Czy warto ?

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
robekbis
Posty: 71
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 20:34
Lokalizacja: warszawa

Czy warto ?

Post autor: robekbis »

Witam , doradżcie mi czy warto wymienić diodę w latarce Lumintop SD4A z XPL-HI na XHP 35HI ? czy będzie świeciła mocniej , dalej ? , jeżeli tak to czy trzeba wymienić też sterownik czy wystarczy samą diodę ? A może nie warto zawracać sobie głowy bo różnica w świeceniu będzie marginalna ?
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Nie warto
Obrazek


Na diodę i sterownik wydasz ze 20$ a tych zgaduję 300lm różnicy nawet nie dostrzeżesz przez gorsze skupienie...
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Dla samego moda warto - nauka nie idzie w las - zawsze to odrobina wiedzy - dla praktyczności - to już zależy od rodzaju sterownika zamiennego - jak jest prosto 3-4 trybowy bez udziwnień to nie ma sensu jak ma więcej praktycznych możliwości których nie miał oryginalny to sens jest - w tym wyższy prąd np. w turbo trybie - wtedy przez kilkadziesiąt sekund zanim latara się zgrzeje zaświeci co najmniej 2x lepiej i 1,5x dalej mając przy tym 2x3 większą plamę światła - dla tego ostatniego czasem ludzie ściągaja gacie i modują śliniąc się jak mopsy - choć czas trzymania turbo w tak małej latarce nie jest długi.

jest dużo odpowiedzi na "czy warto" - jak masz możliwość i nie boisz sie "utopić" trochę kasy to zawsze warto - jedyna taka modowana latara na dzielni robi rejwach i szacun.
robekbis
Posty: 71
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 20:34
Lokalizacja: warszawa

Post autor: robekbis »

Chyba jednak nie będę się z tym bawił , dokupiłem wczoraj Lumintopa ODF30 i ilość lumenów z niego na razie mi wystarczy (z naciskiem na słowa NA RAZIE :grin:
ODPOWIEDZ