Akumulator Li-Ion 25500 z DX

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

Ładowarka automatycznie przerywa ładowanie w jakimś momencie,nie mam na to wpływu.Magnesy zamieniłem na koszyczek i własnie podłączyłem.Akumulator był rozładowany prądem 0.5 A do 2.8 V napiecie pod obciążeniem,po zdjęciu obciążenia napiecie na akumulatorze wynosiło 3 V.
Teraz ładuje prądem 1 A .

[ Dodano: Nie Wrz 27, 2009 9:13 pm ]
Jak się okazuje akumulator jest dosyć stabilny tz.ładowarka wyłączyła zasilanie przy 4.197 V pojemność wskazana 3095 mAh.Nie przypuszczam aby przy ładowaniu prądem 0,5 A pojemność drastycznie wzrosła więc ze względu na oszczędność czasu postanowiłem ładować prądem 1 A.Akumulator bedzie rozładowywany w latarce prądem około 2.6 A zobaczę czy wpłynie to na utratę pojemności.
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

kurcze, uczyli mnie w szkole "czytaj ze zrozumieniem" - dopiero teraz skojarzylem, ze mierzysz pojemnosc LADUJAC ogniwo. Czyli w praktyce (zakladajac, ze ladowales prawie od zera) pojemnosc rzeczywista jest ciut mniejsza. Wiec mamy ponizej 3Ah. Po prostu brak mi slow...
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

No mnie tez to dziwi.Mam w ładowarce funkcje rozładowywanie więc jak będę miał czas zrobie cykl ładowanie - rozładowanie i zobacze co się okaże ale nie przypuszczam aby wyniki wiele się rózniły.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

wiele się różnią tak ze 20-40% czasami, dlatego mierzy się pojemność akusa rozładowując go zadanym prądem, ale przy 2.6A pojemność wyjdzie (w latarce) na pewno mniejsza niż przy teście rozładowania prądem 0.5A np
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

Zdaje sobie sprawe ze bedzie napewno nizsza ale z godzine powinna poswiecic na full.
ODPOWIEDZ