Mobilny internet, jaki?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Ja brałem u internet3g_pl i mogę polecić. Też opcja 6GB i działa OK.
Losiu
Posty: 82
Rejestracja: sobota 06 paź 2012, 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Losiu »

Jedna uwaga co do orange free, bonus 6GB dostaje się za doładowanie za 100zł, przy czym to doładowanie przedłuża ważność konta o 5 miesięcy, a rok ważności uzyskuje się wysyłając specjalnego darmowego smsa, ale...
Rok jest ważne konto główne a nie konto z bonusem na internet - wiem bo mi wcięło jakieś 4GB z mojego telefonu ze 2 miesiące wstecz. Więc żeby się ktoś nie zdziwił jak nie wykorzysta w odpowiednim czasie a potem zniknie.
Aero - dobra opcja dopóki nie ma capcha, potem może być nieco mniej ciekawie, oczywiście ma swoje ograniczenia, w końcu jesst za darmo - mogą blokować abonentów z niedostosowanym sprzętem, nie spełniającym wymagań, no i prędkość.
Jak porównuję teraz, to dla mnie bardziej korzystnie od orange wychodzi net na kartę w playu lub plusie, w plusie za 100zł doładowania dostaje się łącznie 15GB transferu, w play tyle samo transferu za 125zł.
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Mnie poprzedni starter działał przez cały okres (chyba 11 miesięcy) i darmowy transfer nie zniknął.
Losiu
Posty: 82
Rejestracja: sobota 06 paź 2012, 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Losiu »

To super, ja tylko mówię jak było u mnie więc skoro się tak zdarza to warto sobie przypilnować, na stronie orange po zalogowaniu widać ważność pakietów i stan konta.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

A co polecicie mając już numer w orange pop? Umowa na firmę wchodzi w grę, pakiet 1GB + minut tak ze 200 wystarczy. Warunek jeden-muszę to mieć z aktualnym numerem :)
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Panowie, możecie polecić jakiś tani internet na kartę z możliwe z jak najdłuższą ważnością konta.
Transfer nie musi być mega duży - ok 30 GB.

Aktualnie z ciekawszych ofert znalazłem tylko to:
PLUS INTERNET NA KARTĘ iPLUS 30,7 GB 3G/LTE FV ROK za za ok 50zł
Awatar użytkownika
SISmaster
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 12:54
Lokalizacja: Opatów

Post autor: SISmaster »

Chyba już nic lepszego nie znajdziesz ,jak zależy Ci na prędkości to polecam Orange u mnie ok 60 mega wyciąga ,ale tylko 155 dni ważne
''Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu - F.Kiepski''
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Ja do janosika, fejsa, jutuba i innych dupereli na 2 telefonie wybrałem a2mobile.
Internet jest bez limitu danych, lecz limitują prędkość po przekroczeniu kolejnych progów.
do 5 GB - brak ograniczeń
5-10 GB - prędkość max. 3 Mb/s
10-15 GB - prędkość max. 1 Mb/s
powyżej 15 GB - prędkość max. 512 kb/s
Koszt jest śmieszny bo tylko 9,90/31dni.

Media społecznościowe z tego co wiem nie są zliczane.
Konto ważne jest rok po doładowaniu.
Jeżeli nie wybierzesz pakietu cyklicznego i tylko sporadycznie korzystasz z netu to ceny są:
10 gr/min
10 gr/SMS/MMS
4 gr/MB

W większych miastach śmiga lte, w mniejszych mieścinach nawet na 3G speedtest pokazywał 10down/2up.
Sieć korzysta z infrastruktury plusa.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Jeżeli nie musi być na abonament to w Aero2 jest 30GB za 30zł LTE. Mam i używam na bieżąco ale mniejsze pakiety bo nie potrzebuje aż tyle. Jak nie jesteś przekonany to możesz sobie włączyć za darmo próbny miesiąc z pakietem 30GB. Aha śmiga na nadajnikach Plusa :)

Zamazałem tylko dane lokalizacyjne na ile to było możliwe mobilnie
Obrazek
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
malarkey
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 09 paź 2017, 00:19
Lokalizacja: Polska

Post autor: malarkey »

To nie jest tak, że abonament jest najlepszy albo "tylko prepaid". Zależy komu na czym zależy. Osobiście jestem zdania, że to zależy od osobistych preferencji. Ten artykuł fajnie pokazuje różnice, wady i zalety obu rozwiązań - https://www.ebrodnica.pl/polecane/9248- ... latne.html
Najważniejsze to żeby wybierać z głową!
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Dla mnie byłoby idealne Aero, gdyby np za 5zł miesięcznie wyłączyli captcha, reszta parametrów bez zmian.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

tOmki pisze:Dla mnie byłoby idealne Aero, gdyby np za 5zł miesięcznie wyłączyli captcha, reszta parametrów bez zmian.
Mówisz i masz za 2 zł - https://aero2.pl/2_oferta/8_zestawienie ... et-economy lub 3GB za 5 zł - https://aero2.pl/2_oferta/8_zestawienie ... et-premium
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Kiedy oni to wprowadzili ? Chyba coś słabo śledziłem ich ofertę.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

tOmki pisze:Kiedy oni to wprowadzili ? Chyba coś słabo śledziłem ich ofertę.
A będzie ze 2 lata. Oczywiście na samym początku pakiety były mniejsze, najtańszy był za 5 zł. Przed zakupem jakiegokolwiek polecam wypróbowanie - jest darmowy pakiet próbny/testowy LTE - 30 GB na 30 dni - https://aero2.pl/2_oferta/9_pakiet-testowy
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ja mam nadal stary starter z playa z darmowym lte, po doładowaniu za 50 zł ważność konta przedłuża na 100 dni, lte co miesiąc można za darmo włączyć pod warunkiem posiadania środków na koncie, LTE oczywiście pod warunkiem podłączenia do nadajnika sieci play, limit 100GB. Ja dodatkowo uruchomiłem pakiet 2GB za 9 zł co miesiąc, więc mam dodatkowe GB w razie braku zasięgu sieci PLAY. Tak więc realny koszt to około 15 zł miesięcznie za 100gb LTE w play i 2GB w wszystkich sieciach, z czego zostaje nam 20 zł co 3 miesiące do wykorzystania na co chcemy ;). Ja mam już nazbierane 160 zł i 36gb ;) (niewykorzystany pakiet przechodzi na następny miesiąc). Z tego co widziałem te startery można jeszcze kupić na allegro.

http://allegro.pl/internet-na-karte-pla ... 97635.html
ODPOWIEDZ