Śledzenie naszych przesyłek

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Macie doświadczenia z DHL eCommerce? Moja paczka wysłana 22.05 jeszcze nie dotarła, a czytałem opinie, że potrafi dotrzeć w ciągu kilku dni.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

DHL express wysłana paczka 26, dotarła 30.
4 dni robocze.
reklama
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2018, 13:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: reklama »

z doświadczenia wiemy że eCommerce idą 5-11 dni, jaki masz obecny status wysyłki ?
reklama
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Niestety użytkownik piszący powyżej nie zastosował się do zapisów Regulaminu dotyczących kont firmowych / ofert komercyjnych oraz reklamy zamieszczanej w stopce. Ban.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Aktualny status wygląda tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

6 czerwca status zmienił się na Warszawę, a dzisiaj otrzymałem paczkę dostarczoną przez... listonosza poczty polskiej... Ogólnie jak za prawie 20zł (przymusowej) dopłaty do wysyłki, to trochę słabo. Plus jest taki, że udało mi się naprawić telefon.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Koledzy to normalna praktyka że Gearbest wysłał przesyłkę kurierem DPD?
Mam nadzieję że mi nie każą za to dopłacać?
Ostatnio zmieniony czwartek 14 cze 2018, 05:57 przez pier, łącznie zmieniany 1 raz.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Kazać to mogą Ci nawet tańczyć i śpiewać. Wiąże Was umowa, której treść znasz.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Witajcie.

Pytanie - przesyłka z ali, rejestrowana, numer LF...CN od 9 czerwca wciąż ma status "Waiting for pick up". Czekać jeszcze czy zakładać spór i domagać się zwrotu pieniędzy ? Jest to moje drugie zamówienie u tego samego sprzedawcy z którym jakieś 2 miesiące temu miałem sprzeczkę dotyczącą gwarancji. Tak długo by pamiętał i robił takie czekanie celowo ?
ILPT
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Poczekaj jeszcze parę dni będziesz miał na śledzeniu cancelled wtedy założysz spór. O coś takiego:


2018.06.15 23:33 (GMT-7): Shipment cancelled
2018.06.03 14:42 (GMT-7): Waiting for pick up
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Oki. Poczekam jeszcze parę dni i jak coś zamówię to samo na inny adres.


EDIT

I pojawiło się anulowanie. Jaki wybrać powód otwarcia sporu ? Tracking problem, custom problem ? Bo wrong adress nie wchodzi w grę...

EDIT2

Zwrot pieniędzy przyznany w jakieś 2 godziny. Kupować raz jeszcze u tego samego sprzedawcy ? ;)
ILPT
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Ktoś się spotkał z takim przypadkiem że przesyłka idzie najpierw z jednym numerem śledzenia jednym przewoźnikiem a potem dostaje inny numer i idzie China Post?
Obrazek

Gdybym nie znalazł strony https://packageradar.com/ to bym nawet o tym nie wiedział, ani w śledzeniu na aliexpress ani w 17track.net nie pokazywało takiej informacji.

Edit: To jest jakiś rekord, doszła w 13 dni :O
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Pytanie, co sądzicie o takiej paczce. Zamówiłem w tygodniowym odstępie przesyłki z ali. Przesyłka z 30 grudnia do dnia dzisiejszego w trakingu na ali ma info o braku dostępności śledzenia, mimo wyboru paczki z śledzeniem i nadaniem numeru LF469115026CN. Paczka (zakup) z 6 stycznia już jest widoczny w trakingu i widać że wyleciała już z Chin.

Jak myślicie, zakładać już spór do paczki z 30 grudnia czy czekać ?
ILPT
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Miałem tak, wybrałem przesyłkę rejestrowaną, sprzedawca wprowadził numer rejestrowany, a w śledzeniu nic. Już miałem spór zakładać, a tu przyszła z zupełnie innym, nie rejestrowanym numerem.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Cześć.

Kolejne pytanie do Was - przesyłka o której wspominałem, wysłana 30 grudnia, wciąż jest niedostępna w śledzeniu.

Inna przesyłka, też rejestrowana, zakupiona tydzień później - 6 stycznia już jest w Polsce i ma status "w drodze".

Jak sądzicie, założyć spór i żądać zwrotu gotówki ? Trochę jestem zirytowany tym, że wybrałem ofertę z droższą wysyłką rejestrowaną a nic wciąż nie mam. Różnica pomiędzy ofertami była spora - towar + paczka nierejestrowana = 5 dolarów, ta sama oferta ale z paczką rejestrowaną to już prawie 10 dolarów.

Co wy na to ?
ILPT
ODPOWIEDZ