budżetowa kamera sportowa, jaka?

....nie pasujące gdzie indziej...
qkam
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 maja 2013, 19:54
Lokalizacja: Katowice

budżetowa kamera sportowa, jaka?

Post autor: qkam »

Dobry wieczór.
Poszukuję taniej kamery sportowej. Przejrzałem filmy na YT, poczytałem trochę opinii, ale dalej wiem tyle co na początku.

Kamerę chcę kupić właściwie tylko po to, żeby nagrać trochę materiału na wakacjach i zmontować z tego później coś w rodzaju klipu.
Resztę czasu kamera będzie używana jako wideorejestrator w samochodzie, więc mile widziane nagrywanie w pętli z nadpisywaniem materiału i możliwość korzystania z urządzenia bez baterii podłączonego do zewnętrznej ładowarki.
Budżet - jak najmniejszy, chciałbym się zamknąć w 300PLN za zestaw: kamera, obudowa wodoszczelna, ładowarka + 2-3 dodatkowe baterie, kilka adapterów do zamontowania na statywie lub "selfikijku" ;)
Jakość video - FullHD w 60fps (nie chcę 2k ani tym bardziej 4k). 120fps też jest zbędne.

Na aliex hitem jest EKEN H9. Są też wszelkiej maści klony i inne chińskie wynalazki no-name. Czy w tej cenie w ogóle jest jakiś wybór, czy wszystko to nagrywa tak samo i dopiero po wydaniu 400zł mogę zauważyć lepszą jakość?
Może ktoś miał kilka tanich kamer w ręce i doradzi?
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Mam Eken H9 i jestem zadowolony ale trzeba uważać na podróbki ponieważ rejestrują obraz gorszej jakości.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

GitUp 2 w komplecie z akcesoriami - niestety poza budżetem ale sprawuje się bardzo dobrze.

http://www.banggood.com/GitUp-Git2-2K-W ... mds=search

Nawet moje porównanie z Xiaomi

http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
qkam
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 maja 2013, 19:54
Lokalizacja: Katowice

Post autor: qkam »

Git2 jest praktycznie 2x droższy od Ekena, niestety poza założonym budżetem. Mógłbym dołożyć,ale wątpię czy dostanę filmy dwukrotnie lepszej jakości (w fullHD). Zresztą, jak pisałem, jako kamera sportowa sprzęt będzie używany sporadycznie, więc tym bardziej jakość obrazu jaka daje H9 mi wystarczy.
Chodziło mi bardziej o to, czy jest jakakolwiek różnica między tymi tanimi kamerami. Może nie warto wydawać nawet tych 38$ na Ekena, jeśli obraz jest podobny do kamerek noname za 25$.

A tak przy okazji, zdarzają się jakieś promo code na tego typu urządzenia?
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Panowie na banggood jest promocja na Eken H9 za 162zł. Czy taki sprzęt nada się w razie potrzeby jako rejestrator jazdy?

Czy lepiej szukać innego urządzenia?
Everybody lies...
qkam
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 maja 2013, 19:54
Lokalizacja: Katowice

Post autor: qkam »

Ostatecznie zamówiłem tego Ekena.
Na Aliex kamera kosztowała 157zł, ale Urząd Celny doliczył mi VAT + opłaty celne i całość zamknęła się w kwocie ok 200zł.
Za tą cenę spodziewałem się czegoś gorszego, więc jestem mile zaskoczony. Po dokupieniu uchwytu z przyssawką na szybę za 7zł, kamerka służy mi jako wideorejestrator w samochodzie. Zamontowana pod lusterkiem obejmuje całą przednią szybę i kawałek słupków, więc kąt widzenia jest faktycznie zbliżony do deklarowanych 170stopni.

Jedyne czego mi brakuje przy takim zastosowaniu, to brak dedykowanej opcji w menu kamerki. Nagrywanie w pętli wygląda tak, że nagrywane są kolejne filmy o długości 10 minut i każdy z nich zapisywany jest na karcie. Kiedy karta się zapełni, to nadpisywane są najstarsze nagrania. Nie ma możliwości zabezpieczenia wybranego nagrania przed nadpisaniem go... Karta 32GB wystarczy na nagranie ok 3h materiału w jakości FullHD 60fps.

Jeśli miałbym jeszcze raz kupować kamerę, to wybrałbym ponownie tego Ekena. Do moich zastosowań jest w wystarczający.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Trochę minęło od ostatniego postu, czy aktualnie na rynku coś się zmieniło - cena/jakość = Eken H9 ?
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Trochę minęło od ostatniego postu, czy aktualnie na rynku coś się zmieniło - cena/jakość ?

Polecicie coś do max 400 zł ?
ODPOWIEDZ