Solarforce L2P 4x XP-L 3500lm+

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Solarforce L2P 4x XP-L 3500lm+ oczywiście jako latarka do używania w celu świecenia będzie lepsza, jest większa i poradzi sobie lepiej z odprowadzaniem ciepła. Natomiast jako zabawka D4 to super sprawa jak tylko dojdzie to będę mógł powiedzieć coś więcej. Aha no i cena prawie dwa razy niższa.
Gratulacje, udany projekt i może się kiedyś skuszę.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Greg, a kiedy będzie X1 5000lm+ ? :|
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Gdy tylko zaczną produkować masowo ogniwa 21700 :mrgreen:
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Kolego Grzegorz, zbytnią ufność (moim zdaniem) pokładacie w nowy format Tesli. Słyszałem jakiś czas temu od zaufanego dostawcy, że w pierwszym rzucie na rynek ogólny, te ogniwa mają kosztować okolice 80PLN/szt. :roll:

Wracając do tematu. Nie to żebym się specjalnie czepiał (bo wierz mi, że cały czas walczyłem sam ze sobą, aby tego tematu w ogóle nie komentować), ale na moje oko obudowa L2P i 30W mocy, kupy się nie trzyma. Nie wspominając już, jak zachowa się napięciowo ogniwo (nawet wysoko-prądowe) obciążone w ten sposób w DD. Może inna fizyka obowiązuje w centralnej Polsce a inna w dolnośląskim? :-| Greg, o ile to nie problem to ja bym z chęcią zobaczył filmik (10-15min, o których pisałeś) jak odpalasz tego potwora z wpiętym adapterem do pomiaru prądu pobieranego z ogniwa (symulując oczywiście sztucznym nawiewem zimnego powietrza jazdę na rowerze). Jeśli masz problem z warsztatem pomiarowym, to służę wypożyczeniem wykalibrowanego amperomierza do pomiaru wysokich prądów. Jak coś daj znać na PW.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Bocian pisze:Słyszałem jakiś czas temu od zaufanego dostawcy, że w pierwszym rzucie na rynek ogólny, te ogniwa mają kosztować okolice 80PLN/szt.
https://www.fasttech.com/products/6992100

Co do prądu i czasu świecenia mam podobne odczucia ale nie testowałem takiej konfiguracji więc głowy nie dam a mam tylko odniesienie do 3xXP-L z DD. Wiem tylko, że ogniwo obciążone prądem 10A przez 6 minut odda z siebie 1Ah a każde 10mR rezystancji daje spadek 0,1V przy 10A (ogniwo też ma rezystancję). Łącząc ze sobą wszystkie te fakty, oglądając wykresy i noty różnych ogniw i diod, widać dużo sprzeczności/niejasności w tej i podobnych konstrukcjach, no ale takie właśnie jest DD, czyli prawdziwe turbo tylko w momencie włączenia latarki na świeżo naładowanym ogniwie, po kilku minutach prąd w diody znacznie niższy niż na początku (światła dla oka tylko trochę mniej), sporo ciepła wydzielanego niepotrzebnie i to nie tylko na diodach, "męczenie" ogniwa i włącznika ... a po kilkunastu minutach świecenia tryb turbo jest ledwie co mocniejszy od najmocniejszego stabilizowanego trybu na AMCkach.

Także taka refleksja na koniec. Jak poprawnie podać parametry latarki z driverem DD, skoro niby wszystko się zgadza jednak nie tak do końca?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

ElSor, nie 20700, tylko 21700. Tego formatu nie ma na rynku i długo nie będzie.
Pomiary latarki a i owszem, pojawią się.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Już są testy INR21700-30T. Nie są dostępne w żadnym wiarygodnym sklepie, ponoć mają się pojawić przed końcem roku. Można kupić już teraz od Alibaby, ale pewnie podróbki...
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Napisałem do Enerciga, w sobotę wieczorem odpisali w 10 minut. Termin został przesunięty na 2018.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Te stabilizowane 1900lm na jak długo ;)?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Do 70-90% zużycia pojemności akumulatora, zależy co tam wsadzisz na zasilanie. Więc może i 45 minut.
Prąd stabilizowany 4,2A. 4x XP-L mają bardzo małe Vf gdy każda z nich dostaje koło 1A.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

greg, a jaki akumulator 18650 przy rozładowaniu prądem 4,2A ma pojemność 3,5Ah?
Tudzież, jaki aku przy prądzie 4,2A odda z siebie 3,15Ah do napięcia ok 3,2V w trybie CC?
Ostatnio zmieniony czwartek 01 sty 1970, 01:00 przez ElSor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Hmmm... raczej 2,95V, bo skąd niby wziąłeś Vf @1,05A=3,2V? Może, dajmy na to, 4,2A*0,75h=3,15Ah odda właśnie ten:

Obrazek
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
karoka
Posty: 162
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 13:06
Lokalizacja: Mała wieś

Post autor: karoka »

Hej greg. Prośba, jakim urządzeniem / programem, stworzyłeś taki wykres ?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

2.95V to na mocno ciepłych diodach. Do tego dochodzi spadek napięcia na AMCkach i na rezystancjach przewodów, włącznika, sprężynkach, przelotkach ... . 3,2V w realnych warunkach jest całkiem normalne.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Poczekamy zobaczymy - może "gregowy emisariusz" będzie bardziej dopracowany wydajnościowo i czasowo niż E D4 ;)
Z ciekawości czekam bo może po raz n-ty się okaże że "Polak potrafi" i greg wyciśnie z liniowca wartości ciekawsze niż E D4 właśnie ...
ODPOWIEDZ