Jaki zewnętrzny dysk twardy?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Będziesz zadowolony. Bynajmniej ja jestem. Dobra opcją jest uśpienie dysku w czasie kiedy się z niego nie korzysta. Ja mam go podpiętego na stałe jako taki NAS domowy i uśpienie działa rewelacyjnie.
Everybody lies...
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

artur_n pisze:Będziesz zadowolony. Bynajmniej ja jestem. Dobra opcją jest uśpienie dysku w czasie kiedy się z niego nie korzysta. Ja mam go podpiętego na stałe jako taki NAS domowy i uśpienie działa rewelacyjnie.
U mnie będzie podpinany tylko raz na jakiś czas w celu archiwizacji. Jako NAS mam inny dysk (większy).

Dzięki :)
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2013, 14:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marooned »

artur_n pisze:Będziesz zadowolony. Bynajmniej ja jestem.
No to jesteś czy nie jesteś? Bo zgubić się można :)

Ja mam 4 dyski Transcenda w gumowej obudowie. Gdybym kupował następny, to tylko taki. Te na USB 2.0 były lepsze (sensowniejszy kabel), ale już nie są do kupienia niestety.
"In the brave new world of the year 2000, a kiss can still break your heart." - Program from Cirque du Soleil's Alegría

Nad tymi gwiazdami jest wszechświat szybujących potworów! Wiedziałaś?
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

No właśnie, córka chce od mikołaja jakiś dysk zew. 1 tera, co teraz warto kupić.
Raczej nie stacjonarny, będzie noszony dość często.

Pomożecie :)
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

fotorondo, Posiadam taki i jestem zadowolony:
http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-seaga ... 12679.html
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Tak naprawdę, to wszystko obecnie jedno, oby nie z najniższej półki (typu super no name w aluminiowej obudowie). A czy to będzie seagate, czy wd, transcend, maxtor czy toshiba, to już aż takiego znaczenia nie ma.
Od siebie dodam, że w dzisiejszych czasach obowiązkowo USB 3.0.
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

endrju1 pisze:Tak naprawdę, to wszystko obecnie jedno, oby nie z najniższej półki (typu super no name w aluminiowej obudowie).
Zasadniczo prawda. Z kilku dysków zewn. 2.5 cala jakie użytkuję, najlepsze zdanie mam o serii WD Passport.
endrju1 pisze:Od siebie dodam, że w dzisiejszych czasach obowiązkowo USB 3.0.
Tak. I nawet jak nie z przyczyn wydajnościowych, to z mechanicznych. To lepsze złącze. W Toshibie z USB 2.0 po jakimś czasie kabelek się ruszał i potrafiło mi odłączyć dysk w trakcie pracy.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Kupiłem ostatnio w Biedronce Seagate'a 1,5TB USB 3.0 2,5".
Były w promocji po 199, teraz chyba są po 229.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Zawsze w komputerach miałem dyski Seagate i wszystkie działają do dziś. Najstarszy jaki mam ma 60 GB i leży gdzieś na szafie. Dlatego dysk zewnętrzny też kupiłem Seagate. Inna sprawa, że był jednym z najtańszych. Jakieś pół roku temu zaczął umierać. Miał przepracowane 14 tys. godzin. Dysk był podłączony na stałe do laptopa od brata i udostępniony innym komputerom. Ogólnie taki magazyn różnych danych. Od znajomych słyszałem, że im też Seagaty umierały po podobnym czasie. Teraz mam dysk WD i działa podobnie. Jedynie po jakimś tam czasie nieaktywności dysk się usypia i nie pracuje. Problem tylko taki, że trzeba czekać ok 30 sekund aż się wybudzi. Przez to wyłączanie laptopa się wydłuża bo dysk najpierw się wybudza, a później wyłącza. W internecie są informacje, że Seagaty to awaryjne dyski, ale mi się nigdy taki nie trafił. 14 tys. godzin to chyba nie tak mało jak na dysk, który się przenosi i jest narażony na jakiś mechaniczne uszkodzenia.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Mój wcześniej opisywany WD ma już 22350h i śmiga jak marzenie.
Podpięty do serwera i pracuje non stop, wciąż polecam :-)
Everybody lies...
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Seagate miały wadliwą serię, wd niedługo później również.
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

Żadne dyski dziś już nie można uznać za bezaawaryjne – ceny za niskie. Backup przyjacielem Twoim. Niemniej z WD zewnętrznymi odpukać nie miałem jeszcze problemów.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ludzi dzielimy na tych którzy backup robią, i backup robić będą :)
Ja mam kopię ważnych danych na zew. dysku marki Seagate a najważniejsze dodatkowo na BD DL. Raz wpadłem ze stratą danych, nigdy więcej.
Widzę że chwalicie WD, ja już zmieniłem o nich zdanie, lubiłem je bardzo ale coś ostatnio mają złą passę. Przesiadłem się na Toshiby (tak, wiem że dalej to WD) ale inna etykieta i już spokój ducha. Muszę przyznać że są dobre bestie. Ciche, szybkie, w serwerze idealne.

Co do uszkodzenia kabelka w 2.0 to raczej przypadek. Nie wierzę że 3.0 jest lepiej lutowane czy coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Dziubek, Kiedyś jak robiłem kopię na płytach CD/DVD to kupowałem np. TDK i verbatim, mniejsze prawdopodobieństwo, że obie padną w tym samym czasie. Teraz posiadam kopię na dysku zewnętrznym oraz chmura i jest oki, Dobre opinie zbierają też dyski Hitachi.
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

Dziubek pisze:Ciche, szybkie, w serwerze idealne.
Ale cały ten wątek jest o zewnętrznych dyskach twardych USB. :) W sumie sam wpadłem w pułapkę, bo ja pisałem o 2.5-calowych, bo takich używam głównie do backupów i magazynów.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
ODPOWIEDZ