Folia termokurczliwa PVC rękaw

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Folia termokurczliwa PVC rękaw

Post autor: Fon »

Witam,

potrzebuję na szybko kupić rękaw termokurczliwy do zgrzania pakietów, zna ktoś w Polsce sklep w którym znajdę rękawy?
Zaznaczę że na BTO/Batimex nie ma takich jak ja potrzebuje.

Wymiar który potrzebuje to 125-130mm nie może być przezroczysty.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Re: Folia termokurczliwa PVC rękaw

Post autor: fazi »

Fon pisze:Witam,

Wymiar który potrzebuje to 125-130mm nie może być przezroczysty.
Cześć, sprecyzuj co to za wymiar: średnica długość, szerokość ?

Pzdr
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Jeśli ten wymiar, to średnica, to nie szukaj w sklepach elektronicznych, ale w hurtowniach elektrycznych. Tam mają koszulki o bardzo dużych średnicach. Ale mają one z reguły grubą ściankę i wewnątrz jest klej. Bo koszulki te występują już jako mufy termokurczliwe.
Opcją, jeśli nie dostaniesz koszulki, jest użycie izolacyjnej taśmy samowulkanizującej. Jak się zleje, to będzie nie do rozebrania.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 19 gru 2016, 15:27 przez BKK, łącznie zmieniany 1 raz.
mistermind
Posty: 30
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 14:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mistermind »

BKK pisze: Tam mają koszulki o bardzo dużych średnicach. Ale mają one z reguły grubą ściankę i wewnątrz jest klej. Bo koszulki te występują już jako mufy termokurczliwe.
Dokładnie,niestety ścianki po zgrzaniu będą dosyć grube i ogniwa przykleją się dosyć mocno.
Mogę ci taki odcinek rury termo dać,też jestem z katowic,tylko jaka ma być średnica przed zgrzaniem.
Reszta na priv.
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

Wymiar podany jest mierząc na płasko rękaw.

A jaką ma grubość taka mufa po zgrzaniu i jak wygląda zgrzewanie, trzeba mocno grzać żeby dobrze się obkurczyła ?
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Potrzebujesz mufy około 80 mm średnicy przed obkurczeniem. W zależności od zapasu jaki masz do obkurczenia ścianka może mieć do 1,5 mm grubości przy tych średnicach rur.

pzdr
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Użyłbym taśmy samowulkanizującej. Pakiet owinął jakimś cienkim materiałem, a na to też cienką warstwą taśmy. Ten cienki materiał po to, by dało się ten pakiet rozebrać, jakby co. Jak zastosujesz rurę z klejem, to będzie to bardzo utrudnione. A taśma po zwulkanizowaniu da też jednolitą powierzchnię.
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

Panowie dziękuje za pomoc, ale stosuje rękawy PVC od dłuższego czasu i nie chcę zmieniać tego.
Przy zastosowaniu Mufy mam obawy czy ogniwa nie zostaną prze grzane podczas obkurczania.

Jak na złość akurat zabrakło mi tego wymiaru, który jest prawie nie osiągalny w Polsce, a żółci bracia za oceanu dają ciała z wysyłką już czekam trochę :(
ODPOWIEDZ