5. To co mi się w obu podobało(bo już znajomi nie chcą mi ich oddać) to bajeczne rozmycie spota - super efekt przy oświetlaniu najbliższych parudziesięciu metrów przestrzeni, podwórka, drogi, itp. Z tego co widzę po beamshotach to S3/S2+ mogą mieć podobny reflektor jak jest w Ultrafire S5, którą mam obecnie, czyli teksturowany, o podobnej geometrii. We wspomnianej UF S5 spot wyraźniej odcina się od spilla i wygląda to bardzo podobnie jak w podróbce Roche F12 z refem gładkim. Innymi słowy - jak dla mnie to teksturowanie mogłoby być nieco bardziej wyraźne.
Druga kwestia - Convoy S5 w odróżnieniu od S2, ma oba gwinty tuby anodyzowane - jak się coś przekombinuje i tuba przestanie wkręcać się do samej piguły to latarka nie świeci. :)
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Witam, mógł by ktoś potwierdzić czy reflektor od S2 rzeczywiście pasuje też do: S5 / S6 / S7 / S8
Niby tutaj pokazane, że pasuje:
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... r-s2-s5-s6
Ostatnio zmieniony niedziela 31 sty 2016, 19:19 przez Misiek_86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Tak.
Ten sam reflektor.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Dariusz70, Dzięki, to jeszcze mam pytanie odnośnie kolimatorów pod:
S2 / S5 / S6 / S7 / S8 / S2+ / S4
Jakich rozmiarów pasują bez żadnych przeróbek?
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Tylko do S2+ pasują kolimatory 12,5mm do 13mm i 20mm średnicy.
Kolimator trafia w miejsce reflektora. S2+ ma 13mm wysokości reflektor.

Pozostałe S.. mają 20mm wysokości reflektor. Trzeba "zgubić" 7mm.
Wykonalne gdy mamy np mosiężny dystans. Lutowanie piguła/dystans/miedziane podłoże diody.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Poszukuję ref do swojej S2+, przeglądając FT patrzę Ref do S2:
https://www.fasttech.com/products/1617/ ... 2-s5-s6-s7
Pasuje: XP-E / XP-G / XM-L / XM-L2 emitters
Czy w takim razie ten który jest pod XP-G podpasuje też pod XM-L2?? bo wymiarowo pasuje do S2+
https://www.fasttech.com/products/1617/ ... -cree-xp-g
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Ref do XM-L2 ma otwór 7mm. Jeśli zakładamy diodę rozmiaru XP stosujemy odpowiednią podkładkę centrującą pod otwór 7mm.
Ref z FF nie jest podany rozmiar otworu. Wygląda na 5mm, czyli oryginalny do XP. Tu nie zmieścimy diody XM-L2.

Jeśli potrzebujesz reflektory do S2+ to mam oryginalne.
Ostatnio zmieniony sobota 10 gru 2016, 09:41 przez Dariusz70, łącznie zmieniany 1 raz.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
grigorij00
Posty: 193
Rejestracja: czwartek 26 lut 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: grigorij00 »

Chciałbym w Convoy S2 na XM-L2 w miarę możliwości poprawić skupienie i zasięg. Wymieniłem na początek reflektor na SMO, zastanawiam się nad zmianą LEDa: XP-L HI, Nichia NVSW219C, XP-G2 ? W Nichia dochodzi niskie Vf. i fajna jakość światła. Prąd w LEDa max. 2,8A (sporadycznie). A może zamiast reflektora jakiś bardzo wąsko świecący kolimator ale nie wiem czy coś takiego dostanę ?
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Robinson »

Bardzo fajny temat, ale czy jest jakaś strona lub temat na forum, który dokładnie porównuje parametry lub opisuje różnice między poszczególnymi modelami Convoyów? O ile dobrze rozumiem, to nawet ten sam model (np. S2 czy S3) może różnić się parametrami, zależnie od zastosowanej diody.

Przymierzam się do zakupu latarki, a nie "latarki" za 40zł z marketu.
Nie chcę nic na baterie paluszki tylko na ogniwo 1x18650 lub 2x18650 (lub 26650), bo mam odpowiednią ładowarkę.
Latarka głównie do użytku domowego, a także w razie jakiegoś nocnego marszu.
Na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę?
Ostatnio zmieniony czwartek 06 wrz 2018, 17:19 przez Robinson, łącznie zmieniany 1 raz.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Latarki S2+ i S3 nie różnią się "w świeceniu" niczym o ile ledy i sterowniki sa takie same.
Różnica pojawia się dopiero wtedy kiedy zmianie ulegają rodzaj i rozmiar diody, maksymalny prąd sterownika i rodzaj reflektora.
Co do kompendium to diodek.pl, co zaś do zastosowań "domowych" to zwykła S2+ ze sterownikiem 6xAMC (czyli na prąd 2,1A) z dioda neutralna np. T6 4C - w dużym skrócie - reszty szukaj w szukajce.
A tu jaksie nie boisz zakupów w Chinach https://www.gearbest.com/led-flashlight ... id=1433363 masz latarkę po taniości
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Robinson »

A jakie są ewentualnie wady i zalety diody zimnej i ciepłej.
Jaką lepiej jest mieć i dlaczego?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Cytat z siebie sprzed kilku dni...
"Każdy ma swoje "oko" i radość odczuwania barwy światła - z grubsza można przyjąć że im większa intensywność tym barwa zimniejsza powinna być (słońce w południe ma intensywność grubo ponad 100 tys luksów - nie mylić z lumenami - chodzi o ilość światła odbitego od powierzchni jakichkolwiek, widzianego oczami - o barwie powiedzmy upraszczając że 6500K) im intensywność światła mniejsza tym barwa powinna być cieplejsza (powiedzmy że im ciemniej tym słońce bardziej żółte jest ). Nie ma konkretnego progu dla dowolnego człowieka który odbierałby konkretne światło z latarki jako najlepsze - zazwyczaj osoby młode do 35 roku życia wolą zimne 6500K, potem coś między 35-55 lat 4000-5500K i starsze zółte powiedzmy 3000K (i nie są to twarde granice). Najbardziej bezpieczną jest barwa ok 5000K ale nie jest to regułą.
Dodatkowo kolor zimny lepiej "wychwytuje" obiekty dalekie z ciemności a neutralne i ciepłe jest przyjemniejsze do bliskich celów.
Podsumowując - do mocnych latarek sugerowałbym zimne do słabych i średniaków - coś pomiędzy 4000-5500K - JA ostatnio wole 4000K.
Za średnią moc należy uznać stale używane "lumeny" na danej odległości - zazwyczaj do 1000 lumenów to średniak a powyżej 2-3 klumenów to już mocna latarka jest."
Mocno upraszczając - zimna dla osiągów i na zasięg, cieplejsze dla kolorów, lepszego postrzegania szczegółów i mniejszego zmęczenia wzroku i na dystanse do 50-100m.
Chyba że masz dobrego zooma wtedy 4000-5000 jest dobrym wyborem.
ODPOWIEDZ