Nitecore Nu 20: ultralight do biegania

Oświetlenie montowane na głowie
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Nitecore Nu 20: ultralight do biegania

Post autor: hoka »

Hej,

Rozważam zakup nowej czołówki do biegania. Do tej pory używałem Nitecore T360 ale biegam coraz dłużej i ten model już nie daje rady. Muszę go codziennie ładować, a pod koniec biegania i tak już świeci z mocą max 15-10 lumenów.

Szukając dobrego rozwiązania o jak najniższej wadze znalazłem Nitecore NU 20. Przy wadze 47 gram dostajemy podobno 220 lumenów przez 6 godzin. Na papierze brzmi świetnie.

A jak w praktyce? Nadaje się do biegania? Którą wersję wybrać: normalną czy CRI?
Pytania w szczególności adresuje do osób korzystających z tej czołówki, a z tego co widziałem mamy kilka takich na forum.

Ewentualnie jeśli ktoś zna inne może lepsze rozwiązanie z wbudowanym aku to chętnie się przyjrzę.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Widziałeś zdjęcia ze środka i akceptujesz takie rozwiązanie raczej dyskwalifikujące dłuższe używanie najwyższego trybu? http://budgetlightforum.com/node/52638
220lm przez 6h ... do tego potrzeba z 0,5A więc nie liczył bym na 2h nawet, no chyba, że to max na tym trybie i ilość światła ciągle spada.
Nitecore ma raczej brzydkie "zwykłe" diody i CRI wydaje się w tym przypadku dosyć rozsądne.
Mam taką w domu i właściwie rozpakowałem ją, przeklikałem tryby i schowałem z powrotem, bo miała być dla żony do wieczornego czytania ale ostatecznie stwierdziła, że nie będzie siedzieć z latarką na czole.
Latarka daje raczej wąski spot więc nie będą potrzebne duże moce do uzyskania zadowalającego natężenia. Spill też jest widoczny i przy tym szeroki. Myślę, że 2gi tryb wystarczy do biegania. Nie odstaje za bardzo od mocowania paska i co może być ważne, nie widać PWMu więc może być dobrą propozycją.

Ciekawsza recka znaleziona np tu > http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... CRI-review
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Mam i uwielbiam ją za wymiary, lekkość, prostotę i moją ulubioną Nichia 5000K CRI>90 :mrgreen:

Jest tak mała, że fajnie się ją nosi nawet w nerce EDC.

Tryb High niestety nie ma stabilizacji, więc ja zamiast tych 170LM wolałbym ~100LM ale stabilnie przez ~90min jak w Nitecore TIP. Ale może tak się nie dało przez obudowę z tworzywa? Nie mam pojęcia.

Obrazek
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

viewtopic.php?t=21604

Zobacz sobie na mój wątek. Jest kilka ciekawych latarek.

Olight HS2 np.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Twoje propozycje są słabe, HS2 waży około 2x więcej od tej NU20. A w zasadzie to waży tyle co mój Nitecore HC30.

@maba: z Tego co widzę twoja wersja ma 270 w high i 170 lumenów w medium. Tam również bez stabilizacji? Z testów wynika że na medium świeci całkiem mocno przez ponad 6h ;)
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

No raczej.

Tu były fajne wykresy ale przez ten beznadziejny photobucket wszystko padło :evil:

http://budgetlightforum.com/node/52064

ED/
Ale z innej recki:
Both turbo and high modes decline in a linear manner until around 120 minutes, at which point the output levels off at around 15 lumens. The light then runs at 15 lumens until around the 10 hour mark.

In medium mode, the light runs at 30 lumens until around the 8 hour mark.

Low mode runtime was not tested, as it would have significantly delayed this review. The low mode makes for a useful night light, though at 3 lumens it is brighter than the specifications. No PWM was detected in any modes.
http://budgetlightforum.com/node/54590
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

hoka pisze:Twoje propozycje są słabe, HS2 waży około 2x więcej od tej NU20. A w zasadzie to waży tyle co mój Nitecore HC30.

;)
Tylko,że waga jest rozłożona równomiernie z tyłu i przodu. Ona jest na 18650 więc musi swoje ważyć.

Jeżeli chcesz jeszcze mniej to zobacz klarus titanium h1a waga lampki 50g lub fenix HM50R 60 gram.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Scenic pisze:fenix HM50R 60 gram.
Tyle to on waży bez zasilania.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Niestety dobre czołówki muszą swoje ważyć. Tego się nie przeskoczy skoro bateria to 1/2 wagi.

Biegałem w fenixie hp30 i 120g na głowie mi nie przeszkadzało. Teraz biegam w Skilhunt H03 i też nie odczuwam.
adamusek
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: adamusek »

Mam nitecore HC30 (wytrzymala na jednym akku nocny marsz do rana i jeszcze byl zapas) i HC60 i obie sa swietne ale na codzien uzywam najwiecej NU30 - doładowanie przez USB, mala poreczna - raz kosilem w nocy przy niej trawe w ogrodzie ;), ma diody 35lumen z CRI>90, czerwone diody i calkiem niezla moc turbo 400 lumen, 180 lumenow przez 18h teoretycznie - nawet jak wytrzyma polowe z tego doladujesz z powerbanka, zasieg 121 m i no i jest lekka. Mysle ze bedziesz zadowolony...
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Dzięki ale jak pokazują wcześniejsze posty pewnie NU30 również nie ma stabilizacji czyli 180 lumenów przez 2h a potem 20 lumentów przez 6h :-P
ODPOWIEDZ