Ultrabook do 3000zł

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Ultrabook do 3000zł

Post autor: Ebola »

Witam
Moja kobita pragnie nabyć jakiegoś ultrabooka ok 13 cali. Główne wymagania to:
-długa praca na baterii
-płynność działania
-w miarę dobry dzwięk (będzie go używać do odtwarzania krótkich filmików na zajęciach z 3-6 osobowymi grupami, i dobrze by było gdyby było słychać co i kto mówi)
-niewielka waga
-cena najlepiej do 3000zł, w porywach 3500zł, ale tylko wtedy gdy warto będzie dołożyć.
-By pochodził bezproblemowo kilka lat.

Parametry, procesory, pamięci, grafiki itp są sprawą drugorzędną. Sprzęt nie będzie służył do gier ani do jakiś wymagających programów. Chodzi głównie o to by po prostu dobrze działał, a w razie jakiś problemów by można było liczyć na dobry serwis gwarancyjny.

I tu zaczyna się główny dylemat, jakiś jej znajomy doradził jej by poszukała jakiegoś używanego Appla, ponoć chodzą płynnie i bezawaryjnie. Jednak mnie to nie przekonuje, w tej cenie można kupić ok 5 letnie sprzęty z maksymalnie 12miesięczną gwarancją sprzedającego. A wiadomo, teraz nic się nie robi na lata... I po tym czasie bateria na pewno nie będzie trzymać parametrów. Co sądzicie o tym pomyśle?

A jeśli nie Apple to co nowego? Na co zwracać uwagę? Jakiej pojemności bateria zapewni te realne (jeśli to w ogóle realne) 7 godzin pracy? Może ktoś poleci jakieś gotowe modele?
Ja się na tym kompletnie nie znam, od kilku lat używam netbooka Lenovo i mi starcza (choć największym minusem jest właśnie bateria). Jednak to nie sprzęt dla mnie lecz dla mojej lepszej połówki, a ona ma ciut wyższe wymagania :razz: i bardzo liczę na Waszą pomoc :mrgreen:
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Cześć, służbowo piłuję HP Probook 430 G3 z prockiem I5 i 8GB RAM. Nie jest może idealny, ale jakość dźwięku jest zadowalająca - głośno i wyraźnie, obraz jak obraz - mi niczego nie brakuje. A jeżeli chodzi o baterię to zdarzało mi się zapomnieć podłączyć go do ładowarki i po dobrych 8 godzinach kiedy go chciałem odłączyć od zasilacza to się okazywało, że nie był podłączony a działał.

Pzdr
Ostatnio zmieniony sobota 27 sty 2018, 16:26 przez fazi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

fazi, Dzięki, właśnie firmę HP też braliśmy pod uwagę. Piszesz że nie jest idealny, więc jakie dostrzegłeś największe wady? Używasz go tylko stacjonarnie czy także "w terenie"?
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Cześć, raczej stacjonarnie - tzn w budynkach - ew. biorę go do domu. Jest mały i czasem jak przegladam jakiegos złożonego "Excela" to trzeba przewijać w prawo i lewo - taki urok, klawiatura nie ma klawiszy numerycznych i nie ma też napędu optycznego czego bardzo rzadko ale brakuje.
Z jasnością matrycy nie ma problemu - na zewnątrz daje sobie radę.
Mimo tych drobnych niedogodności świadomie wymieniłem HP Probook-a 450 (15,4 cala) właśnie na ten - bo waga i wymiary pozwalają mi go spakować w plecak i śmigać z nim jak jeżdżę do pracy na moto

Pzdr
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

A ja jednak również polecę Apple. Osobiście używam Air mid 2013 spisuje się rewelacyjnie, bateria trzyma nawet do 10h. Przeglądanie internetu czy filmy to sama przyjemność.

Moja specyfikacja to:

https://everymac.com/systems/apple/macb ... specs.html

Szybki i niezawodny. Jedynie do bardziej wymagających czynnościach można zapomnieć czyli gry itp.
Everybody lies...
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

fazi, Jeszcze raz dzięki za cenne informacje!

artur_n, Czyli używasz go już 5 lat? Były przez ten czas jakieś większe problemy? Ostatnio wyszła na jaw sprawa że apple celowo spowalnia programowo starsze sprzęty, nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale z tego co wiem to jest potwierdzone info przez szefostwo firmy. Bateria trzyma tyle obecnie?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

A ja powiem Ci tylko abyś nie brał ASUSa ZenBooka. Mam od roku, bardzo mało używany, bateria 4 h to max co wyciśnie przy wifi i zrównoważonym planie zasilania. Wydajność nie powala mimo SSD na pokładzie, lecz oparty jest na mobilnej wersji procka i5 (U) co daje się odczuć. Winda 10 jako system. Z zalet jest dźwięk i obraz. Reasumując, szału nie ma :) Nie daj sobie przypadkiem wcisnąć tego sprzętu ;)
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Dziubek, Dzięki, ciekawe jak jest z innymi modelami tej firmy. Chodź gdzieś czytałem że podobno Asus zszedł na psy...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Nie wiem, nie wykluczam tego. Nie jestem fanem tej marki. Ten sprzęt to mój pierwszy, i ostatni, ASUS. Zraziłem się do nich. I nikt mnie już do nich nie przekona.
Szkoda że jedne z lepszych odeszły, SAMSUNG czy TOSHIBA. Wbrew pozorom były to bardzo dobre marki, i stosunkowo tanie w naprawach. Jak widać, były chyba za dobre i nie szły w ilościach jak inne masówki. Ale to tylko moje zdanie.
ODPOWIEDZ