skilhunt h02

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
extreme_ilumin
Posty: 90
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 17:34
Lokalizacja: BB

Post autor: extreme_ilumin »

Moim skromnym zdaniem i od kilku dni używania czołówki skilhunt to na rower nie ma nic lepszego ja convoy c8 jako długie światła i skilhunt na głowie.
W ciemnym lesie nocne szybkie zjazdy stają się przyjemnością.
Solarforce L2P extended v2.0
Skilhunt H02
triodak
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 07:47
Lokalizacja: Poznań

Skilhunt H02 - problemy

Post autor: triodak »

Od dłuższego czasu czytam o latarkach typu L-shaped na ogniwo 18650 bo chcę sobie taką kupić. Doszukałem się pięciu modeli:
Armytek Wizard (Pro) ~52g
Nitecore HC30 ~40g
Skilhunt H02 ~63g
Xtar H3 Warboy ~50g
Solarforce L2E ~166g
Zebralight H600w Mk II ~39g

czy to wszystkie :?:

Latarka ma generalnie świecić szeroko i równomiernie. Zastosowanie ogólnego przeznaczenia. Generalnie nawet nie rower czy bieganie. Tak abym mógł poświecić sobie i mieć obie ręce wolne (Convoy S2 się nie spisał) :razz: Najwięcej mam zamiar korzystać z klipa mocującego (kieszeń kurtki, bluzki) i wbudowanego magnesu. Funkcja użytkowania jako czołówki ma być (dlatego latarka typu L) ale schodzi na dalszy plan (wykorzystanie sporadycznie).

Oczekuje też jakiejś formy zabezpieczenia ogniwa przed rozładowaniem. Zabezpieczenie termiczne mile widziane ale nie konieczne.

Po poczytaniu o wyżej wymienionych latarkach na placu boju zostały Skilhunt i Solarforce. Armytek za drogi :|

Za Solarforcem przemawia solidna konstrukcja. Łatwiej wymienne elementy (dioda, sterownik). Mocniejszy tryb ciągły (~1000lm) - więcej Alu odprowadza ciepło. Dokupiłbym opaskę na głowę i byłby jak Skilhunt ale boje się że latarka sama by się przekręcała w takiej opasce lub że jest za ciężka na opaskę i żadna jej nie utrzyma jak przyjdzie mi pogrzebać 20min pod maską auta. Rozważałem też wklejenie pierścienia magnetycznego (od Convoy) w dupkę (wtedy magnes z obu stron) ale nie wiem czy wejdzie i czy przy swojej wadze Solarforce będzie się trzymać sam w pozycji poziomej. Zakładam też że rozkład światła z tej latarki jest bliższy do H02 niż do H02R.

Generalnie Skilhunt byłby w sam raz ale jak czytam o siadających sterownikach, włącznikach i samoczynnemu włączaniu się latarki to się tego trochę obawiam.

Jak to jest z tym Skilhuntem? Jest się czego obawiać? Może jednak Solarforce?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 kwie 2016, 20:45 przez triodak, łącznie zmieniany 1 raz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

A może HC30 ze zmienioną optyką, widziałem takie na OLX. Ja ma Xtara H3 i w sumie jest OK tylko jednak świeci zbyt wąsko więc wymienię chyba w nim zwierciadło na kolimator 30 stopni co już testowałem z takim ale niezbyt pasującym wymiarowo i świeciło to bardzo fajnie.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Możesz dopisać do listy jedną z lepszych czyli:
H600w Mk II 18650 XM-L2 Headlamp Neutral White ~39g
http://www.zebralight.com/H600w-Mk-II-1 ... p_117.html

Występuje również w wariantach z różną optyką np:
http://www.zebralight.com/H600Fw-Mk-II- ... p_118.html
triodak
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 07:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

No tej Zebralight H600w Mk II ~39g nie wyszukałem. Tylko cena w pobliżu Wizarda.

Wynalazłem jeszcze klona Nitecore HC30.
Ktoś chyba takiego klona na OLX sprzedaje po modzie. Jeśli to ten klon to nie wiem jak się na tego klipa na śrubeczki zapatrywać :| Taki wpinany chyba funkcjonalniejszy?
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Tu masz o tym klonie HC30 - http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=19225
Moim zdaniem bez modyfikacji latarka nie warta zakupu.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Samoczynnie włączył mi się nawet Wizard w kieszeni, a ma przycisk z dużym oporem (często krytykowany, choć mi pasuje). Jednak jest rozwiązanie samoczynnego włączania się - wystarczy lekko odkręcić zakrętkę i już nie ma styku elektrycznego (gwint anodyzowany nie przewodzi). Działa w 100%.

Z powyższych jednak polecam Skillhunta, ja nie naczytałem się zbytnio o psuciu się, brat używa jej na pół etatu (bardzo dużo) i na pewno się z nią nie cacka, używa do mechanikowania przy autach. Coś mi się kojarzy, że ją się da też w miarę prosto rozebrać i w razie czego naprawić...

Waga tego SF wydaje mi się za duża... Wiecej nawet od HC50, a to był już niezły (w sumie zły) klocek ;)

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
hunting dog
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 31 sty 2013, 22:56
Lokalizacja: wlkp

Post autor: hunting dog »

kupiłem Nitecore HC30 - bajka, takiej latarki mi bylo potrzeba. Dzięki przedmówcom za rady! :mrgreen:
ODPOWIEDZ