Czołówka do biegania po lesie z dzikami do 300-350zł

Oświetlenie montowane na głowie
mcmłody
Posty: 12
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 18:18
Lokalizacja: Wawa

Czołówka do biegania po lesie z dzikami do 300-350zł

Post autor: mcmłody »

Cześć.
Szukam czołówki do biegania, jazdy rowerem itp. W lesie jest dużo dzików i często nagle jakiś wyskoczy z krzak, a tak może zobaczę go wcześniej i odstraszę.
Musi być naprawdę mocna, szeroko i daleko świecić.
Biegając mijam rowerzystów i biegaczy, którzy mają latarki na głowie, które aż oślepiają z daleka, niczym samochód na długich światłach.
TAKĄ WŁAŚNIE CHCĘ!!!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Wawa? Który las? W młocinskim ostatnio się napatoczyłem na stado z 20 osobników. Ale dobrze wychowane.

Ad rem - silkhunt H03 viewtopic.php?t=19514
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

H03 mega latarka. W tej kasie jak i za więcej nic wiele lepszego nie dostaniesz. Do tego jako ręczna też się sprawdza. Tak fajnie w ręku leży, że odkładać się jej nie chce :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek 19 paź 2017, 06:00 przez kemor90, łącznie zmieniany 1 raz.
mcmłody
Posty: 12
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 18:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: mcmłody »

tty5150 pisze:Wawa? Który las?
Kabacki. Łazi tych dzikusów coraz więcej. Mają więcej żarcia i dzięki temu mogą się częściej prosić.
No i trzeba z tym jakoś żyć, dzik też człowiek :mrgreen:
A te:
1. Nitecore HC30
2. Fenix HL55

Może zrobię tak, brat ma jakąś latarkę ręczną led. Podam Wam jej nazwę żeby mieć jakiś punkt odniesienia, żeby przybliżyć mi moc wyżej wymienionych.

Już wiem. On ma ACEBEAM EC35.
Na stronie tego producenta jest czołówka która ma 1200lm. Jak to się ma do tych powyżej czołówek?
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Tak na marginesie: pierwszą latarkę 1000lm kupiłem po wjechaniu rowerem w środek stada dzików z młodymi :mrgreen: Wcześniej uważałem, że mocna latarka nie jest do niczego potrzebna i jeździłem ze starą bocialarką .
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Jeżeli chciałbyś poszaleć z ceną to mam propozycje na petzl nao. Wiem kto sprzedaje z gwarancją 3 miesięczna nową sztukę,
Sam kupiłem i warto.
Mogę Ci dać namiary to może wynegocjujesz cenę do tych 350. :smile:

Z tych najtańszych i dobrych to właśnie albo skilhunt H03 / nitecore HC30 Możesz tęż zajrzeć do wątku w dziale newsy.
Jest kilka nowych czołówek z tego roku.

viewtopic.php?t=21604

Spójrz sobie też na markę fenix. Droga marka ale sprzęt bardzo dobrej klasy. Miałem fenixa hp30 . Niedługo dołączy do mnie hp30r ale to poza twoim zakresie cenowym chyba,że byś zamawiał prosto z Chin.
mcmłody
Posty: 12
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 18:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: mcmłody »

Właśnie ostatnio biegałem po lesie z latarką ACEBEAM EC35. Zauważyłem że główny snop światła jest bardzo mały (jego średnica). Resztę światła trafiało szerzej ale nie było rewelacji z doświetleniem, że tak powiem, pobocza.
Domniemam, że skoro ta na najwyższym biegu dysponowała 1200lm, to latarki typu Nitecore HC30, Fenix HL55 wcale nie będą lepsze. Spodziewałem się lepszego efektu.
W takim razie chyba będę musiał chwilę się wstrzymać i zwiększyć budżet.
Także Scenic, proszę Cię o kontakt, zobaczymy.
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

mcmłody pisze:Właśnie ostatnio biegałem po lesie z latarką ACEBEAM EC35. Zauważyłem że główny snop światła jest bardzo mały (jego średnica). Resztę światła trafiało szerzej ale nie było rewelacji z doświetleniem, że tak powiem, pobocza.
Domniemam, że skoro ta na najwyższym biegu dysponowała 1200lm, to latarki typu Nitecore HC30, Fenix HL55 wcale nie będą lepsze.
Jeśli chcesz mieć dobry spill to weź H03, z dobrym kodem w odpowiednim okresie można wyrwać już za około 100 zł.
ODPOWIEDZ