Kosa spalinowa dobra i tania ?

....nie pasujące gdzie indziej...
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Kosa spalinowa dobra i tania ?

Post autor: rafalklis »

Czy ktoś podpowie dobrą i tanią kosę spalinową do koszenia łąki? Dwa razy w roku, 1/4 hektara, trawa i odrosty drzewek.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Po co ci dwie kosy?
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Stary dobry dowcip :D
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Jeśli masz zacięcie techniczne, to ogarniesz najtańszymi "dużymi" kosami typu Demon, Nac za 300 - 400 zł- są praktycznie identyczne. Jeśli nie wiesz jak działa silnik spalinowy i nie chce Ci się dłubać to niestety trzeba zainwestować dużo więcej. Wyposażenie kosy jest praktycznie nieistotne, warto dokupić porządne, prawdziwe "szelki".
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Ja ostatnio kupiłem NACa (New American Concept :mrgreen: ) właśnie za 399pln :mrgreen:
Gwarancja 2 lata, jak padnie to zawozi się do marketu :mrgreen:
Pomijam kwestię silnika bo wiadomo, co się dostaje, natomiast jest dla mnie za krótka (mam 185 cm wzrostu). Do tego dochodzi "kierownica" - też jest mała (przełożyłem z poprzedniej), rurki z których została wykonana to tragedia. No i leje się 2x więcej oleju do mieszanki - 25:1.
Ale pali ładnie i co ważne kosi.
Sąsiad używa takiej już 3-ci sezon. Jak jest mało do koszenia to jest okej.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

jakoś 4 lata temu kupiłem kosę w lidlu-444 zł. Głowica poszła w pierwszym roku, kupiłem lepszego oregona-żyje do dzisiaj. Pali ładnie, w sumie to poza głowicą to się nie zepsuła-jedyne co to 1,8KM to trochę mało, tzn kosą teścia która ma chyba 4,5KM kosi się przyjemniej (ale 444zł vs 3600zł robi różnicę). Mogę ją już w zasadzie wyrzucić, bo się już zwróciła, ale ona dalej działa :)

tu jest o niej wątek http://e-kosiarki.net/topics10/kosa-spa ... vt1780.htm
Marcin S.
Posty: 435
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 10:11

Post autor: Marcin S. »

1984 pisze:Ja ostatnio kupiłem NACa (New American Concept :mrgreen: ) właśnie za 399pln :mrgreen:
W NAC-u wymieniałem tłok (cylinder się dotarł ;) ) po zatarciu. Zatarł się ze względu na pęknięcie rurki pobierającej paliwo - podsysało lewe powietrze tamtędy albo w inny sposób zmieniło przez to skład mieszanki. Rurki też wymieniłem, chodzi. Przed koszeniem sprawdzam, czy jeszcze są elastyczne (stwardniałe urywają się od drgań).

Części są ogólnie dostępne (bo to jeden szymel wszystkich chińskich zabawek).

Pzdr.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Te kilku konne Chińczyki są bardzo mocne ale markowa kosa w okolicach dwóch KM kosi dużo lepiej a 2 KM Chińczyk nadaje się co najwyżej jako podkaszarka.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Ja mam (prawdzie podkaszarkę a nie kosę) firmy AL-KO. Była niewiele droższa niż NAC czy podobne wynalazki, a podobno firma znacznie lepsza. Choćby to, że mieszanka jest 1:40 wskazuje, że silnik jest lepiej wykonany.
porom
Posty: 4
Rejestracja: środa 22 sie 2018, 17:35
Lokalizacja: Zakliczyn
Kontakt:

Post autor: porom »

Ja mam wrażenie, że jak dobra, to nie tania. Z chińczykami ja bym się obawiał awaryjności.
ODPOWIEDZ