Mactronic Bike Pro Noise 500 - opinie

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

galusz pisze:Ja posiadam kupiłem jakieś 6 lat temu wersję 300LM
Przez ten okres wiele się zmieniło i polecanie takiej lampki za takie pieniądze nie jest zbyt rozsądne. Owszem 4-6 lat temu, gdy nie było sensownych alternatyw można było się pokusić o jej zakup ale teraz nie powinna być nawet brana pod uwagę przy wyborze lampki przedniej na rower.
cocolino
Posty: 14
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 10:55
Lokalizacja: Chełm

Post autor: cocolino »

ElSor pisze:Gregowe L2P ~200zł + uchwyt uniwersalny do roweru ~20-40zł+ kilka ogniw od woytazo ~3-5zł/szt + ładowarka OEM~30-50zł (wszelkie info znajdziesz na tym forum). Moc 700 do ok 1000lm i możliwośc wyboru cieplejszej barwy

A jest jeszcze latarka czołowo/rowerowa od kolegi upka za chyba ok 200zł - poszukaj, poczyta a dowiesz się wszystkiego
Po ponad 4 latach użytkowania Noise 500 oraz L2P od Grega zdecydowanym zwycięzcą jest ... Noise 500. Obie diody świecą tak jak w momencie zakupu czyli L2P minimalnie lepiej od Noisa ale nie powiedziałbym że jest to różnica pomiędzy 500 a 900 lm. Bardziej 500 a 600 na korzyść L2P ale co z tego jak od roku czasu mam uszkodzony sterownik tej lampki. I żeby zaświeciła w trybie 100% muszę klikać po kilka razy (włącz/wyłącz) aż zaskoczy. Bardzo niemiłe zaskoczenie zwłaszcza, że po lekturze forum byłem przekonany, że będzie to lampka lepsza od mactronica pod każdym względem a zwłaszcza jeśli chodzi o żywotność. Mactronic nie zawiódł mnie do dzisiaj ani razu. Przez te cztery lata jeżdżę 10 miesięcy w roku, przebiegi 1500-2000 rocznie.
MadOnion78
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 10:16
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: MadOnion78 »

cocolino pisze:Przez te cztery lata jeżdżę 10 miesięcy w roku, przebiegi 1500-2000 rocznie.
Noc polarna ? :hyhy:
Awatar użytkownika
Vendeur
Posty: 41
Rejestracja: piątek 30 wrz 2011, 15:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Vendeur »

cocolino pisze:
ElSor pisze:Gregowe L2P ~200zł + uchwyt uniwersalny do roweru ~20-40zł+ kilka ogniw od woytazo ~3-5zł/szt + ładowarka OEM~30-50zł (wszelkie info znajdziesz na tym forum). Moc 700 do ok 1000lm i możliwośc wyboru cieplejszej barwy

A jest jeszcze latarka czołowo/rowerowa od kolegi upka za chyba ok 200zł - poszukaj, poczyta a dowiesz się wszystkiego
Po ponad 4 latach użytkowania Noise 500 oraz L2P od Grega zdecydowanym zwycięzcą jest ... Noise 500. Obie diody świecą tak jak w momencie zakupu czyli L2P minimalnie lepiej od Noisa ale nie powiedziałbym że jest to różnica pomiędzy 500 a 900 lm. Bardziej 500 a 600 na korzyść L2P ale co z tego jak od roku czasu mam uszkodzony sterownik tej lampki. I żeby zaświeciła w trybie 100% muszę klikać po kilka razy (włącz/wyłącz) aż zaskoczy. Bardzo niemiłe zaskoczenie zwłaszcza, że po lekturze forum byłem przekonany, że będzie to lampka lepsza od mactronica pod każdym względem a zwłaszcza jeśli chodzi o żywotność. Mactronic nie zawiódł mnie do dzisiaj ani razu. Przez te cztery lata jeżdżę 10 miesięcy w roku, przebiegi 1500-2000 rocznie.
Sterownik to prosta wymiana, kupujesz nowy na Allegro za grosze, od starego odlutowujesz przewody i przylutowujesz do nowego.

Ja mam Noise Pro 300 i bardzo sobie chwalę, do jazdy po mieście, aby być widocznym lub lekko oświetlonych miejscach. Wymieniłem w niej ostatnio fabryczny akumulator 2300mAh na 3500 GA Sanyo. Po prostu odczepiłem blaszkę od starego i przylutowałem normalną lutownicą do nowego. Działa pięknie. Natomiast do jazdy po całkowitych ciemnościach używam latarki opartej o obudowę C8 i diodę XM-L. Przy prawie 1000lm świeci to z 5x mocniej i dalej od Mactronica i jest bardzo przydatne, gdy się jeździ szybko. A świetne mocowania do latarek można kupić na Allegro już od 3 zł.
cocolino
Posty: 14
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 10:55
Lokalizacja: Chełm

Post autor: cocolino »

Vendeur pisze:Sterownik to prosta wymiana, kupujesz nowy na Allegro za grosze, od starego odlutowujesz przewody i przylutowujesz do nowego.
Ale po co ja mam się zastanawiać czy wymiana jest prosta czy skomplikowana (zwłaszcza, jeśli nigdy nie miałem lutownicy w dłoni), po co mam marnować czas i pieniądze na szukanie odpowiedniego sterownika na allegro jak w tym czasie mogę zarobić 10x wartość całej lampki.
Jedna świeci bez zastrzeżeń a druga świeci ale z problemami a tak miało być pięknie jak to opisują i chwalą tutaj ludzie lampki od grega. Być może i 99% takich jest a ja trafiłem na ten 1% (w co wątpię) ale chciałem tylko napisać, że taka sytuacja ma miejsce. Najlepiej świadczą o tym wpisy na tej i poprzedniej stronie uwypuklające wady noisa, których L2P "nie ma".
Awatar użytkownika
Vendeur
Posty: 41
Rejestracja: piątek 30 wrz 2011, 15:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Vendeur »

To nie tak, że lampki Grega są kiepskie, po prostu coś uległo uszkodzeniu i ma do tego prawo. Nie znam dokładnych objaw, ale najłatwiej byłoby napisać do Grega z prośbą o naprawę.

Nie wiem, czy się chwalisz zarobkami, natomiast fakt, że nigdy nie miałeś lutownicy w ręku raczej powodem do dumy nie jest. Na tych rzeczach znać się nie trzeba, wystarczy po prostu nieco chęci oraz inicjatywy, aby znaleźć rozwiązanie.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Czy greg nie udziela przypadkiem 2-letniej gwarancji na swoje latarki? - prowadzi firmę i choćby z tego tytułu jeśli dostałeś paragon należy Ci sie 2-letnia ustawowa gwarancja na produkt. Chyba że kupowałeś "pokątnie" ale nawet w tym przypadku greg z tego co czytałem nie zostawia klientów na lodzie tylko trzeba dogadać sposób dostawy jemu latarki i czekać na odbiór sprawnej.
Więc w czym rzecz?
Psują się nawet firmowe nówki i to nie latarki a samochody zaraz po wyjeździe za bramę salonu...
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

L2P od grega mam ją chyba z 10 lat i nadal działa, a dużo jeżdżę rowerem nocami. :)
M...
ale_jak_to
Posty: 37
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 19:12
Lokalizacja: aa

Post autor: ale_jak_to »

Cześć, co teraz warto kupic na rower + do lasu na spacery wieczorne - kiedys chcialem kupic zestaw ktoregos convoya przerabianego przez naszych speców ale chyba już nie ma tych latarek za bardzo? Chcialbym jakis zestaw który od razu będzie miał czołówkę, uchwyt na rower, jakis worek na pasek i wszystko co mozliwe - tak ja to bylo z convoyami. Ktos cos?
Ostatnio zmieniony piątek 22 cze 2018, 16:39 przez ale_jak_to, łącznie zmieniany 1 raz.
natek
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 30 cze 2014, 11:26
Lokalizacja: Ełk

Post autor: natek »

Polecam edc X1 od Grega. Lampka mała z zaskakującą ilością światła. Do tej latarki Greg posiada na swojej aukcji akcesoria tj. opaskę na głowę, uchwyt na kierownicę czyli to czego szukasz.
Ostatnio zmieniony piątek 22 cze 2018, 20:41 przez natek, łącznie zmieniany 1 raz.
ale_jak_to
Posty: 37
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 19:12
Lokalizacja: aa

Post autor: ale_jak_to »

Są lepsze od convoya s2 s2+ ?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Ale w jakim sensie? - uwielbiam to pytanie ;)
EDC ma podobne osiągi (dokładniej ilość produkowanych lumenów) - w tym kontekście nie jest specjalnie lepsze od zwykłego S2 i to dowolnego, różnica główna tkwi w możliwościach softu czyli dostosowania lampki pod siebie czyli personalizacja plus jakość i dokładność wykonania.
To właśnie - wielość trybów, więcej niż tylko 3 jasności świecenia, jakość szczegółów powoduje że modowane latarki stanowią ogólna "lepszość" nad kupnym S2+ z Chin za 40-50 zł.
Nie tylko w osiągach tkwi sekret "lepszości" czegoś nad czymś - surowa moc to tylko latarki "sportowe" - oparte na sterownikach z bezpośrednim napędem (lub na mocniejszej diodzie 6/12V z przetwornicą) , walące maksymalny prąd w diodę, przegrzewające sie w 30 sekund od uruchomienia - tego typu "lepszość", krótkotrwały UAU to raczej dla funu niż do użytku.
Można w S2+ wsadzić sterownik typu FET i wiedząc że ostatni tryb to turbo i 1600 lm na 30 sekund (i wiele niższych uzytkowych) ale ... to też TYLKO w latarkach robionych w wersji "speszjal edyszyn" - wtedy można stwierdzić ze taki latarek jest lepszy pod każdym względem od S2+ - gigamoc (krótka bo krótka ale zawsze), mnogość trybów, jakość i takie tam - no ale to koszt zapewne 3-4x wyższy od S2 z Chin ...
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

A ja się zastanawiam czemu nie ma w latarkach płynnego ustawienia jasności? Ewentualnie mało rozpowszechnione. Takie jak np. w czołówce boruit rj02 czy Black Diamond. Tylko skokowe przejścia? Ewentualnie w nowoczesnych sterownikach multum ustawień. Trzeba najpierw doktorat zdobyć, aby takie coś sobie poustawiać :mrgreen:. A może zamiast convoy'a lepiej BLF A6?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Zapewne dlatego że zwykły Kowalski uważa latarkę za metalowa rurkę która świeci 3 trybami na krzyż, a mody i tryby w liczbie kilku plus kasa za oprogramowanie autorskie za wkład myśli do "hardwaru" to fanaberie wynaturzonych fanatyków światła...
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

murgrabia1410 pisze:A ja się zastanawiam czemu nie ma w latarkach płynnego ustawienia jasności? Ewentualnie mało rozpowszechnione.
Są, ale tak jak mówisz mało rozpowszechnione np.
https://intl-outdoor.com/emisar-d4-high ... 09f9a85612
ODPOWIEDZ