Solarforce L2P 4x XP-L 3500lm+

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

sp5it pisze:Tak, jak to inni robią.
Tak inni. Inni robią dużo fajnych rzeczy. A Ty czym możesz się pochwalić w tej materii? Pokaż nam swoje pomiary, opisz metodologię. Pokaż coś konstruktywnego spod Twojej reki, o ile masz co pokazać.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Greg, nie sprowadzaj rozmowy na boczny tor. Chcesz podyskutować o metodologii pomiaru, załóż oddzielny wątek.
Ciekawi mnie tylko jasność świecenia twojej latarki w funkcji czasu.
Nie chcesz wysłać latarki na testy rozumiem to.
Zastanawiające jest dlaczego.
Może po prostu nie ma się czym chwalić bo jasność pada na pysk po kilkunastu sekundach a deklarowane 1920lm przez 50 minut to bajki dla naiwnych?
Jeśli ta latarka rzeczywiście ma te parametry to dlaczego nie zrobisz pomiarów i ich tu nie zamieścisz?
Michał
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Sprzęt mogę udostępnić do testu osobie, która ma doświadczenie w tego typu testach, wykonała ich więcej niż zero i nie stara się na siłę deprecjonować parametrów urządzenia nie mając o nim żadnego pojęcia. Osobie prowadzącej trolling, bez żadnego doświadczenia w temacie prowadzenia rzetelnych badań z całą pewnością niczego nie wyślę.

Będą pomiary, będą zdjęcia, już to dawno napisałem w tym wątku. Kwestia czasu.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Mam 2 pytania:
1. do jakich latarek zmieści się sterownik umieszczony w ofercie? ( C8, S2, S2+ )
Zdjęcie jest poglądowe drivera 8xAMC a twój ma 12xAMC + mosfet, rozumiem że nie chcesz umieszczać zdjęcia żeby konkurencja nie podłapała pewnych rozwiązań ale dla kupującego ważne jest czy upcha to w latarce czy coś będzie zwierać.

2. Dawno temu gnębiłem Cie o sterownik z trybami z płynnym przyrostem mocy od 0 do 100% i z powrotem, prosił bym o filmik pokazujący działanie tych 4 dostępnych stroboskopów pulsacyjnych.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Smokuxx1987, driver w wersji 12xAMC + MOSFET jest wysoki, w latarce musi być 10mm miejsca. Do C8 powinien pasować, aczkolwiek nie przymierzałem.
Oczywiście całego, zmontowanego na gotowo sterownika celowo nie pokazałem, sam wiesz dlaczego.
Zdjęcia i filmy a i owszem, ale raczej w weekend.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

greg pisze:
sp5it pisze:BLF Q8 tak ma od dawna. Żadne początki.
Aha, miękki start, w dodatku na osobno sterowanych źródłach prądowych i trybach bez PWM z maksymalną możliwą sprawnością LED.
To akurat pierwsza tego typu konstrukcja.
A skąd...Texas Commander wyszedł w marcu. Wgrać na niego Crescendo / Narsil i będzie mieć to wszystko, włącznie ze sprawnością lepszą niż ta "maksymalna" (teoretycznie, nie widziałem pomiarów).
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tak, jest Agauy, wziąć cudzy pomysł, wgrać czyjś soft we własny sterownik i do sprzedaży :mrgreen:
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Nie rozumiem, o co Ci chodzi.
Ja tylko zauważam, ze zbiór cech które kilka postów temu określiłeś jako spełnione po raz pierwszy w Twoim sterowniku nie jest niczym nowym.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
herakles
Posty: 20
Rejestracja: piątek 10 mar 2017, 18:17
Lokalizacja: Centrum

Post autor: herakles »

Pytanko techniczne do sterownika 3.5 HE

Czy nie dałoby się na płytce sterownika w miejscu zaznaczonym przeze mnie na czerwono na poniższym obrazku dodać dodatkowego wyprowadzenia do dodatkowego sterowania zwarciem powyższego pinu do masy. Krótkie zwarcie do masy sterownik odczytywałby tak samo jak klik. Dłuższe(np. 2s) wyłączałoby latarkę.

Czy sterownie clasic można by przywrócić? Ja akurat z takiego korzystam.

Kto by se chciał to by se latarkę rozwiercił i kabelek dolutował.

(na zdjęciu sterownik 3.0 he)
Obrazek
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Herakles, procesor nie ma już żadnych wolnych wejść/wyjść, zatem nie można tu dodać opcji sterowania przyciskiem niskoprądowym. Przynajmniej w wersji extended 3.5 HE Turbo MOSFET.
W wersji extended 3.5 HE (bez turbo na MOSFET-cie) do zrobienia i jest taki plan, aby wydać właśnie taki sterownik pod microswitch, czyli np. do czołówek i innych lamp z tego typu sterowaniem.

Odnośnie sterowania "classic", czyli np. włączania 6-go trybu 6-klikiem, przeważyła większość użytkowników (tak, mam sporo maili z temacie funkcjonalności driverów), którzy tego nigdy nie użyli, za to wygodnie mieć pod 5-kliem zmianę profilu, a pod 6-klikiem odczyt napięcia akumulatora.

Ludzie życzą sobie prostego sterowania, 1, 2, może 3-klik. Reszta opcji jest rzadko stosowana w terenie, raczej w domu, do konfiguracji sprzętu. Wtedy można w wolnej chwili wykonywać i 18-kliki ;-)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
SP5VR
Posty: 155
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SP5VR »

Mam pytanie dotyczące sterownika extended v3.5 HE 4.2 A, kiedy pojawi się wersja na microswitch?
Mam Twój sterownik na FET w lampie rowerowej 3x XML-2 i jestem zadowolony. Teraz brak mi tylko takiego... Obiecałeś... ;)
Pozdrawiam
herakles
Posty: 20
Rejestracja: piątek 10 mar 2017, 18:17
Lokalizacja: Centrum

Post autor: herakles »

greg pisze:Herakles, procesor nie ma już żadnych wolnych wejść/wyjść, zatem nie można tu dodać opcji sterowania przyciskiem niskoprądowym. Przynajmniej w wersji extended 3.5 HE Turbo MOSFET.
W wersji extended 3.5 HE (bez turbo na MOSFET-cie) do zrobienia i jest taki plan, aby wydać właśnie taki sterownik pod microswitch, czyli np. do czołówek i innych lamp z tego typu sterowaniem.
oczywiście pisałem o wersji bez turbo. Ważne żeby to wyjście było tam gdzie napisałem(a najlepiej po obu stronach, bo może ktoś będzie chciał "rozwiercić" latarkę po drugiej stronie) i żeby cały czas można było sterować latarką na dwa sposoby. Jak widać z postu powyżej, nie tylko ja czekam na taki driver.
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

To ja chętnie też potestuje :)
Bez mierzenia bo się nie znam ale mam piękne polany, pola do chodzenia w nocy z psem na spacer :) zresztą jak bym się uparł to może i do Ciebie Greg na piechotę bym doszedł :D
Nie ma mnie w PL ale sie odezwę jak wrócę ;)
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

greg pisze:Do projektu L2P 4x XP-L powstał nowy sterownik extended v3.5 HE Turbo
(aktualnie kończę pisać instrukcję)

Zmiany w opcjach oprogramowania w porównaniu z wersją extended 3.0 HE
+ tryby wysokiej jasności bez PWM z maksymalną sprawnością LED
+ opcja turbo (tryb turbo 3500-4000lm - kontrolowany termicznie, bez ograniczenia czasowego)
+ łatwiejsze przełączanie profili 5-klik (zamiast 7-kliku)
+ dodatkowy stroboskop policyjny/taktyczny
+ stroboskopy w wersji pulsacyjnej (płynna zmiana jasności 0-100% stroboskopów 0,125-1Hz)
+ wybór do 6 trybów w każdym profilu (zamiast 5)
usunięte opcje
- 15-klik wybór sposobu sterowania - classic/up-down - na stałe up-down
- 18-klik wskaźnik napięcia - aktywacja/deaktywacja - zawsze aktywny

P.S.
Solarforce L2P 4x XP-L wchodzi do oferty w tym tygodniu.

Tydzień się skończył a latarki jak ,,ni ma tak ni ma,, w ofercie...
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Jest dopiero 14.00 ostatni dzień tygodnia (niedziela) - do 24.00 (koniec dnia - formalny koniec tygodnia) jeszcze daleko :) hehe
ODPOWIEDZ