Eagle Eye X2R wymiana pasty termoprzewodzącej

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Timmy
Posty: 125
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska

Eagle Eye X2R wymiana pasty termoprzewodzącej

Post autor: Timmy »

Witam, potrzebuję kogoś kto za opłatą byłby w stanie wymienić mi klej pod diodą na pastę termoprzewodzącą. Czytam właśnie recenzję posiadanej przeze mnie latarki:
http://www.torch.pl/forum/index.php?topic=62565.0
A minusy? są dwa, w X2R warto wymienić sobie klej na pastę termoprzewodzącą i nasmarować gwinty. Ktoś powie, nie, ja tego nie zrobię, wybieram S2+, pamiętaj, w fabrycznym S2+, musisz zrobić to samo Wink
i zastanawiam się co może się stać kiedy jej nie wymienię?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jeśli dioda jest dobrze przyklejona to się nic nie stanie.
Poza tym tego typu oferty daje się w innym dziale.
Timmy
Posty: 125
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: Timmy »

ElSor pisze:Jeśli dioda jest dobrze przyklejona to się nic nie stanie.
Poza tym tego typu oferty daje się w innym dziale.
A tak w ogóle czemu autor recenzji zaleca wymianę kleju na pastę termoprzewodzącą? Jestem strasznym laikiem. Mogę prosić o wyjaśnienie jaka jest różnica między pastą a klejem?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Timmy pisze:A tak w ogóle czemu autor recenzji zaleca wymianę kleju na pastę termoprzewodzącą?
Bo to osoba, która pisze recenzje za profity ze sklepów, z których dostaje latarki i nie do końca zna wszelkie techniczne aspekty.
Faktycznie pasty mają nawet 3-4x lepszą przewodność cieplną od klejów ale przy zwykłym podłożu pod diodą nie ma to tak dużego znaczenia a jak dodamy do tego max prąd na poziomie 1,6A, można przyjąć, że wszystko jest wykonane optymalnie. Oczywiście, jeśli nie ma za dużo tego kleju.
Timmy
Posty: 125
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: Timmy »

ElSor pisze:
Timmy pisze:A tak w ogóle czemu autor recenzji zaleca wymianę kleju na pastę termoprzewodzącą?
Bo to osoba, która pisze recenzje za profity ze sklepów, z których dostaje latarki i nie do końca zna wszelkie techniczne aspekty.
Faktycznie pasty mają nawet 3-4x lepszą przewodność cieplną od klejów ale przy zwykłym podłożu pod diodą nie ma to tak dużego znaczenia a jak dodamy do tego max prąd na poziomie 1,6A, można przyjąć, że wszystko jest wykonane optymalnie. Oczywiście, jeśli nie ma za dużo tego kleju.
Dziękuję serdecznie. Rozwiałeś moje wątpliwości. :wink:
ODPOWIEDZ