Identycznie padły mi dwie Haikelite MT01

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
gregorianin
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 30 lip 2017, 18:34
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: gregorianin »

Wybierając z opcji kontaktu "quality problem" i podaniu nr zamówienia gdzie kontakt po obietnicach dosłania diody się urwał, następnie złożyłem normalną reklamację, zero odzewu - widnieje tylko informacja "processing" już ze dwa tygodnie.
Nie mam zamiaru rozpaczać nad dwoma stówkami :) bez przesady i nie wiem czy to kwestia mojego nadzwyczajnego pecha do interesów przez internet czy bufonady banggood ale tak czy siak każdemu kto mnie zapyta o opinię, nie polecę robić tam zakupów.

Zamówiłem XHP70 (naturalnie nie na bg), zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Nie możesz walnąć im sporu przez PayPal?
Aż z ciekawości otwarłem moją sztukę, bo cały czas wydawało mi się, że nie miałem takiego babola. No i dobrze mi się wydawało...
Ja kupowałem chyba z pierwszego wypustu, jeszcze z gumowym przyciskiem. Ty masz już metalowy?
Obrazek

Swoją drogą cały czas nie daje mi spokoju ta wysychająca MX-2. A to zaledwie ze cztery miesiące.
gregorianin
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 30 lip 2017, 18:34
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: gregorianin »

Nie mam doświadczeń w sporach, tym bardziej PayPal.
Co do latarek to obie mam z jasnym przyciskiem czyli niby te po "lifcie".
Zastanawiam się czym załatać tę lukę, pasta termoprzewodząca przy 1mm nie działa kompletnie, może wsadzę tam kawałek termopada albo zakleję poxiliną i wyszlifuję... Czymś to trzeba wyrównać bo wszystkie diody padną.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Poxylina czy termopad będą zupełnie bez sensu, bo przewodność cieplną mają jeszcze gorszą niż pasta termoprzewodząca. Ja osobiście zmieniłbym podłoże na noctigona - ma idealnie płaską powierzchnię, a u Ciebie na zdjęciu wyraźnie widać, że brzegi są zaokrąglone, co też znacznie zmniejsza powierzchni styku. Do tego dobra pasta, wypełnić zagłębienie, dać rochę po bokach, a potem lekkimi ruchami na boki "dotrzeć" całość, aż poczujesz tarcie metalu o metal. Wg. mnie, to powinno wystarczyć.

Co do sporu na Paypal, to nie pomogę, bo sam na szczęście jeszcze nie musiałem korzystać, ale nie jest to chyba jakaś trudna czynność.
gregorianin
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 30 lip 2017, 18:34
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: gregorianin »

Zależy jaki termopad i jaka pasta, mam "plastry" 12W/mK, takiej pasty nie znam.
Diodę zakupiłem razem z podłożem więc sprawdzę i ewentualnie splanuję przed montażem, spór olewam, szkoda czasu.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Tylko pytanie, czy uda Ci się tak dociąć termopad, żeby wypełnił szczelnie wgłębienie jednocześnie nie powodując podniesienia podłoża na pozostałej powierzchni?
gregorianin
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 30 lip 2017, 18:34
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: gregorianin »

termopad jest elastyczny, można postawić "klocka" na dnie wgłębienia i docisnąć diodą. Dokładnie na pewno nie wypełni ale pomoże w odbiorze ciepła tam gdzie styka. Myślałem też o zalaniu cyną wgłębienia.
Ostatnio zmieniony wtorek 10 paź 2017, 19:01 przez gregorianin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Można spróbować z tym termopadem. Jednak osobiście nie chce mi się wierzyć, że takie zagłębienie mogło mieć wpływ na uszkodzenie diody. Tak na szybko wychodzi mi, że to około 12% całej powierzchni styku podłoża z głowicą.

Z chęcią zobaczyłbym identyczne foto zrobione dla dwóch identycznych diod na takich samych podłożach, gdzie pod jedną z nich byłoby podobne wgłębienie.
http://intl-outdoor.com/images/XM-L2-T6 ... umb_03.jpg
Może któryś z użytkowników posiadających kamerkę termo miałby chwilę czasu na takie doświadczenie?
gregorianin
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 30 lip 2017, 18:34
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: gregorianin »

No więc tak, zamontowałem XHP70 4000k i... świeci dobrze. Generalnie pasuje wszystko P&P tylko trzeba uważać na jedną rzecz, przez którą wysadziłem driver. Mianowicie bez pierścienia centrującego który jednocześnie jest też dystansowym, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby lutować możliwie "płasko" i przewody jak najbliżej zewnętrznej krawędzi MCPCB, w innym wypadku lustro może zrobić zwarcie.
W związku z tym że mam już jedną sprawną a drugą - totalny trup, wybebeszę w wolnej chwili płytkę oryginalnego drivera i zamontuje na niej, jakiś zwykły i ogólno dostępny driver dedykowany do XHP70 sterowany microswtichem aby wykorzystać pełen potencjał diody.
Mile widziane jakieś sugestie fajnego drivera...
gregorianin
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 30 lip 2017, 18:34
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: gregorianin »

pietros możesz kiedyś przy okazji sprawdzić przy jakim napięciu ogniw latarka robi Ci step down?
august831
Posty: 9
Rejestracja: piątek 21 paź 2011, 19:53
Lokalizacja: warszawa

Post autor: august831 »

I mi też padła MT01 , świeci tylko na pierwszym trybie . Wymieniać diodę na XHP70 ?
august
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

gregorianin pisze:pietros możesz kiedyś przy okazji sprawdzić przy jakim napięciu ogniw latarka robi Ci step down?
Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale jakoś przeoczyłem to pytanie, a właśnie dzisiaj się bawiłem latarką i wydawało mi się, że coś za szybko sygnalizuje rozładowanie ogniw. W mojej sztuce, w trybie turbo stepdown włącza się już przy 3,6V. Spodziewałem się czegoś więcej...
ODPOWIEDZ