Powerbank z QC 3.0 a wyjście na 12V

....nie pasujące gdzie indziej...
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Powerbank z QC 3.0 a wyjście na 12V

Post autor: FreeMagenta »

Hej.

Krótkie pytanie - czy są dostępne przejściówki dające możliwość ciągnięcia 12V z powerbanku obsługującego QC 3.0?... Zależy mi raczej na gotowym rozwiązaniu, jeśli nie ma czegoś takiego, to już prędzej pobawię się pakietem ogniw - ale jeśli takowa przejściówka istnieje, byłbym wdzięczny za podpowiedź :)
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Nazywa sie to qc 3.0 trigger, łatwe do znalezienia.
My flashlight is smaller than yours...
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Może i łatwe ale chyba słabo szukam albo "gotowców" nie znalazłem... są, owszem, testery ale przejściówki typu "włóż do gniazda USB, ciągnij 12V z drugiej strony" jakoś nie widzę. A właśnie na gotowcu (wiem, leń) mi zależało :)
Zrobię sobie pakiet 3S w zamian, też będzie działał :)
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

My flashlight is smaller than yours...
Mosze
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 25 gru 2011, 08:38
Lokalizacja: z Ciemnicy

Re: Powerbank z QC 3.0 a wyjście na 12V

Post autor: Mosze »

FreeMagenta pisze:Hej.

Krótkie pytanie - czy są dostępne przejściówki dające możliwość ciągnięcia 12V z powerbanku obsługującego QC 3.0?... Zależy mi raczej na gotowym rozwiązaniu, jeśli nie ma czegoś takiego, to już prędzej pobawię się pakietem ogniw - ale jeśli takowa przejściówka istnieje, byłbym wdzięczny za podpowiedź :)
Kupiłem coś takiego 4 lata temu na ali jeszcze przed erą qc. Przypomina to wyglądem kabel do programowania radiotelefonu. W sensie , wtykasz w usb 5v i wychodzi po kablu 12v max 0,6A w zależności od mocy usb. Używam tego do ładowania radiotelefonów z panela solarnego blitzwolf 18W. Działa.
Ostatnio zmieniony środa 22 lis 2017, 16:35 przez Mosze, łącznie zmieniany 1 raz.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Heh... wychodzi na to że źle zrozumiałem, sądziłem że toto tylko testuje obsługę QC.
Mosze pisze:Kupiłem coś takiego 4 lata temu na ali jeszcze przed erą qc. Przypomina to wyglądem kabel do programowania radiotelefonu. W sensie , wtykasz w usb 5v i wychodzi po kablu 12v max 0,6A w zależności od mocy usb. Używam tego do ładowania radiotelefonów z panela solarnego blitzwolf 18W. Działa.
Coś takiego: https://botland.com.pl/przetwornice-ste ... -21mm.html ? Myślałem o tym, ale sprawność nie najciekawsza; najpierw powerbank podbija napięcie LiPo do 5V (~92% sprawności) a potem przetwornica jeszcze na 12 (<80% przy prądzie 600 mA)

PS. Zapewne podpadnę tym, że się czepiam moderacji, ale symbol jednostki napięcia to chyba duże "V" ;)
ODPOWIEDZ