zakupy na aliexpres

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Tylko 1 z 5 czy 6 nie doszła jeszcze.
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

U mnie dość dziwnie. Szybciej do mnie przychodzą paczki kupione później. Czekam, co mam zrobić. Oczekiwanie jest wliczone w kupowanie u myfriendów.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Miałem nadzieję, że paczki dojdą przed świętami, teraz szykuję się chyba na styczeń...
ILPT
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Akurat wtedy kupiłem jedną rzecz i wciąż na nią czekam. 10 dni temu pojawił się status, że paczka wysłana z Chin i na razie cisza. To ma być taka kostka antystresowa, a tu się człowiek denerwuje, że jeszcze nie doszło. :P
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

tre33 pisze:Dostaniesz jeszcze zalutowane (scalaki DIY) :wink:
Manekinen pisze:Chen to starszy syn, Xuan to młodszy :D Myślę że scalaki będą wyrwane, bo za młody na lutownicę ;)
Dziś sprawa została zakończona zwrotem całości $.
Po miesiącu od zamówienia zapytałem czy przesyłka została wysłana, bo status był ciągle "Electronic information received". Oczywiście po wiadomości i odczekaniu 3-5 dni status się zmienił. Mijały dni tygodnie a czas ochrony się kończył więc założyłem spór. Sprzedawca niczym robot na każdą moją wiadomość i propozycję odpowiadał tak samo (ctrl+c ctrl+v)
Friend, both please cancel the dispute!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Thank you very much!
Disputes over the shop has a great influence to me!
We negotiate!
You can also contact your local post office!
Consulting the parcel!
In order to solve this problem!Make you satisfied!!!!!!!!!!!!!!I resend the goods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Let you buy the rest assured!
Sincere service for you!!!!!!!!!!!!!!
Cancel the dispute, both please reply me!!!!!!!!!!!!!!!!
I'll give you a new track!
... w info dla ali napisał, że wziąłem przesyłkę nierejestrowaną (co jest nieprawdą, bo po 1wsze nie było takiej opcji a po 2gie sam wysłał mi nr przesyłki) więc pracownik ali, który zajął się sprawą nie miał wątpliwości komu przyznać rację.

Przesyłka 15.11 została wysłana z Chin więc kto wie, może kiedyś dojdzie coś ...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

No i teraz coś dla odmiany...
Gdybym był wielkim bratem to bym powiedział "Wielki brat jest pod wrażeniem", nie jestem nim .... jestem w szoku.
Wieczorem 07.12 zamówiłem Xiaomi Redmi 4 Pro Prime. Przesyłka wyjechała 08.12 SF Expessem, przed chwilą kurierowi składałem podpis przy odbiorze przesyłki. Cła i VATu nie chcieli, cena lepsza niż na BG,GB,DX,FT ... .

A bałem się, że do świąt nie dojedzie, bo to prezent dla mojej starej, znaczy się kochanej żony. :mrgreen:
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

Co do zamówień z 11, to czekam jeszcze na 2 paczki. Najbardziej wlecze się poczta Estońska, wczoraj jedna paczka została dostarczona do domu, a druga, która wyszła w tym samym dniu, dopiero dotarła do Estonii...NC
Trzecia leci pocztą chińską, i ostatni status mam z 02.12, że niby wyleciała z Chin, ale ani widu, ani słychu ;)
ElSor pisze:No i teraz coś dla odmiany...
Gdybym był wielkim bratem to bym powiedział "Wielki brat jest pod wrażeniem", nie jestem nim .... jestem w szoku.
Wieczorem 07.12 zamówiłem Xiaomi Redmi 4 Pro Prime. Przesyłka wyjechała 08.12 SF Expessem, przed chwilą kurierowi składałem podpis przy odbiorze przesyłki. Cła i VATu nie chcieli, cena lepsza niż na BG,GB,DX,FT ... .

A bałem się, że do świąt nie dojedzie, bo to prezent dla mojej starej, znaczy się kochanej żony. :mrgreen:
Jak już pisałem wcześniej, to leci ekspresem :D niby przepakowują to we Francji, lub Anglii i do nas leci kurierem DPD, jak zostało nadane kurierem w Europie, to niby na jakiej podstawie mieliby chcieć cło i vat?! :D
Mój Mi5 sprawuje się wyśmienicie :twisted:
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Oj były już takie przypadki, że jeśli coś jest w tranzycje z Chin to dowalają się celnicy. Nie ma w tym przypadku gdzie to było ponownie wysłane. Sporo w tym szczęścia było i tyle ;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kafar pisze: Trzecia leci pocztą chińską, i ostatni status mam z 02.12, że niby wyleciała z Chin, ale ani widu, ani słychu ;)
To moja w pierwszej wersji wyleciała 21 listopada, potem zmieniło się że wyleciała 6 grudnia i do tej pory zero informacji, nic się nie dzieje. Do otwarcia sporu mam jeszcze 25 dni, poczekam do stycznia, jak nic nie przyjdzie, będzie spór.
ILPT
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

ElSor, skąd brałeś tel. ?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

U mnie z 8 zamówień, 6 juz doszlo.
Ale czekam jeszcze na multimetr i solar.:-)
WojtekErnest
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Miałem podobną przygodę z Goldway'em i Redmi 3S pro (całość 8 dni)
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

Dzisiaj jest promocja w

https://goldway.aliexpress.com/store/311331

Dlaczego np. Xiaomi Mi4c na stronie głównej sklepu jest po 99,99 a po kliknięciu w tą ofertę i dodaniu do koszyka jest cena nadal ponad 140 USD?
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

tiuro pisze:
Miałem podobną przygodę z Goldway'em i Redmi 3S pro (całość 8 dni)
Wybieraliście wysyłkę przez Seller's Shipping Method ?

Właśnie się przymierzam do telefonu z chin i sporo dobrych opinni jest o Goldway, ale trudno zrozumieć o co chodzi z tym Seller's Shipping Method, w jednym miejscu 27-48 dni w innym 7-15 dni :( I czy faktycznie jest to wysyłane (przepakowywane) w EU, nie ma nigdzie informacji że to z chin ? Na 100% nie doliczą VAT-u ? I co ze śledzeniem, brak trackingu, czy jednak jakiś (w EU) jest ?
ODPOWIEDZ