Dokładność krokomierza - zegare, telefon, opaska ?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Dokładność krokomierza - zegare, telefon, opaska ?

Post autor: skaktus »

Witam.

Od ponad miesiąca używam krokomierza w formie apki na S7 Edge. Czasem miałem wrażenie że przekłamuje co do ilości kroków - dzienne wartości miałem na poziomie 13 ~ 15 000 kroków. Miałem pewne podejrzenia co do błędu pomiarowego, spowodowanego noszeniem telefonu w dość luźnych spodniach. Od 2 dni testuję telefon w typowych spodniach trochę przylegających do ciała. Dodatkowo od tych samych 2 dni mam na łapce Amazfit BIP i po 7 godzinach wędrówki w sklepie, mam spore rozbieżności - zegarek pokazuje 5644 kroki a telefon 7566. Co waszym zdaniem będzie bardziej dokładne - telefon / zegarek ?
ILPT
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Sprawdzałem Amazfit Stratos i iczyłem ręcznie kroki - wychodziło bardzo podobnie. Pomiary ma spójne, ale nie radzi sobie jak idziesz i np pchasz jakiś wózek - za duża stabilizacja nadgarstka. Myślę, że zegarek może być dokładniejszy, ale to może też zależeć od aplikacji w telefonie. Cała sztuka to jak z danych akceleratora wyekstrahować kroki.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Moim zdaniem opaska/zegarek. Mam opaskę Fitbit Flex 2 (najniższy model), liczyłem kroki które robię i przy około 300 wyszła rozbieżność 1 kroku. Dodatkowo śledziłem na żywo kroki zliczane przez krokomierz w aplikacji w telefonie (krokomierz wysyłał dane do telefonu) i tutaj też wszystko się zgadzało. Z ciekawostek to koszenie trawy opaska traktuje jako jazdę na rowerze :)
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Marcin S.
Posty: 435
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 10:11

Post autor: Marcin S. »

Mi5 (ma wbudowany dedykowany chip do pomiaru liczby kroków) z aplikacją Pacer i Amazfit Bip - różnica na poziomie kilkudziesięciu kroków dziennie, moim zdaniem pomijalna.

Za to przy bieganiu (ale to już GPS) Endomondo i Amazfit Bip potrafią na 10km złapać 500m różnicy (telefon pokazuje większy dystans).

Pzdr.
M.
ODPOWIEDZ