Tani telewizor 40-43"

....nie pasujące gdzie indziej...
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Co do samego MiBOXa to szwagier kupiłw Proxon i mają dobrą cenę 360zł z wysyłką i gwarancją. WIęc chyba nie warto ściągać.
Co do TV to w tych pieniądzach SmartTV będzie kulawy, wolny, to dolna półka cenowa. Wydaje mi się że chyba lepiej będzie kupić dobry z szybkim interfejsem TV z nagrywaniem + MiBOX i będzie to chulać. MiBOX jest o tyle fajny że możesz go schować - pilot przez BT się łączy więc może być za TV przypięty albo w szafce i ciągle ładnie to będzie wyglądać.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Piciex, jak byłeś na halach produkcyjnych, to tam właśnie znajduje się opisane w poniższym wątku urządzenie ;)

viewtopic.php?t=18521

PS. Jak bez logo na obudowie, to bardzo prawdopodobne, że były to TV pod zabudowę sprzedawane przez IKEA.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Bym wiedział, to na pewno bym poszedł się pobawić. :mrgreen:
A tak, skupiłem się na robocie do pakowania palet- fajna zabawka.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Co sądzicie o Thomson 43UC6406 ? Podobno to kopia tego TCL, którego podałem w pierwszym poście. Obecnie w euro jest do kupienia za 1490zł. Wszystko wydaje mi się jak najbardziej ok, tylko brak mi pewnej informacji, czy ma funkcję nagrywania na USB. Na tym mojemu ojcu mocno zależy. Na stronie Euro piszą, że nie, na stronie producenta nie ma lub nie znalazłem takiej informacji.

edycja:
Ok, teraz widzę, że to już tylko egzemplarze z wystawy, więc chyba odpuszczę.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

pietros pisze:No to jakiś punkt zaczepienia już mam.
Czyli odpadają najtańsze chinole (typu manta, blaupunkt, lin) oraz sharp.
Tym blaupunktem i sharpem, to pojechałeś. Stare niemiecka firma i dobra japońska firma.

Ja bym zrobił prostą rzecz. Przejechał się do jakiegoś marketu typu MM, czy Euro i poprosił sprzedawcę, by za określoną sumę wskazał najprzyzwoitsze, co mają. Bo w tej chwili poziom jest bardzo zbliżony do siebie. A telewizor i tak się zepsuje po kilku latach.

Poza tym, wszystko chyba zależy od wymagań rodziców. Skoro do tej pory oglądali na co dzień 25 calowy crt, to przesiadka na jakikolwiek lcd o większym rozmiarze, to będzie przeskok. I czy rodzice będą korzystać z wszystkich tych smartów i całej reszty wodotrysków? Bo osobiście nie cierpię obsługi z pilota, która jest upierdliwa i męcząca. Skupiłbym się na jakości obrazu i złączach, by móc podczepić do telewizora wymagane urządzenia.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

BKK pisze:Stare niemiecka firma i
Blaupunkt, to w tej chwili dokładnie to samo, co stary polski romet czy junak. Czyli chińszczyzna w czystej postaci sygnowana znanym logo.
BKK pisze:Przejechał się do jakiegoś marketu typu MM, czy Euro i poprosił sprzedawcę, by za określoną sumę wskazał najprzyzwoitsze, co mają.
Pokaż mi sprzedawcę, który wskaże mi najlepszy produkt... Dla nich najlepszy, to ten, który w tej chwili się nie sprzedaje, lub ten, na którym idzie najwięcej zarobić. Może znajdą się nieliczni sprzedawcy, którzy faktycznie są w stanie coś doradzić.
BKK pisze: I czy rodzice będą korzystać z wszystkich tych smartów i całej reszty wodotrysków?
Ze smartów korzystać nie będą, jak będzie potrzeba, to podepnie się laptopa. Zresztą było powiedziane, że w tej cenie, to smarta można o kant d... potłuc.
Skupiłbym się na jakości obrazu i złączach, by móc podczepić do telewizora wymagane urządzenia.
No i na tym oraz jak najdłuższej bezawaryjności mi zależy.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Firma LG?
Za około 1200zł 43" FHD bez smart TV. Za 1400zł model ze smart TV. 4K za 1800zł - nowe 24mc gwarancji producenta.

Tzw leżaki magazynowe lub/i import prywatny z 12mc/24mc gwarancją sprzedającego dużo taniej (np 4K za 1400zł - 1500zł).

Informacje ze znanego portalu All...
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Więc jak nikomu nie wierzysz, to już tylko twój problem. Ale robiąc sobie wycieczkę do kilku sklepów więcej, niż jednej sieci, można sobie jakiś pogląd wyrobić. Bo jeśli kilka osób poleci to samo... Zawsze też możesz zweryfikować to, co proponują w sieci. Więc nie knuj teorii spiskowych. Są jeszcze fora poświęcone tej tematyce, np hdtvforum, polecam odwiedzić.

Bezawaryjność nie istnieje. Możesz sobie znaleźć filmiki na których jest pokazane, że np w zasilaczu kondensatory elektrolityczne są umiejscowione w najcieplejszym miejscu płyty, zaraz obok radiatorów tranzystorów mocy. Przypadek? Każda marka ma swoje słabsze punkty, a przy dzisiejszym pędzie do jednorazowości, każdy się po kilku latach zepsuje. Sam mam samsunga, w którym wysiada to, co zawsze. Serwis fabryczny zaleca wymianę całej płyty, a wystarczy wymienić pamięć za stówkę z kawałkiem (tylko trzeba było znaleźć speca, ja znalazłem przez elektrodę).

Nie wiem, ile twoi rodzice mają lat, ale szukałbym czegoś prostego, z przyzwoitymi parametrami obrazu. Bo niestety wyższe modele mają obligatoryjnie smarty i wszystkie zbędne wodotryski. Przyjrzałbym się też pilotowi, czy nie jest jakiś zamotany w obsłudze, ma wygodne i czytelne klawisze.

PS. Tak na prawdę, to dziś przydałyby się monitory 4k o dużych rozmiarach. Bo telewizja z reguły leci z dekodera kablowego lub sieciowego, internet cały czas wygodniej obsługiwać z komputera, porządny dźwięk dostarczy zewnętrzny wzmacniacz... Potrzebny jest tylko obraz. Niestety, rzecz nie do kupienia. Musi być tuner tv, smart, drylownica do wiśni, radar wykrywający żaby i cała masa nieużytecznych dodatków.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Ja posiadam wymienionego wyżej LG za ok 1200zl za 43" i muszę przyznać, że jak ktoś nie potrzebuje żadnych Smartów czy tym podobnych to sprzęt godny polecenia, z matrycą znacznie lepsza niż tani Thomson/TCL (Bo takiego również dziadkom na prezent kupowalem).
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

BKK, tu nie chodzi o żadną wiarę to jest normalna praktyka w takich sklepach. Mój szwagier pracował w jednym z marketów z AGD i RTV i mieli taki nakaz aby wypychać zalegający sprzęt lub sprzęt produkowany przez firmę też należącą do właściciela sklepu :) To są firmy zarabiające na nas, wiadomo, że chcą sprzedawać sprzęt na który jest popyt ale sprzedają też to czego muszą się pozbyć.
Raczej taka wycieczka jest dobra aby osobiście obejrzeć wytypowane modele ale poleganie tylko na opinii sprzedawcy raczej jest trochę naiwne. Na forum hdtv można się bardzo wiele dowiedzieć, dzięki temu forum około cztery lata temu zdecydowałem się na plazmę Panasonica (chyba jedną z ostatnich :) i z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony ale to już niedokupienia w obecnych czasach.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Czy taki samsung https://www.x-kom.pl/p/380354-telewizor ... m5502.html
mający w opisie tuner DVB-T2, będzie także normalnie dobierał DVB-T? Jak to jest?
Odbieramy sygnał z nadajnika w Trzeciewcu.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

pietros pisze:Czy taki samsung https://www.x-kom.pl/p/380354-telewizor ... m5502.html
mający w opisie tuner DVB-T2, będzie także normalnie dobierał DVB-T? Jak to jest?
Odbieramy sygnał z nadajnika w Trzeciewcu.
Zadziała z DVB-T
plecho1 pisze:BKK, tu nie chodzi o żadną wiarę to jest normalna praktyka w takich sklepach. Mój szwagier pracował w jednym z marketów z AGD i RTV i mieli taki nakaz aby wypychać zalegający sprzęt lub sprzęt produkowany przez firmę też należącą do właściciela sklepu :)
Pracuje ponad rok w takim sklepie (sieci) i nie mam takiego nakazu ;) Choć przyznać trzeba że takie coś jak "promocja" czy "obniżka" nie istnieje i jest to wielka ściema :P
ILPT
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Muszę się do jutra na coś zdecydować i do wyboru są
Samsung UE43M5502 za 1650
TCL LED U43P6046 za 1800

Warto dopłacić do tego TCL?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

W Samsungu nie lubię pilota, ale to moje odczucie. Samsung jest FHD a TCL jest 4K, ale nie licz na prawdziwe 4K tylko "sztuczne". Podobnie efekt HDR nie będzie imponujący bo TV jest za ciemny. Ja prawdopodobnie wziął bym TCL dlatego że nazywany "Android TV" dięki czemu będzie bardziej otwarty na aplikacje / sklep niż Samsung.
ILPT
ODPOWIEDZ