Sprzęt do leśnych biegów

Oświetlenie montowane na głowie
Zbyszek2018
Posty: 10
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:56
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Zbyszek2018 »

No to by było idealne, ale raczej wykonalne. Dlatego muszę dokonać wyboru na podstawie tego co wyczytam
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

plecho1 pisze:Obracać na pewno się nie będzie ale czasem może trochę podskakiwać bo mocowanie nie jest całkiem sztywne ale raczej nie powinien to być duży problem.
Potwierdzam.
H03 to moja ulubiona latarka. Zawsze mam w plecaku przerobioną na krótkie ogniwa 18350 wersję z opaską bez środkowego paska. Masa spada wtedy tak bardzo, że w pełnym pasku ani drgnie. Oczywiście spada wtedy wydajność, bo te ogniwa są mniej pojemne, ale chce pokazać możliwość. Przeróbka polega na dokupieniu odpowiedniej, krótszej tuby. Skilhunt nie ma jej w swojej ofercie, ale jest u innego producenta taka, która pasuje.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Zbyszek2018 pisze: W przypadku dwóch pierwszych jest nie brak centralnego umiejscowienia źródła światła.
Często słyszę ten argument w odniesieniu do Skilhunt H03 i zupełnie go nie rozumiem. Tak małe odsunięcie źródła światła jest niezauważalne i zupełnie nie przeszkadza. Mam dwie takie czołówki, kilka poszło już do znajomych i nikt na to nie narzeka.
Zbyszek2018 pisze:Że markowe to sprawa jasna, myślałem że może miłośnicy światła mają jakieś rekomendowane modele, tak samo jak ludzie od e-papierosöw.
Jeśli nikt nic innego nie poleci to mam już wybraną latarkę
Ja polecam Sanyo NCR18650BL albo NCR 18650GA. Prąd wystarczający do większości normalnych latarek, a do tego mają lekko wystające plusy przez co można łączyć je szeregowo i stosować w większości latarek, które wystającego plusa potrzebują.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

pietros pisze: Ja polecam Sanyo NCR18650BL albo NCR 18650GA. Prąd wystarczający do większości normalnych latarek, a do tego mają lekko wystające plusy przez co można łączyć je szeregowo i stosować w większości latarek, które wystającego plusa potrzebują.
Te ogniwa są bardzo dobre. Mam dwa rowery elektryczne do których budowałem baterie. W jednym mam właśnie GA, a w drugim BL. Tego na GA nie oszczędzam, często cisnę go na full i przeciążam, ogniwa muszą oddawać w szczycie po 6A i bez problemu sobie z tym radzą. Po kilkudziesięciu cyklach nie widzę specjalnego spadku wydajności.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Zdublowane, proszę o usunięcie
Zbyszek2018
Posty: 10
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:56
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Zbyszek2018 »

Decyzja zapadła wczoraj spotkałem że skillhuntem i potwierdził Wasze słowa. Dzięki za pomoc
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Zbyszek2018 pisze:Darol A potrafisz coś powiedzieć czy w trakcie biegu jest ona stabilną i się nie obraca? Jak jakieś sensowne akumulatory przy okazji polecisz to będę wdzięczny
W MTB nie obraca mi się. Nie wystaje w żadną ze stron bardziej od środka, więc nie ma takich obaw.
Ostatnio zmieniony piątek 19 paź 2018, 23:17 przez Siwy, łącznie zmieniany 1 raz.
mcc
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 22:00
Lokalizacja: Halinów

Post autor: mcc »

Czesc,

mam bardzo pozytywne doswiadczenie z "forumowymi" S2+. Jeden z "rozpraszaczem" na kierownice + drugi bez zbednej optyki na kask robi swoje. Przyszla pora na zastanowienie sie czym zastapic (za slaba do biegania w terenie) Mactronic FocusEye. Odnosnie wymagan - byloby dobrze gdyby byla podobnie jasna (powiedzmy tryb rowerowy 50% bylby wystarczajacy - 100% rozpusta) i dajaca podobne swiatlo do s2+, ktore mam - dioda 4c (w focus eye teren strasznie sie wyplaszcza - nie do konca widac uksztaltowanie nawierzchni).

Mam 3 pytania

1. Jak wspomniana tu Skilhunt H03 ma sie w swieceniu do s2+ po modach?
2. Jak ciezar tej czolowki ma sie do s2+?
3. Czy wystepuje jakas optyka, ktora bedzie oswietlala droge w taki sposob abym mial w miare jasno 2m przed ale tez 15-20m przed - tak abym nie musial sie nienaturalnei pochylac i odchylac w trakcie biegu

Dzieki z gory!

Pzw,
MCC
Ostatnio zmieniony sobota 01 gru 2018, 19:46 przez mcc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

mcc,
1. Convoy po modach będzie świecił mocniej, jednak przy podobnej optyce różnica nie będzie dość znaczna.
2. H03 jest zauważalnie mniejszy i lżejszy. Suchych danych nie ma co przytaczać, ale różnicę czuć.
3. Dobór optyki to sprawa dość indywidualna, mi do biegania seryjna optyka TIR wystarczała, choć według H03 do biegania jest raczej średnia.
koncentrator
Posty: 25
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: koncentrator »

darol - o jakiej tubie krótszej jest mowa? Czy można prosić o link? Właśnie czegoś takiego szukam mniejszego a może uda się przerobić moją
ODPOWIEDZ