Dyskusja o "konkurencji"

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dyskusja o "konkurencji"

Post autor: greg »

Administracja wydzieliła z tego tematu

Kolego info - Tu było imię i nazwisko, mam do Ciebie dwa pytania.

Na aukcji swojej latarki podajesz, że posiada szereg trybów bez PWM, poniżej zrzut.
Otóż w sterowniku 12xAMC7135 nie można uzyskać wartości prądu wynoszącego 1100, 1800, 2500, 3200, 3600mA.

Obrazek


Druga i znacznie poważniejsza sprawa.

Manipulujesz słowami kluczowymi wyszukiwarki Allegro celem zwiększenia sprzedaży swojego, nota bene, skopiowanego ode mnie pomysłu.
W tytułach aukcji używasz stworzonej przeze mnie marki, nazwy EDC X1. Nie sprzedajesz mojego sprzętu EDC X1. Łowisz na to klientów. Oszukujesz ludzi.

"klik" powiększa obraz:
Obrazek

Edit Pyra
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 lis 2017, 19:09 przez greg, łącznie zmieniany 3 razy.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

Witam kolego Greg - Tu było imię i nazwisko.

Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd w opisie, niebawem zostanie to poprawione. Swoją drogą, biorą pod uwagę 5cio procentowy rozrzut parametrów pracy układów, podane prądy pracy wcale nie muszą być błędem.

Co do drugiej kwestii to w swoich konstrukcjach wykorzystuję ogólnie dostępne elementy i podzespoły, no chyba że specjalnie pod ciebie takie sklepy jak intl czy kaidiomain produkują podłoża 3x XP.
A jeśli kogoś boli wolny rynek to już nie mój problem.
Pretendujesz sobie prawa do nazwy w stylu &#8220;Latarka Edc&#8220;?
Jeśli masz to zgłoszone w urzędzie patentowym, natychmiast zmieniam tytuł.

Gdzie te dwa pytania?

BTW, jaki związek z tym tematem ma twój wpis? Bo ja nie widzę żadnego.

Co do opisów i parametrów pracy, to także piszesz że twoje konstrukcje w trybie 4,2 A pracują 50 minut, co przy ogniwo 3500mAh jest raczej niemożliwe, zważywszy na fakt że pojemność ta podawana przez producenta, jest do rozładowania ogniwa do 2,5V, a jak sam piszesz, zabezpieczenie akumulatora w twoim sterowniku działa przy napięciu 2,8V. Może trochę więcej konsekwencji.

Edit Pyra
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 lis 2017, 19:04 przez info, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

info pisze: A jeśli kogoś boli wolny rynek to już nie mój problem.
Pretendujesz sobie prawa do nazwy w stylu &#8220;Latarka Edc&#8220;?
Jeśli masz to zgłoszone w urzędzie patentowym, natychmiast zmieniam tytuł.
Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Zatem powtarzam.

Manipulujesz słowami kluczowymi wyszukiwarki Allegro.
W tytułach aukcji używasz stworzonej przeze mnie marki, nazwy EDC X1. Nie sprzedajesz mojego sprzętu EDC X1. Łowisz na to klientów. Oszukujesz ludzi.

Dla Ciebie wolny rynek to używanie cudzej nazwy produktu?
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

greg pisze:
info pisze: A jeśli kogoś boli wolny rynek to już nie mój problem.
Pretendujesz sobie prawa do nazwy w stylu &#8220;Latarka Edc&#8220;?
Jeśli masz to zgłoszone w urzędzie patentowym, natychmiast zmieniam tytuł.
Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Zatem powtarzam.

Manipulujesz słowami kluczowymi wyszukiwarki Allegro.
W tytułach aukcji używasz stworzonej przeze mnie marki, nazwy EDC X1. Nie sprzedajesz mojego sprzętu EDC X1. Łowisz na to klientów. Oszukujesz ludzi.

Dla Ciebie wolny rynek to używanie cudzej nazwy produktu?
To co Ty piszesz to jest nadinterpretacja. Nigdy i nikomu nie sugerowałem że sprzedaję Twój sprzęt, niby po co skoro mój jest znacznie lepiej wykonany?
Kończąc tą dyskusję pozdrawiam Ciebie serdecznie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Pokazuję tutaj, że ewidentnie celowo używasz stworzonej przeze mnie nazwy EDC X1 dla zwiększenia swojej sprzedaży.
Każdy może to sprawdzić. Proszę wpisać w wyszukiwarkę allegro frazę "EDC X1". Pojawiają się produkty Marcinia Mazura, ponieważ celowo użył mojej nazwy w tytule aukcji.

I nie wpieraj tutaj ludziom, że jest to wolny rynek.
To jest nieuczciwa konkurencja!

Obrazek
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

greg pisze:Pokazuję tutaj, że ewidentnie celowo używasz stworzonej przeze mnie nazwy EDC X1 dla zwiększenia swojej sprzedaży.
Każdy może to sprawdzić. Proszę wpisać w wyszukiwarkę allegro frazę "EDC X1". Pojawiają się produkty Marcinia Mazura, ponieważ celowo użył mojej nazwy w tytule aukcji.

I nie wpieraj tutaj ludziom, że jest to wolny rynek.
To jest nieuczciwa konkurencja!

Obrazek
Kolego, zaczynasz przeginać. Pytam kolejny raz, masz to zgłoszone w urzędzie patentowym? I nigdzie nie piszę że to co sprzedaję to jest twoje EDC X1!

Uspokoje Ciebie, już od dawna planuję zmianę szablonów na allegro, zmieniam też nazwy aukcji... Także niech TWOJE EDC X1, sprzedaje Ci się jak najlepiej, tego Ci życzę. Każdy chce żyć, a ja nie lubię jak ktoś ma do mnie o coś pretensje. Niestety w kapitalizmie ciężko o to żeby wszyscy się lubili.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

info pisze:I nigdzie nie piszę że to co sprzedaję to jest twoje EDC X1!
Piszesz, piszesz. W tytule aukcji. Celowo rozdzielone innymi słowami, EDC z przodu, X1 na końcu. Nie rzuca się w oczy jak cała fraza EDC X1, jednak na wyszukiwarkę działa jak znalazł. Pokazałem na zrzutach ekranu w poprzednim wpisie.

To jest właśnie manipulacja i nieuczciwa konkurencja.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

Kolego Greg - Tu było imię i nazwisko przeczytaj koniec mojego ostatniego wpisu. Happy?

Dobrze wiesz że często to jest business for fun, a to co robimy to raczej z zamiłowania niż dla kasy. Więc mam taki postulat, kolegami nie będziemy, ale w drogę sobie nie wchodźmy.


Edit Pyra
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 lis 2017, 19:01 przez info, łącznie zmieniany 2 razy.
MadOnion78
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 10:16
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: MadOnion78 »

Gorąco tu :mrgreen:
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

Wiesz, pieniądze wyzwalają w ludziach różne instynkty.

Swoją drogą, zastanawiam się czemu admini nie przenoszą wpisów &#8220;nie w temacie&#8220; do kosza....
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Panowie, idąc za klasykiem, można powiedzieć, że wszyscy mają swoją rację.
Oczywiście rozumiem, że każdy broni Swojego stanowiska, ale proszę, aby temat nie zawierał pyskówek.

Moje prywatne zdanie jest takie, że nie potrzeba patentować wszystkiego. Z drugiej jednak strony, nazwa która nie jest zastrzeżona, może być używana przez innych, tym nie mniej pewne sformułowania mogą wprowadzać w błąd (nie chcę tu rozstrzygać, czy świadome czy nie), jest to tylko kwestia moralności.

Pozostawiam pod rozwagę

Pozdrawiam

PS: Wyciąłem imiona i nazwiska, zawarte w postach, a nie podane przez ich właścicieli.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

info, pytanie czy ktoś z adminów pozwolił na reklamę w twoim podpisie? Dla mnie informacja o mailu z twoją, komercyjną domeną, do takich właśnie należy.
Zmień to proszę.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

@Greg. Pozostaje Ci jedynie pozew przeciwko @info. O tym kto ma rację zadecyduje ktoś nie mający pojęcia o temacie marketingu czy latarek i nie wiedzący co do jest EDC.
Poniesiesz koszty postępowania i prawnika oraz ryzyko przegranej i zapłaty kosztów pozwanego.

Pieniądze nie śmierdzą, przynajmniej w większych ilościach...

Przy którym z Was jest racja nie wiem i jest mi to obojętne. Latarnię od Ciebie mam i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem za namową kolegi, namawiam innych.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Ja również nie wiem kto ma racje, wiem natomiast że na tym wyścigu zbrojeń zyskujemy MY czyli potencjalni klienci jednego czy drugiego kolegi:)
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Niektórzy w plamie na kominie widzą twarz Maryi, ja w jego stopce widzę kontakt do autora postu.
Może czas zasięgnąć rady specjalisty?
My flashlight is smaller than yours...
ODPOWIEDZ