Czas pracy akumulatora wkrętarki 3Ah DeWalt - zamiennik ?

....nie pasujące gdzie indziej...
Askaniusz92
Posty: 3
Rejestracja: sobota 09 wrz 2017, 19:07
Lokalizacja: WLKP

Czas pracy akumulatora wkrętarki 3Ah DeWalt - zamiennik ?

Post autor: Askaniusz92 »

Dzień dobry,
Mam wkrętarkę dewalt ale akumulator (18V) trzyma dość słabo - co kilkanaście minut trzeba go ładować. Ceny zmienników spadły więc chyba bardziej pochylę się nad tematem.
Mam dwa pytania:
1. Ile wytrzymuje nowy akumulator - chodzi mi o czas pracy (trochę wiercenia reszta wkręcanie w drewnie) - orientacyjny/uśredniony oczywiście
2. Czy warto kupować za 170zł zamiennik "marki" greencell" o pojemności 3Ah (oryginał 2.6Ah) - linka do allegro nie podaję bo za chwile wygaśnie.

Z góry dzięki za wskazówki!
Pozdrawiam!
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

Witaj
zapomniałeś się przywitać radzę zrób to bo admin Cie dorwie niczym ZUS zaległy podatek
1 wymień na te same baterie tylko trzeba je pozgrzewać
Ile to zależy od mnóstwa czynników parametrem który Cie interesuje to pojemność i wydajność prądowa owych ogniw
2 przerób na Li ON
wszystko ILE chcesz wydać kasy
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

jak pracujesz nią dorywczo to kup sobie używany pakiet lipo 4S z ładowarką, polutuj dobrze, wsadź woltomierz i alarm lipo (obydwa za wyłącznikiem) i tyle.

Jak tak reanimowałem wkrętarkę hitachi na nicd, wpakowałem 5Ah o wydajności 10C i wystarcza spokojnie, wręcz można silnik stopić :)
Askaniusz92
Posty: 3
Rejestracja: sobota 09 wrz 2017, 19:07
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Askaniusz92 »

Przywitałem się tylko nie tam gdzie trzeba :roll: ale załatwione.

Górną granicą jest powiedzmy to 170 zł. No chyba że dokładam "kilka" zł a pojemność i czas pracy wzrośnie znacząco. Gotowy wkład kosztuje więcej niż gotowy akumulator + muszę poszukać jak to połączyć mając co najwyżej stację lutowniczą...

Co do LiPo wolę tak się nie bawić - lepiej żeby było tak jak przewidział producent.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

To zmień na cylindryczne Li-Ion 18650 takie jaki stosowane są w nowych akumulatorowych elektronarzędziach, jest tu cały temat o tym viewtopic.php?t=2663
Taka zmiana to najczęściej dłuższy czas pracy, niższa waga akumulatora i krótszy czas ładowania.
ODPOWIEDZ