Ładowarka 250W 10A Charsoon Antimatter - klon iCharger 106B+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
TOUAREG
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:37
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: TOUAREG »

Nie czuję się na siłach żeby zrobić własnoręcznie coś tak prostego jak koszyk do 18650 wg. projektu kolegi Manekinena i dlatego proszę o podpowiedź gdzie(czy) znajdę fabryczne, dobrej jakości, takie ustrojstwo oraz przewody:roll:
Ostatnio zmieniony środa 12 kwie 2017, 16:29 przez TOUAREG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
breshnew
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: breshnew »

Koszyki kupowałem np. z TME...
Breshnew
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Chciałem dać znać, że jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Rozjechany mocno pakiet potrzebuje z 30 minut do wyrównania.
To jest bardzo dobry produkt. O kilka kilka klas lepszy od iMax B6.
Dzięki!!
aothunterpl
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 13:49
Lokalizacja: oooooo

Post autor: aothunterpl »

Witam przymierzam się do zakupu co polecicie wersje 250W / 10A czy dopłącić do 300W / 20W

Mam sporo ogniw 18650 do sprawdzenia ,kiedyś budowa e-bike, a tak to będzie mi potrzebna do ogólnego przeznaczenia (aku samochodowy, czasem coś do wkrętarki czy pojedyncze ogniwa lub pakiety z 18650).

W tej chwili zależy mi na jak najszybszym sprawdzeniu kartona ogniw 18650 :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Obie mogą rozproszyć w sobie 20W podczas rozładowywania więc bez większej różnicy w tym przypadku.
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

TOUAREG, ja zrobiłem już 5 szt koszyków połowie ekipy w pracy naprawdę proste- a wielkość pakietu sam regulujesz -sorki za 15 PLN plus wysyłką to mam arkusz 1.5 mm płytki i jeszcze zostanie duużo "odpadu"
rysujesz ołówkiem później od linijki trasujesz rylcem nożykiem do tapet czy tam co masz pod ręka kilkanaście pociągnięć Viola Jedynie wycinałem dłuższe trójkąty na rogach lepsze usztywnienie
sam przymierzam się do kupna tego cudeńka
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Tu jest fajnie opisany projekt koszyka z laminatu http://mdiy.pl/kosz-do-ladowania-ogniw-typu-18650/
aothunterpl
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 13:49
Lokalizacja: oooooo

Post autor: aothunterpl »

Mam dla was prezenta :):

Działający kodzik na 12% + cash back daje niezły upust

"13hot" -- dla produktów najlepiej sprzedających się oraz popularnych , działa przy zakupie wyżej wymienionej maszynki 250W / 10A

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Mam nowy nigdy nie ładowany jeszcze pakiet pakiet LiPo 2S 5000mAh z GearBest. Jedyne co było robione to kolega mi przelutował końcówkę na XT60.
Nie chce się ładować. Po podłączeniu miga napis: "Main Port?" Po zatwierdzeniu rozpoczęcia ładowania pojawia się napis Low Voltage. Napięcie na pakiecie to 7,56V mierzone innym miernikiem.

Co może być przyczyną takiego zachowania i co mogę jeszcze zrobić, żeby było OK.

Dzięki!!
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

A kabelek banan-xt60 masz sprawny? Na nim zmierz napięcie. Kolega nie majstrował nic przy wtyczce balansera? Nie wlutował tej wtyczki odwrotnie czy coś?
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Manekinen pisze:A kabelek banan-xt60 masz sprawny?
Tak, inne pakiety ładuje.
Manekinen pisze:Kolega nie majstrował nic przy wtyczce balansera?
Raczej nie, ale ten trop i tak może być dobry. Bo na iMax B6 - mam connection error w trybie z balanserem i na normalnym ładowaniu, nie rozumiem jednak czemu miernik pokazuje 7,56V mierzone na kablu głównym. Jakby nawet balanser był uszkodzony to mógłbym ładować bez balansowania, a tu też nie mogę.

EDIT: Już wiem, zlutował na odwrót końcówkę XT60, zamienił plus z minusem, dlatego miernik pokazywał napięcie :kwasny:
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Koledzy, przyszło mi to ustrojstwo (Charsoon Antimatter), tylko zasilacza brak u mnie :/
Ktoś poratuje jakimś sensownym linkiem ? Bo na alle Dell DA-2 koło 120 chodzą tylko, albo coś źle szukam. Ogółem jest dowcip bo ten sprzedawca od tego DELL-a już drugi raz cenę zmienia. Na start pamiętam, bodaj, 90 zł było...
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

No słabo, te od xboxa też zdrożały. Ktoś tu zwęszył interes. Ale cena za DA-2 to śmiech na sali, przecież on kosztował grosze, był tańszy od tego z xboxa, nie wiem, może 3 dyszki za niego dawałem?

Tutaj masz po 5 dyszek, nie jest jeszcze tak źle http://allegro.pl/zasilacz-dell-d220p-0 ... 25157.html
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Też jeszcze niedawno za Della dałem 30zł + przesyłka, jak nie zależy Ci na wyglądzie to jest jeszcze coś takiego https://allegro.pl/listing?string=zasil ... e-1-5-0614
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Manekinen pisze:No słabo
Bo ja głupi twardo wyszukiwałem po frazie
Dell DA-2
stąd takie mizerne wyniki.
plecho1 pisze:Też jeszcze niedawno za Della dałem 30zł + przesyłka, jak nie zależy Ci na wyglądzie to jest jeszcze coś takiego https://allegro.pl/listing?string=zasil ... e-1-5-0614
Idąc tym tokiem to może wezmę jakiś zasilacz ze stacjonarki :P Tylko jak tutaj zrobić adapter to tego mojego cuda ? Adapter z molexa na co ? Z tego co widzę wejścia ma dwa.
Gdzieś widziałem temat o przerobieniu zasilacza stacjonarnego, ale czy to będzie faktycznie trybić ? Wygląd to sprawa drugorzędna dla mnie.
ODPOWIEDZ