Uchwyt na tablet do wozka inwalidzkiego

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
kPietrzak
Posty: 26
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 11:11
Lokalizacja: Lublin

Uchwyt na tablet do wozka inwalidzkiego

Post autor: kPietrzak »

Czesc,

Temat nie jest stricte zwiazany z elektronika ale mysle, ze to odpowiednie miejsce - poniewaz na tym forum nie brakuje majsterkowiczow.

Mam znajoma ktora jezdzi na wozku i ma zanim miesni - w efekcie nawet trzymanie kindla/tabletu sprawia jej problem.

Wozek jakim sie porusza wyglada tak:
https://images-na.ssl-images-amazon.com ... 5LPdYL.jpg

Chcialbym dorobic jej do tego wozka uchwyt na tablet/kindle. Wymyslilem ze moglbym kupic uchwyt do tabletu na kierownice rowerowa oraz do tej rury w podlokietniku przymocowac uchwyt zaciskowy do laczenia 2 rur prostopadle do siebie - czyli po zamocowaniu mielibysmy rurke prostopadla do ramy podlokietnika i rownolegla do samego podlokietnika. A nastepnei kawalek dalej takim samym zaciskiem podlaczyc kolajna rurke - ustawiona pionowo - aby calosc byla wyzej, pozniej podlaczyc kolejna pozioma i w ten sposob przed sama zainteresowana znalazlaby sie rurka stanowiaca rame dla uchwytu, odpowiednik kierownicy rowerowej. Wtedy nie pozostaje nic innego jak zamontowac uchwyt.

Zastanawiam sie czy jest to wzglednie pomysl.

Szukalem tez troche elementow - allegro, allieexpress, dealextreme - o tyle o ile z np. uchwytami roznego rodzaju nei ma problemu to takiego lacznika, zacisku nie znalazlem. Tak samo potrzebowalbym ladnych rurek i moze jakis korkow zabezpieczajacyh na ich konce - aby nikt nei mogl sie skaleczyc o odstajaca rurke.

Czy widzial ktos z Was w sieci materialy ktore moglyby sie przysluzyc przy takim projekcie?

Kamil
Ostatnio zmieniony sobota 14 paź 2017, 09:22 przez kPietrzak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Zaciekawiony tematem poszukałem trochę w googlarce pod hasłem "uchwyt do wózka inwalidzkiego tablet" i nawet pierwsze z brzegu trafiło na jakiegoś polskiego producenta uchwytów na giętkim ramieniu (wg opisu elastyczność ramienia jest do dobrania) z możliwością zakupu samego ramienia.
Jeżeli masz dostęp do materiałów i parku maszynowego to można porzeźbić/pokombinować jakiś projekt autorski, ale nie wiem czy nie wywarzasz otwartych drzwi :wink:

PS. cokolwiek postanowisz - sama inicjatywa szlachetna i życzę powodzenia w realizacji.
Pozdrawiam
Jacek
ODPOWIEDZ