kafeja..czyli luźne gadki... No sorry, ale nie bardzo

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

fotorondo pisze:Zakładajcie temat DOBRA CENA NIE LATARKOWA i ElSor będzie kontent.
Myślę, że to dobre rozwiązanie.

Brak dyskusji w działach "DOBRA CENA" ma sens, by nie puchły nieprzystojnie, ale przydała by się też możliwość linkowania wątku dyskusyjnego do danego dealu - tak by można było zebrać opinię, czy to rzeczywiście dobra cena i czy sam przedmiot jest godny uwagi.

Ale najważniejsze, zachowajmy wzajemny szacunek i spierając się nie kłóćmy. Za bardzo polubiłem czytanie światełek :-)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

max4max pisze:
ElSor pisze:Każda niezwiązana z tematem dyskusja leci do kosza.
I to jest podstawowy błąd, bo merytoryczna krytyka jest traktowana tak samo jak spam, śmieci, itd.
Dla niewtajemniczonych z obsługą forum, panelu admina i moderatora dodam, że dla tych uprawnionych oprócz wyrzucenia czegoś wartościowego do śmietnika, jest możliwość wydzielenia tego postu/ów jako osobny temat dyskusyjny. No ale admin idzie po najmniejszej linii, daje to do śmietnika ( gdzie inni już nic dopisać nie mogą, ale ON zawsze może) i ma w 4 literach co inni sadzą ( bo ja tu rządzę) i to najbardziej mnie denerwuje.
To podejście do innego usera, do jego stanowiska, jego opinii .
To tyle w temacie Dobra cena, nic więcej nie chce mi się pisać.
Działa to w obie strony - ktoś pisząc cokolwiek nie na temat ma w nosie moją prośbę z pierwszego postu więc otrzymuje w zamian to samo. Założyłeś nowy temat i chętnie biorę w nim udział, bo jest to odpowiednie miejsce na tą dyskusję.

Poza tym to nie wiem dlaczego opinie o GB się tu pojawiają a nie w temacie specjalnie do tego utworzonego (mam rozdzielać i wydzielać czyjeś posty i sklejać z tamtym tematem?).
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Pojawiają się tutaj wątki o GB bo jest to bezpośrednio związane z treścią pierwszego postu w tym temacie, a nawet drugiego postu, którego nota bene, Ty jesteś autorem. Wydzielać teraz nie ma tego sensu, bo wątek się rozsypie. Jak zakończy się główny problem działu latarek, to pewnie i wypowiedzi o GB umilkną.

PS. Moje stwierdzenie się potwierdziło. Dużo osób kupuje na GB, ale nie pisze o tym w wątku więc jego wiarygodność, na dzień dzisiejszy, jest zerowa. Podpieranie się nim jest bez sensu.
FunkyJB
Posty: 23
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 17:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: FunkyJB »

Witam wszystkich,

kolega ElSor pisze, że jest to forum latarkowe. Latarkowe i nie tylko bo w nagłówku tego forum jest " forum miłośników światełek ", więc z zasady można pisać o wszelakim oświetleniu.
Ponadto wątek "Dobra cena" utworzony został w dziale -> kafejka, -> Newsy, gdzie forumowicze poruszają różne tematy i to rozumiem bo to jest dział bardziej luźny, towarzyski.
Dlaczego w dziale kafejka mamy pisać tylko o latarkach skoro w innych działach widzę takie (przykładowe) tematy jak: generator ozonu, drukarka, zasilacz, wiertarka, puszka wielorazowa, scyzoryk.

Co do wiarygodności sklepu GearBest to mam same pozytywne doświadczenia, a kupuje tam wiele i nie od dziś.

Pozdrawiam,
FunkyJB

PS
To jest powtórzenie mojego wpisu w wątku "Dobra cena 3", który poleciał do kosza (mój wpis oczywiście).
Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie kolegów max4max i fotorondo. ;)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Ja bym tutaj rozgraniczył zwykły OT od dyskusji o cenie, która moim zdaniem jest potrzebna, w szczególności jeśli cena nie jest taka dobra jak sugeruje tytuł tematu lub produkt kiepskiej jakości.
Obecnie wszystko leci do kosza i można dać linka do oferty z kiepską ceną...
Jest możliwość raportowania postów ale zanim admin zareaguje kilka osób może się nadziać.
Chyba lepiej żeby każdy miał możliwość skomentowania jeśli cena nie jest atrakcyjna bo będzie to dużo szybciej i chyba wygodniej niż filtrowanie wszystkich linków przez admina.

Reflinki mi osobiście nie przeszkadzają, nie mam nic przeciwko żeby ktoś dostał parę groszy prowizji jeśli towar jest nadal w atrakcyjnej cenie.
Reflinki są złe a kody rabatowe są OK, ale skąd wiadomo że za kod rabatowy też ktoś nie zgarnia jakiejś prowizji?
A nawet jeśli to co w tym złego.

Nie ma takiego sklepu na którym ktoś by się nie przewiózł.
Trzeba być świadomym ryzyka i kupować przez paypala.

Każda paczka zamówiona z GB, zapłacona paypalem, przesyłka rejestrowana, dotarła do mnie.
Jest tak jak pisze Dziubek zamawiałem tam wiele razy, wszystkie przesyłki dotarły a nigdzie nie wystawiałem im żadnej opinii.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

smokuxx1987, wskaż mi proszę post/temat w koszu (viewforum.php?f=12), usunięty z dobrej ceny, który dotyczy tego, że cena tudzież oferta jest nieatrakcyjna. Ja dla odmiany mogę Ci wskazać takowe nadal znajdujące się w temacie "Dobra cena 3".
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Nie mam zamiaru grzebać w koszu w poszukiwaniu takiego postu czy tematu i też nie mówiłem że jest tam taki post.
Mój post dotyczy pierwszego postu z tematu dobra cena 3 a konkretnie tej jego części.
ElSor pisze:...proszę o utrzymanie czystości tego tematu i nie pisanie zapytań o to czy np warto, opisywania jakiś przedmiotów...
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Kubuś Puchatek pisze:Ja zazwyczaj kopiuję adres odnośnika, wklejam w nowe okno przeglądarki i tam usuwam śmieci z adresu, ale rozumiem, że nie każdemu chce się coś takiego robic. Dlatego może wprowadzić obowiązek podawania linków w 2 wersjach: z reflinkiem i bez reflinka, tak aby "czytacz" z forum sam wybrał który mu bardziej pasuje.
Jeśli kupującemu nie chce się wykasować jedynie refa, gdy dostał już cały link i kod "na tacy" to publikujący ofertę ma mieć obowiązek jeszcze to dla kupującego zrobić? No nie wiem, takie trochę niańczenie na siłę. Może lepszym rozwiązaniem jest podanie w regulaminie "są reflinki", a wtedy Ci mniej leniwi, lub Ci, którym refy ideologicznie nie pasują będą mogli je usunąć.
ODPOWIEDZ