Naprawa iMAX B6

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Marek_S
Posty: 28
Rejestracja: sobota 03 cze 2017, 11:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Marek_S »

E nie, dostałem ta ładowarkę jako uszkodzona i sobie leżała , potem stwierdziłem ze zobaczę co z nią i wymieniłem tranzystor podłączyłem do zasilacza z ogranicznikiem prądowym i widzę że zwarcie wiec (już nie pamiętam ) w napadzie weny po podłożeniu kondensatora ruszyła i co s tam ładowałem ( dawno ) teraz kondensatorek sie odlutował i znowu wywaliło wiec poszukałem dlaczego i stwoerdziłem że sa tam stany wysokie podczas uruchamiania .. to tak pokrótce. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela 04 cze 2017, 09:42 przez Marek_S, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Marek_S pisze:podłączyłem do zasilacza z ogranicznikiem prądowym
I to jest najprawdopodobniej źródło problemu...
Marek_S pisze:... i stwoerdziłem że sa tam stany wysokie podczas uruchamiania .
Możesz rozwinąć, bo mnie to ciekawi.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Marek_S
Posty: 28
Rejestracja: sobota 03 cze 2017, 11:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Marek_S »

Proste, są dwa tranzystory i podczas uruchamiania na obydwóch bramkach jest impuls wiec otwarte tranzystory robiły zwarcie, czy czegoś nie rozumiesz jeszcze ? :wink:
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

No to wygląda na babola w sofcie. Tak więc jeśli masz tam atmegę to śmiało możesz przeprogramować. Jeśli jakiś inny wynalazek to bez kupienia programatora się nie obejdzie.

Po za tym nie wiem czy wiesz, za 2 stówki można kupić porządną ładowarkę zamiast męczyć się z klonami B6 - viewtopic.php?t=21131
Marek_S
Posty: 28
Rejestracja: sobota 03 cze 2017, 11:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Marek_S »

Leży to naprawie a ma zalety, mała. Masz sprawdzone wsady ?
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Wsad masz w temacie o wsadzie w którym się udzielałeś. Czy są inne to nie wiem, mnie się nie udało go zmienić bo miałem inny procek.
Marek_S
Posty: 28
Rejestracja: sobota 03 cze 2017, 11:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Marek_S »

OK dzięki
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Marek_S pisze:Proste, są dwa tranzystory i podczas uruchamiania na obydwóch bramkach jest impuls wiec otwarte tranzystory robiły zwarcie,
Tak, wiem i rozumiem, tylko, że te impulsy powinny być przesunięte w fazie. Może powinieneś sprawdzić stopień sterujący? Jeśli tam powstaje przesunięcie fazy sygnału, to może się zdarzyć otwarcie obu tranzystorów jednocześnie.
Ja kiedyś miałem padnięty tranzystor sterujący "górnym" kluczem.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Marek_S
Posty: 28
Rejestracja: sobota 03 cze 2017, 11:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Marek_S »

Sprawdze to, niemniej podejrzewam raczej program bo z tym kondensatorem jakiś czas działała. Tyle że kalibracje była do kitu, jedyna jej zaletą jest wielkość mam jeszcze drugą ładowarkę tyle ze nieporęczna jest .
Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 cze 2017, 19:40 przez Marek_S, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek_S
Posty: 28
Rejestracja: sobota 03 cze 2017, 11:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Marek_S »

Rany gorzej niż na elektrodzie :mrgreen: Ta ładowarka naprawiona , wymiana tranzystora i softu, działa super.
ODPOWIEDZ