NITEFIGHTER BT40S czy Magicshine MJ-902

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
pepe
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 03 gru 2017, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

NITEFIGHTER BT40S czy Magicshine MJ-902

Post autor: pepe »

Witam wszystkich,

Pierwszy post i od razu pytanie:
Po dość długich poszukiwaniach mocnej lampki rowerowej do jazdy w terenie, ograniczyłem wybór do modeli jak w temacie, czyli
- NITEFIGHTER BT40S : https://lampkinarower.pl/lampy-rowerowe ... rower.html
- Magicshine MJ-902 : http://allegro.pl/magicshine-lampka-mj9 ... 42316.html

Jak na razie bardziej przekonuje mnie ta pierwsza opcja (z grubsza odpowiednik Magicshine MJ-872) z uwagi na lepszy sposób przełączania trybów (bez migającego) + dwa przyciski wyższy/niższy tryb i bardziej solidny wygląd.
Mam jednak wątpliwość, ponieważ, że jest to już dość stary model z czterema diodami Cree XP-G2 . W nowszym MJ902 są za to 2x CREE XM-L2.

Który model byście wybrali ?
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Żaden z tych - lepszą opcja i za tańsze pieniądze będzie:
- http://www.kaidomain.com/p/S026105.KDLI ... ight-Black
- http://www.kaidomain.com/p/S024442.KBP- ... ttery-Pack

plus zasilacz 8,4V 2A za jakies 40 zł
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Patrząc na ceny za granicą tą lampkę NITEFIGHTER BT40S można kupić sporo taniej.

https://www.gearbest.com/bicycling-gear/pp_180805.html

Bez pakietu ogniw
https://www.gearbest.com/bicycling-gear/pp_182282.html


Sam niedawno kupiłem. Może przed świętami dojdzie. ;) Sadzę,żę w tej cenie nić lepszego nie znajdzie się. Jedyny minus to czas oczekiwania na paczkę 2 do 4 tygodni.
pepe
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 03 gru 2017, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pepe »

Mociumpel pisze:Żaden z tych - lepszą opcja i za tańsze pieniądze będzie:
- http://www.kaidomain.com/p/S026105.KDLI ... ight-Black
- http://www.kaidomain.com/p/S024442.KBP- ... ttery-Pack

plus zasilacz 8,4V 2A za jakies 40 zł
Dzięki za pomysł, ciekawie to wygląda, znalazłem w międzyczasie porównanie tego BL70s z NITEFIGHTER BT40S i nie tylko jaśniej świeci, ale i temperatura barwowa przyjemniejsza (4000K).
Kupowałeś w tym sklepie tą lampkę ? Ewentualnie coś innego w ostatnim czasie i możesz polecić ten sklep, długo się czeka na dostawę ?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

pepe, ja zakupiłem drobnostki w Kai 2 dni przed Mikołajem. Wg trackingu przesyłka już opuściła Warszawę i jedzie do mnie. Przewoźnikiem jest austriacka poczta i dlatego ten fakt połączony z małą kopertą może mieć wpływ na szybkość dotarcia przesyłki (duże często idą nieco dłużej).
pepe
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 03 gru 2017, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pepe »

Scenic pisze:Patrząc na ceny za granicą tą lampkę NITEFIGHTER BT40S można kupić sporo taniej.
Tak, w Polsce były kiedyś w okolicach 200 zł, teraz tylko w jednym sklepie znalazłem, za cenę mocno wygórowaną. Nastawiałem się na zakup w Polskim sklepie, bo jakoś do tej pory nie zdołałem się przemóc na zakupy w Chinach, ale może faktycznie warto. Aż tak mi się nie spieszy, w razie czego mam starego dobrego Philipsa SR80 który w terenie też daje radę.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Osobiście wolę 5000K niż 4000K . No ale to zeleży od osobistych preferencji. Dochodzi jeszcze cena
40 $ v 70$ . W tej pierwszej jest też ładowarka.

Bez pakietu ogniw różnica dwukrotna.


Z tym,że pakiet wolałbym sam zrobić niż kupować od nich. Wystarczy coś takiego
https://www.gearbest.com/chargers/pp_778332.html?wid=21

https://www.banggood.com/4x18650-Batter ... rehouse=CN


Ogniwa dokupić w PL. Często można kupić z rozróbki po 10/zł szt. nowe o pojemności powyżej 3000mAh. Na forum nowe 2600mAh za 9zł.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Jak koledzy napisali - lampka jako podstawa reszta należy do Ciebie - jeśli nie umiesz/nie lubisz/inne dłubać przy lampkach to konstrukcja lampka+bateryjki stanowi komplet który po zakupie można od razu naładować i iść na rower. Nieco wyższa cena za komplet = wygoda, decyzja należy do Ciebie.
Tak kupowałem dla kogoś (jeździ po Sudetach) ale z pakietem 8x - jakiś rok temu w lutym - do dzisiaj zrobiło z 50 pełnych ładowań ;) - mi wystarcza modowany S3 z dodatkowym ogniwem w kieszeni, nie szaleje po nocach na swoim rowerze po górach, nie ten typ sportu i roweru ...
pepe
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 03 gru 2017, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pepe »

Zamówiłem w końcu w kaidomain.com : KDLIGHT BL70s + akumulator, ładowarka i kilka dodatków. Przesyłka do Polski miała być darmowa.
Dzisiaj dostałem od nich takiego maila :
"Since the battery pack can not ship by small package post air mail recently,
to make sure your package can arrive safety, we just can use DHL to ship it out.
Would you mind to pay for additional us$18 to upgrade to DHL?"


Odpisałem im, że nie nie będę płacił dodatkowej opłaty za przesyłkę i że mogą ewentualnie wycofać zamówienie i oddać pieniądze. Zobaczmy jak się to dalej rozwinie.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

To trzeba było kupić samą latarkę. Niech oddadzą Ci za akumulator i tyle.

Pojemnik można kupić osobno. I nawet lepiej , bo ogniwa można wymienić i ładować osobno w tym pojemniku co podałem.
pepe
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 03 gru 2017, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pepe »

Scenic pisze:To trzeba było kupić samą latarkę. Niech oddadzą Ci za akumulator i tyle.

Pojemnik można kupić osobno. I nawet lepiej , bo ogniwa można wymienić i ładować osobno w tym pojemniku co podałem.
No to jest dość oczywiste rozwiązanie, i chciałem nawet tak zrobić, ale ostatecznie zrezygnowałem z zakupu. Nie za bardzo chciało mi się bawić w kompletowanie zestawu z kilku różnych sklepów.
Ten pojemnik na ogniwa jest ok, z tym, że jak dla mnie to nie ma on aż takiej przewagi nad nierozbieralnym pakietem. Jak się taki pakiet zużyje, to po prostu kupię nowy i tyle.

Ostatecznie zrezygnowałem z tego zakupu w Kaidomain, mają mi oddać pieniądze.
Kupiłem wczoraj bliźniaka BT40 w sklepie Jula : link

Jakość wykonania jest bardzo dobra, płytka z diodami przykręcona do aluminiowego krążka w obudowie, bardzo dobrze odprowadza ciepło. Wstępne testy wypadły pomyślnie.

Wiem, że to jest gorszy model od tego Nitefighter BT40S z Gearbest a kosztuje praktycznie tyle samo.
Trochę się jednak zraziłem do zakupów w Chinach.
caro86wlkp
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 02 paź 2016, 23:56
Lokalizacja: Słupca

Post autor: caro86wlkp »

Lampka jest zasilana czterema akumulatorami AA znajdującymi się w zewnętrznym pakiecie (4000 mAh)
błąd w opisie czy rzeczywiście są tam paluszki?
pepe
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 03 gru 2017, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pepe »

caro86wlkp pisze:
Lampka jest zasilana czterema akumulatorami AA znajdującymi się w zewnętrznym pakiecie (4000 mAh)
błąd w opisie czy rzeczywiście są tam paluszki?
Faktycznie jakieś brednie napisali. Nie, tam są 4 ogniwa ICR 18650 2200 mAh.
W sumie 4400 mAh pojemności.
Na drugiej zakładce jest specyfikacja i instrukcja w PDF, tam jest ok.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Do mnie dzisiaj doszedł ten bt40 z Chin. Kupiłem jak była promocja jakoś miesiąc temu. Wyszło jakieś 56zł. [ sama lampka] + wysyłka pocztą z Holandii.

Za tą cenę wygląda ok. Może kupię do porównania tą KDLIGHT BL70s . Jak nie będzie wielkiej różnicy to sprzedam. No ale ona kosztuje już 130zł . Więc prawie 3x. :) Więc raczej warto kupić 2x bt40. :twisted:

Oczywiście to ceny promocyjne. Normalnie jest drożej. Nie mówiąc o cenach w PL.


Ta twoja co wyszperałeś w sklepie Jula wygląda jak klon. Za pewne z jednej fabryki wyszło. :wink:


Znalazłem też klona latarki wyżej BL70s za 10$ mniej . Tylko,że raczej zimna barwa.

klik
pepe
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 03 gru 2017, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pepe »

Scenic pisze: Może kupię do porównania tą KDLIGHT BL70s .
No, ja jak się można domyślić nie jestem za bardzo pod wrażeniem zakupów w Kaidomain, czyli w sklepie który tą lampkę sprzedaje.
Najpierw był problem z założeniem konta, miałem komunikat, że mój email jest już zarejestrowany (wcale się wcześniej nie rejestrowałem), wybrałem opcję resetu hasła, żaden mail nie dotarł. Użyłem innego adresu email i też nic, dopiero następnego dnia dostałem maila z danymi do logowania (od pracownika, bo coś im automat nie działał).
Potem jak już złożyłem zamówienie i zapłaciłem. znowu po 24 godzinach dostałem info, że mam dopłacać za wysyłkę aku. , bez zaproponowania innych opcji. Trochę słabo. Ostatecznie po kilku wymianach maili, praktycznie za każdym razem reakcja po 24 godzinach, zgodzili się na zwrot. Po dalszych 24 godzinach środki pojawiły się w PayPal.

Dobra, teraz opiszę wstępne wrażenia z nowego nabytku, wytworu szwedzkiego handlowca i chińskiego robotnika, czyli lampy rowerowej 1600 lumenów ze sklepu Jula.

Rzut oka do środka:
Obrazek

Wygląda wg mnie nieźle, płytka z diodami została przykręcona śrubkami. Pod spodem jest kawał aluminium, który jest częścią obudowy. Pasty było ciapnięte trochę na środku, po bokach już nie. Dołożyłem troszkę więcej i rozsmarowałem równo po całej płytce.
Zarówno od przodu jak i z tyłu lampki są uszczelki gumowe typu oring. Przesmarowałem je dodatkowo sprayem silikonowym do gumy.

Kolej na druga stronę:

Obrazek
Obrazek

I tu się pojawił problem, widzicie tą uszczelkę przewodu zasilającego ?
Nie za bardzo jest tam gdzie być powinna. Zamiast w obudowie, jest na zewnątrz.
Przed rozkręceniem jej kawałek wystawał spod mocowania do kierownicy. Widać to na zdjęciu wyżej.
Usiłowałem ją wcisnąć na miejsce, ale po 10 minutach bezowocnych prób, wyszło mi na to, że nie ma siły, trzeba będzie wylutować kabel zasilający.
Wyciągnąłem z szafy moją już trochę zakurzoną lutownicę, wylutowałem kabelek, umieściłem uszczelkę na miejscu, przeciągnąłem kabel i przylutowałem z powrotem. Na coś się jednak przydało hobby z lat młodzieńczych.
Tym samym, trochę z przymusu wykonałem mój pierwszy latarkowy mod. No, może raczej korektę, chyba że wszystkie te lampki są montowane z uszczelką na zewnątrz, to jednak mod.

Teraz wygląda to na mój gust tak, jak od początku powinno być zmontowane:

Obrazek

Poskręcałem wszystko z powrotem do tzw. kupy i wyruszyłem w teren, do ogródka na test praktyczny.

Poniżej porównanie, zdjęcia robione w trybie manualnym z tymi samymi ustawieniami, balans bieli : "światło słoneczne". Obydwie lampki w najmocniejszych trybach. Pierwszy Philips SafeRide 80. świetna lampka do jazdy w mieście i na drogach publicznych, używam jej do dojazdów do pracy.

Obrazek

Następnie nowy nabytek z Jula : Kayoba 1600:
Obrazek

Słowo komentarza: Temperatura barwowa Kayoby jest odrobinę bardziej zimna niż Philipsa. Ogólnie jest raczej chłodna, ale na pewno nie wpada w jakieś zimne , niebieskie odcienie.
Na pierwszy rzut oka wydaje się , ze Philips jest lampka gorszą, ale tak nie jest. Jest zdecydowanie lepszy do jazdy po drogach publicznych z uwagi na odcięcie światła od góry, po prostu nie oślepia innych. Kayoby będę używał wyłącznie do jazdy w terenie, do tego też jest przeznaczona.

Ogólnie jestem jak na razie zadowolony z nabytku, raczej nie polecił bym go jednak przeciętnemu rowerzyście. Nie każdy ma zacięcie do naprawiania tego co kupił.

Update, test porównawczy w terenie :
Philips Safe Ride 80:
Obrazek

Kayoba 1600
Obrazek

Teraz zdjęcia z przodu, żeby pokazać jakie jest efekt, gdy ktoś nas widzi z przeciwka.
Tak dla przestrogi, gdyby ktoś chciał z lampką przeznaczoną do jazdy w terenie poruszać się po drodze publicznej.

Kayoba 1600 ustawiona mocno do dołu, myślałem, że w ten sposób nie będzie oślepiać. Jak widać jednak oślepia:
Obrazek

Teraz Philips Safe Ride 80:
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota 30 gru 2017, 17:41 przez pepe, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ