Lampka zasilana dynamem - migająca - szukam/zlecę wykonanie

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
grzegorz
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 12 lis 2017, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Lampka zasilana dynamem - migająca - szukam/zlecę wykonanie

Post autor: grzegorz »

Dzień dobry, to mój pierwszy post więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałbym skorzystać z wiedzy mądrych ludzi tu przebywających a problem mój jest następujący:

posiadam dynamo i lampę przednią b&m iq-x - lampa ta ma wyjście na zasilanie lampy tylnej ale ja chcę zamiast lampy tylnej mieć dodatkową przednią lampę migającą - chodzi mi o bycie widocznym dla samochodów - lampa iq-x świeci _tylko_ na drogę i jest słabo widoczna

nigdzie nie mogę znaleźć przedniej lampy migającej zasilanej dynamem

chciałbym żeby lampa spełniała następujące wymagania:
1. zasilanie z dynama
2. podtrzymanie świecenia na postoju przynajmniej 1 min - optymalnie ok 3 min
3. moc max 0.6 W - teoretycznie tyle jest "rezerwy" w dynamie - przód ma 2.4 W
4. brak jakichkolwiek włączników, trybów świecenia itd - ma się sama zapalać po dostarczeniu napięcia i tyle
5. częstotliwość migania ok 3Hz
6. całkowita wodoszczelność i całkowita bezobsługowość - patrz p 4.
7. opcjonalnie czujnik zmierzchu - w dzień pełna jasność w nocy trochę słabiej żeby nie oślepiać

co do koncepcji konstrukcji to najlepiej byłoby gdyby lampa wyglądała i świeciła tak jak Wall-e - tylko oczywiście na biało - chodzi o to, żeby można ją przymocować zipem do główki ramy - mocowanie na widelcu jest już zajęte przez b&m, nie chcę mieć niczego przyczepionego do kierownicy

aspekt wizualny jest istotny - ma być minimalistyczne i ładne, najlepiej małe i czarne

od biedy zamontuję tę drugą lampę na tym samym uchwycie razem z b&m - zatem punktem wyjścia (pod warunkiem odpowiedniej modyfikacji bebechów sterujących) może być też jakaś zwykła lampa na dynamo z mocowaniem na widelcu

jeśli ktoś wie o istnieniu gotowych urządzeń spełniających zadane parametry to będę wdzięczny za info
jeśli ktoś czuje się na siłach skonstruować dla mnie coś takiego to zlecę wykonanie; oczywiście za wynagrodzeniem, cena nieistotna (w granicach rozsądku) natomiast zależy mi na wysokiej jakości wykonania i bezawaryjności

jeśli to ma znaczenie to model dynama sh - dh t785


pozdrawiam serdecznie
Grzegorz
ODPOWIEDZ