Silnik do wkrętarki

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Silnik do wkrętarki

Post autor: Dziubek »

Powitać.
Wie ktoś z Was gdzie można dostać silnik do wkrętarki w dobrej cenie ? Naprawa jest po kosztach, wkrętarka będzie używana awaryjnie. Znalazłem tylko BOSCHa ale cena powala albo na amazonie za grosze bez wysyłki do kraju. Ali z ceną 40$ też nie biorę pod uwagę.
Może ktoś się orientuje jak wyszukać zamiennik. Wszelka pomoc mile widziana.

Obrazek
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Może taniej i prościej wyjdzie kupić używaną wkrętarkę?
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Taki szczegół, jak dane wkrętarki, to pies trącał? Kup więc najtańszy, jaki znajdziesz i będzie dobrze.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Na Allegro sprawdzałeś :?: , ostatnio widziałem sporo różnych, oryginalnych silników (Johnsona też widziałem) pochodzących z demontażu za rozsądne pieniądze, można też kupić po taniości cały, używany korpus wkrętarki, może coś pasującego dobierzesz.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 wrz 2018, 20:55 przez Vigo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

plecho1 Gdybałem nad tym, ale mam od dawna nówkę, a ta była by jako rezerwa. Szkoda mi kupować używek w niewiadomym stanie jak mam sprzęt w stanie dobrym z uwalonym silnikiem. Akumulator też porażka, ale wymiana ogniw to akurat małe piwo. Jednak budzie nie można nic zarzucić, solidna sztuka.

BKK Chłopie, zamiast się pieklić byś przeczytał co napisałem. Nie żądam żadnego gotowca, pytam czy ktoś może zna miejsce w sieci gdzie tanio można dostać silnik. Nie każdy sklep z ciekawymi rzeczami jest dobrze wypozycjonowany w google.
Kup więc najtańszy
a pisałem
na amazonie za grosze bez wysyłki do kraju
.

Vigo Tak, widziałem. OLX i Gumtree też sprawdzałem. Symbolem żaden z wystawionych nie pasuje. Pewnie można zamienniki odszukać i stąd moje pytanie czy ktoś wie jak szukać zamienników do silników. Na co zwracać uwagę itp.

W ostateczności wymierzanie i masówka z pytaniami do sprzedających.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Dziubek pisze:Symbolem żaden z wystawionych nie pasuje.
Nie wiem, jak szukałeś, ale mi po wpisaniu typu silnika w wyszukiwarkę od razu wyrzuciło masę ofert z tym KONKRETNYM modelem silnika. Na miejscu, w kraju. Cena za taki silnik, to około 90 - 160 zł. W zależności od sprzedającego i firmy. A jakbyś pogrzebał choć minimalnie głębiej i poczytał chwilkę, to znalazłbyś inne numery referencyjne, pod którymi można szukać tego konkretnego silnika. Więc skoro ja mogę bez problemu znaleźć takie dane, to co za ograniczenia posiadasz, że sobie nie radzisz?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

90 zł za silnik szukany po kosztach. I niby to ja jestem ograniczony... Od Twojej "pomocy" już wolę abyś nic nie pisał bo szkoda słów. Naprawdę, odpuść sobie dalsze wypowiedzi.

Za 130 zł będzie wkrętarka w netto w czwartek. Jako rezerwa może być. Przy tej cenie szkoda bawić się w naprawę.

Dziękuję za chęć pomocy.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Można kupić tanio wkrętarki na Ni-CD z uwalonymi aku, jak masz dostęp to sobie przerobisz zasilanie na li-ion.
Ja przerabiałem bosha 12 V na li-ion 4S, działa do dziś, ładuję raz w roku.
https://www.olx.pl/oferta/wkretarka-bos ... 494a45ea48
https://www.olx.pl/oferty/q-wkrętarka-b ... from%5D=40
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Dziubek, ale ty oczekujesz, że ktoś ci załatwi silnik za darmo, czy tam za 20 zł, bo ty "szukasz po kosztach"? Koszty są akurat takie - 90 zł minimum. Oczekujesz cudu? Że ktoś ci sprzeda taniej, bo ty taki fajny jesteś? Inne? Pieklisz się, a sam masz absurdalne wymagania.
Szukasz silnika - nie piszesz do jakiego modelu wkrętarki. Piszesz, że nie możesz znaleźć zamiennika. A po wpisaniu typu silnika z obudowy można bez problemu znaleźć ten silnik oraz inne jego numery katalogowe, po których można do odnaleźć. Dziwne, że sobie nie poradziłeś z tak banalnymi rzeczami.

PS. Wkrętarki, którymi da się dłużej pracować, a nie są ozdobą domowego warsztaciku niedzielnego dłubacza kosztują co najmniej o jedno zero w cenie więcej, niż to 140 zł.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

smokuxx1987 Słuszna decyzja, nie brałem tego po uwagę.

BKK Jak zaczniesz ogarniać normalne wypowiedzi, a nie tylko jęczenie z pretensjami - bierz przykład z innych wypowiadających się, to pogadamy. W wypowiedzi może masz i rację, ale sposób przekazana to porażka.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za pomoc, temat zamknięty z mojej strony.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Krytyka nieudolności boli... Nie jęczę z pretensjami, tylko drażniący są ludzie tacy, jak ty - podajcie mi wszystko na tacy, bo mi się k..a należy. Sam w swojej sprawie nie zrobiłeś nic. O rozsądnym przemyśleniu nie wspominając. Ciężko było wpaść na to, że można kupić używkę. No, ale ponoć przejrzałeś całe olx, itd...
ODPOWIEDZ