Panel led 126 diod power 1W do papryki

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
adamhood
Posty: 26
Rejestracja: sobota 31 mar 2018, 17:37
Lokalizacja: Okolice

Post autor: adamhood »

Wow, jaki mosfet ze zubożonym kanałem miarę dostępny zasili w szeregu 14 diod? nie wiem jakim parametrem się kierować, kiedyś coś czytałem o driverze na mosfetach i tam pamiętam obchodził nas parametr Vgs.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Rzeczywiście ze zdobyciem odpowiedniego tranzystora może być problem i lepiej będzie zrobić "z byle czego" coś z tematu > viewtopic.php?t=2918
adamhood
Posty: 26
Rejestracja: sobota 31 mar 2018, 17:37
Lokalizacja: Okolice

Post autor: adamhood »

Dzięki, zajrzę do tematu który podlinkowałeś ale raczej przychyliłem się do jak najmniejszej komplikacji, i zastosuje przetwornice z kontrolą prądu i na gałęzie dam potencjometry precyzyjne żeby wyrównać spadki, każdy pasek będzie z identyczną konfiguracją kolorów więc różnice nie powinny być duże, będzie za to duży radiator 30cm na 20cm na 5cm wysokości żebrowany z wentylatorem, a diody będą puszczone na 180mA, nie powinno być problemów, a jak będą to pomyślę nad modyfikacją. Szacowałem straty na potencjometrach, nie powinny przekraczać 2,5W w całości z zapasem, diody będą gęsto, temperatura będzie rosnąć równomiernie. Oczywiście panel poddam testom i zobaczę czy to się sprawdzi, widziałem, że akwaryści łączą paski równolegle o tej samej ilości poszczególnych kolorów, nie stosują rezystorów i nie ma problemów, że paski świecą z różnym natężeniem, różnica spadków jest tak mała, że to po prostu nie ma wpływu. Oczywiście ważne jest chłodzenie, i coś co ogranicza prąd na gałęzie, oni stosują drivery ja zastosowałem przetwornice. Każdy sposób ma swoje wady i zalety. Dziękuje serdecznie za pomoc wszystkim.
ODPOWIEDZ