Która latarkę kupić? olight i3s, olight i3e, Astrolux A01?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Mowca pisze:Co sprawia, że ta latarka ma 120LM gdzie te tańsze mają po 90LM?
Co sprawia, że dwa samochody mają różne moce? Tu jest podobnie, typ diody, sterownika, ogólna jakość wykonania...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Boomer
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 29 sie 2017, 16:48
Lokalizacja: BB

Post autor: Boomer »

Mowca pisze:Mi na czasie nie zależy. Mogę poczekać....
Co sprawia, że ta latarka ma 120LM gdzie te tańsze mają po 90LM?
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... flashlight
Mocniejsze źródło zasilania? We wszystkich jest zwykła bateria AAA, czy to są aku?
Baterie AA i AAA mają swoje akumulatorowe odpowiedniki... Ba, nawet 2 rodzaje :)
Z tym że baterie mają napięcie 1.5v, a akumulatorki zależnie od rodzaju 1.2v, lub oznaczone 14500 (AA) i 10440 (AAA) 3.7v - z tymi trzeba uważać, bo nie wszędzie się nadadzą.
Choćby Eneloopy czy nawet GP ma całkiem niezłe... A cena nie zwala z nóg i szybko się zwraca.
Ja w swojej poprzedniej latarce, nie zauważałem różnicy między baterią 1.5v a akumulatorkiem 1.2v, a wymiana baterii prawie po każdej wycieczce, dużo by kosztowała...
Ostatnio zmieniony piątek 01 wrz 2017, 21:10 przez Boomer, łącznie zmieniany 1 raz.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Boomer pisze:Baterie AA i AAA mają swoje akumulatorowe odpowiedniki... Ba, nawet 2 rodzaje :)...
Co najmniej 5 rodzajów:
1,2V NiMH
1,2V NiCd
3,7V LiIon
3,2V LiFePO4
3,6V LiSOCl2

14500 to tylko wymiar ogniwa nie mówiący nic o tym, co jest w środku.
Wiecznie w drodze.
Mowca
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2016, 17:09
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Mowca »

Pyra pisze:Witam
Mowca pisze:Co sprawia, że ta latarka ma 120LM gdzie te tańsze mają po 90LM?
Co sprawia, że dwa samochody mają różne moce? Tu jest podobnie, typ diody, sterownika, ogólna jakość wykonania...

Pozdrawiam
No tak zgadzam się. Ale przeglądając oferty z FT i porównując tą za 13,99 z tą za 9,99 poza tym, że mają te same diody, to nic innego nie było napisanego o sterowniku, jakości... Stąd moje pytanie.
Boomer pisze:
Mowca pisze:Mi na czasie nie zależy. Mogę poczekać....
Co sprawia, że ta latarka ma 120LM gdzie te tańsze mają po 90LM?
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... flashlight
Mocniejsze źródło zasilania? We wszystkich jest zwykła bateria AAA, czy to są aku?
Baterie AA i AAA mają swoje akumulatorowe odpowiedniki... Ba, nawet 2 rodzaje :)
Z tym że baterie mają napięcie 1.5v, a akumulatorki zależnie od rodzaju 1.2v, lub oznaczone 14500 (AA) i 10440 (AAA) 3.7v - z tymi trzeba uważać, bo nie wszędzie się nadadzą.
Choćby Eneloopy czy nawet GP ma całkiem niezłe... A cena nie zwala z nóg i szybko sie zwraca.
Ja w swojej poprzedniej latarce, nie zauważałem różnicy między baterią 1.5v a akumulatorkiem 1.2v, a wymiana baterii prawie po każdej wycieczce, dużo by kosztowała...
Gdy kupię latarkę to nawet nie ma opcji abym używał w niej zwykłych AAA 1.5V Szkoda pieniędzy. Co najmniej eneloopa 1.2. Myślę też nad 10440. Tylko jak patrząc na testy da ona mocniejsze światło ale za to będzie krótszy czas działania w porównaniu do AAA 1.2V.
Ostatnio zmieniony piątek 01 wrz 2017, 21:12 przez Mowca, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Mowca pisze:Myślę też nad 10440. Tylko jak patrząc na testy da ona mocniejsze światło ale za to będzie krótszy czas działania w porównaniu do AAA 1.2V.
Nie w każdej latarce można bezpiecznie stosować 10440, mimo że się zmieści. Jeśli chcesz być pewny, że niczego nie uszkodzisz to kieruj się zaleceniami producenta. Jeśli chcesz podjąć ryzyko, bo ktoś napisał na forum, że działa, to robisz to na własną odpowiedzialność. Pamiętaj, że 10440 może mieć nawet 3x wyższe napięcie od akumulatorka AAA i potencjalnie latarka może tego nie przetrwać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

W przypadku Olighta I3E zastosowanie 10440 jest zupełnie bez sensu. Dużo światła i jeszcze większe ilości ciepła, co w przypadku konstrukcji tej latarki może być dla niej zabójcze. Co do różnic między 120, a 90 lumenów, to mocniejsza wersja ma po prostu lekko bardziej pokręcony sterownik. W mojej opinii, jeżeli nie zależy Ci na kolorze w wersji 120lm, to bierz wersję 90lm. Do breloka tyle zupełnie wystarczy, a poświeci zawsze kilka minut dłużej.
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

qkam
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 maja 2013, 19:54
Lokalizacja: Katowice

Post autor: qkam »

A może Lumintop Tool AAA? Można sterować poprzez przekręcanie głowicy, albo zamontować "klikającą" dupkę...
ODPOWIEDZ