Skilhunt H03

Oświetlenie montowane na głowie
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

L2U4S na GB daje 28,99$. Lepszych teraz nie widziałem, chyba, że któryś ze starych zadziała.
Ryzbor
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 20:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ryzbor »

Jest to mój pierwszy post na tym forum także kłaniam się wszystkim nisko : )

H03. Zamarzyło mi się z czerwoną diodą Cree XP-E2 Red na podłożu 16mm i jakimś sensownym driverem 21mm do sytuacji kiedy potrzeba mało światła. Wymiana diody to nie problem, ale ona może dostać maksymalnie 2.2A więc nie wiem, czy fabryczny driver nie byłby zbyt mocny. To jest wykonalne?dobry driver
b@rto
Posty: 12
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 15:26
Lokalizacja: Hołowczyce

Post autor: b@rto »

kemor90 pisze:L2U4S na GB daje 28,99$. Lepszych teraz nie widziałem, chyba, że któryś ze starych zadziała.
Działa, jak najbardziej. :padam:
Szkoda, że tylko na chiński magazyn. :-(
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Jak zerkniesz do Dobrej ceny to znajdziesz najnowszy kod na europejski magazyn ;-)
Yacek
Posty: 25
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 01:15
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Yacek »

Jak to jest z tym wyższym trybem turbo ? Czas działania jest zaprogramowany na stałe, czy zależy od napięcia ogniwa ?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Tak w zasadzie, to oba stwierdzenia są prawdziwe. Po ustalonym czasie latarka obniża tryb, aby nie doszło do przegrzania, przy czym tryb ten jest mocno zależny od napięcia a ogniwie, dosyć szybko dochodzi do wyrównania się trybu T1 i T2.
Yacek
Posty: 25
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 01:15
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Yacek »

pietros pisze:Tak w zasadzie, to oba stwierdzenia są prawdziwe. Po ustalonym czasie latarka obniża tryb, aby nie doszło do przegrzania, przy czym tryb ten jest mocno zależny od napięcia a ogniwie, dosyć szybko dochodzi do wyrównania się trybu T1 i T2.
W modowanym Convoy S3 czegos takiego nie zauważyłem, a zdarzyło mi się kilka minut świecić na maksymalnej jasności z 2,8A. Czyli tryb maksymalny z H03 praktycznie bezużyteczny ?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

A czemu tu się dziwić, odchudzili te latarkę do granic możliwości więc jakby tryb max działał dłużej to pewnie dioda czy elektronika by się upiekły.
Rafał Sawicki
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 16:58
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Rafał Sawicki »

No to moja H03 zachowuje się "dziwnie" .
Dioda w przycisku informuje o niskim stanie ogniwa a najmocniejszy trym działa z wyraźną różnicą w stosunku do tego jeden punkt niżej i to świeci kilkanaście minut .
No chyba że coś ze wzrokiem mam ;)
Convoy C8 Cree XP-L HD V6 3C /greg
Convoy C8 Cree XP-L HI V3 / info
EDC X1 XP-L V6 3C , TIR 15° / greg
Convoy C2+ XP-L V6 3C itp / własne mod
Skilhunt H03 XML-2 U4
LED LENSER A2
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Mam nadzieję, że mówimy o tym samym, czyli o przełączaniu się pomiędzy trybami opisanymi jako T1 i T2 czyli tak faktycznie "podtrybami" trybu turbo. Chodzi o przełączanie szybkim dwuklikiem.
Yacek
Posty: 25
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 01:15
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Yacek »

Rafał Sawicki pisze:No to moja H03 zachowuje się "dziwnie" .
Dioda w przycisku informuje o niskim stanie ogniwa a najmocniejszy trym działa z wyraźną różnicą w stosunku do tego jeden punkt niżej i to świeci kilkanaście minut .
No chyba że coś ze wzrokiem mam ;)
Tryb najmocniejszy mozna skonfigurować na wyższą i niższą wartość, pewnie masz na niższą.
Rafał Sawicki
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 16:58
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Rafał Sawicki »

Yacek pisze:Tryb najmocniejszy mozna skonfigurować na wyższą i niższą wartość, pewnie masz na niższą.
Sprawdzę to ja naładuje ogniwo , dzięki za info .
Convoy C8 Cree XP-L HD V6 3C /greg
Convoy C8 Cree XP-L HI V3 / info
EDC X1 XP-L V6 3C , TIR 15° / greg
Convoy C2+ XP-L V6 3C itp / własne mod
Skilhunt H03 XML-2 U4
LED LENSER A2
Cvbge
Posty: 39
Rejestracja: sobota 04 wrz 2010, 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cvbge »

Kupiłem tą lampkę i te baterie:
https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_391921.html
https://www.gearbest.com/batteries/pp_1 ... tml?wid=21

Ale jak je wkładam i do końca zakręcam zakrętkę to lampka nie świeci.
Świeci jeśli zakręcę bardzo słabo, tak że jeden ruch ręką i zakrętka się odkręci.

Mam też inne, starsze baterie i z nimi działa dobrze. Zauważyłem, że te nowe baterie są trochę (1.5 mm?) dłuższe niż te stare (dokładnie nie mogę zmierzyć, bo stare się testują).

Wygląda na to, że jak jest dłuższa bateria, to lampka nie świeci. Te baterie nie są *za* długie, można normalnie zakręcić zakrętkę do końca. Tylko, że wtedy nie świeci :(

Co jest nie tak?
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

To nie baterie, a akumulatory :mrgreen:
Ponadto z zabezpieczeniem które do tej lampki nie jest konieczne, no i do tego jedne z najdłuższych na rynku. Kup coś normalnego :razz:
Cvbge
Posty: 39
Rejestracja: sobota 04 wrz 2010, 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cvbge »

Szczegóły ;)

Pytam, czy u was też tak jest, że nie działa z dłuższymi bateriami?

Dopisek: to co proponujecie "normalnego"? Kiedyś o to pytałem i nie dostałem odpowiedzi
Dopisek: takie? https://www.gearbest.com/batteries/pp_189823.html
ODPOWIEDZ