Pytanie o dobór drivera

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
dawidn47
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 kwie 2017, 19:06
Lokalizacja: Stalowa Wola

Pytanie o dobór drivera

Post autor: dawidn47 »

Cześć. Chciałbym się ze wszystkimi przywitać i z góry podziękować za wszelkie odpowiedzi pod tym postem. Zastanawiam się czy w wybierając drivery z Chin możemy liczyć na ich parametry? Oraz jak je rozumieć.
Interesuje mnie ten driver ale pytanie moje będzie dotyczyć każdego innego.
http://www.dx.com/p/1050ma-constant-current-regulated-5-mode-led-driver-circuit-board-module-3-4v-127686#.WPjo54iLRhE

Chciałbym korzystać z niezabezpieczonego ogniwa więc zależało by mi na odcięciu poniżej 3V.
Czy parametr Voltage: 3~4.5V może nam coś o tym mówić ?. Da się to rozumieć tak że poniżej 3v następuje odcięcie ?
Ostatnio zmieniony czwartek 20 kwie 2017, 19:32 przez dawidn47, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Tak, ma zabezpieczenie, i większość driverków na amc7135 ma procesor a więc tryby i zabezpieczenie.
Ten sklep ma bogaty opis https://www.fasttech.com/products/1612/ ... t-driver-c
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Pytanie o dobór drivera

Post autor: Pyra »

Witam
dawidn47 pisze:Interesuje mnie ten driver ale pytanie moje będzie dotyczyć każdego innego.
Ten konkretny model, raczej nie ma zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem, bo pomimo procesora, nie widzę dzielnika do pomiaru napięcia. Nie jest to raczej ATtiny25, w którym można mierzyć napięcie bez zewnętrznego dzielnika.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ