Sterowanie bezprzewodowe lampką

....nie pasujące gdzie indziej...
pio-w4u
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2008, 21:16

Sterowanie bezprzewodowe lampką

Post autor: pio-w4u »

Chciałbym mieć możliwość sterowania lampką na kasku bezprzewodowo z kierownicy. Mogę do tego wykorzystać moduł radiowy z zabawki, ale elementy są dosyć duże więc szukam czegoś mniejszego.

Czy taki zestaw jak poniżej jest gotowy do użytku, czy musiałbym coś jeszcze programować (na Adruino się kompletnie nie znam)
https://botland.com.pl/moduly-radiowe/3 ... 3-mhz.html

Zasilanie obu układów najlepiej 2,7-4,2V (Li-Ion), zasięg wystarczający mi to 1m, ale dla stabilności niech będzie 10m.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

To są moduły odbiornik - nadajnik. Na wyjściu masz sygnał cyfrowy (DATA). Do tego potrzebujesz układ, który będzie te sygnały dekodować. Czyli jakaś elektronika w postaci procesora z odpowiednim programem.
Najmniejsze odbiorniki, które mogą od razu załączać obciążenie, to piloty do obsługi wciągarek. Odbiornik wielkości pudełka od zapałek. Tyle, że działają jedynie w trybie monostabilnym - załączenie trwa tak długo, jak naciskany jest przycisk nadajnika. No i nie należą one do żywotnych.
pio-w4u
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2008, 21:16

Post autor: pio-w4u »

Dzięki za wyjaśnienie... łudziłem się, że może jednak wystarczy najwyżej dodać jakiegoś Mosfeta dla lepszej obciążalności, ale teraz widzę, że nie tędy droga :(
ODPOWIEDZ