Wybór urządzenia wielofunkcyjnego druk/skan kolor

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Wybór urządzenia wielofunkcyjnego druk/skan kolor

Post autor: Bocian »

Witajcie. Mam od jakiegoś czasu nie lada zagwozdkę. Jest to zakup bardziej dla żony. Po kiepskich doświadczeniach z kombajnem atramentowym Canon (mało użytkowany padł jakiś rok po gwarancji - płyta główna, naprawa raczej nieopłacalna). Szukam jakiegoś urządzenia do domu (skanowanie w kolorze + wydruki czasami w kolorze - zdjęcia, najczęściej w czerni kolorowanki dla dzieciaków etc.). I teraz główne założenie to zakup na długie lata użytkowania ;) , czyli jakaś linia mini-biuro/firma, nie najtańsze basic, bo na tym się już sparzyłem) :evil: Tanie materiały eksploatacyjne. Budżet powiedzmy do 1000zł brutto ale krytycznym ograniczeniem są wymiary urządzenia do: szer.x głęb. x wysokość: 450x390x450mm. Jest jeszcze jedna komplikująca życie kwestia, mieszkam w bloku gdzie sieci WLAN 2,4GHz jest jak... i po pewnym czasie przesiadłem się na łączność internetową 5GHz. Router ma możliwość równoległej pracy na 2,4GHz i sprzęgnięcia tego w całość, ale ma też wolny port RJ-45, który fajnie byłoby wykorzystać i nie martwić się zaszumionym środowiskiem radiowym... Pomożecie? ;) Bo ja już po którymś z rzędu podejściu do tematu, wymiękam :cry:
Ostatnio zmieniony niedziela 13 sty 2019, 15:36 przez Bocian, łącznie zmieniany 1 raz.
Sometimes darkness can show you the light
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Ja od siebie mogę tylko powiedzieć, że mam Brothera DCP-T500W od jakiś 2 lat, kolega ma takiego samego nieco krócej i trudno coś złego o nim powiedzieć. Mógłby być szybszy, mógłby mieć lepszy wyświetlacz, mógłby mieć duplex. Podziwu nie wzbudza, interfejs trochę siermiężny, ale nigdy mnie nie zawiódł i nie raz drukowałem na nim większe ilości do 2 godzin ciągłego wydruku to oprócz tego że się zrobił gorący to drukował bez zarzutu. Tylko papieru dokładać i drukować dalej. Eksploatacja na oryginalnych tuszach tak tania, że o zamiennikach nawet nie ma sensu myśleć. Taniej niż niejeden laser. Niestety brak WiFi 5 GHz i brak sieci przewodowej. Jedynie WiFi 2,4 GHz i USB. Nie wiem czy dla Ciebie będzie odpowiedni, nie polecam, nie namawiam, to tylko moje trzy grosze w temacie.

Co do trwałości to chyba sam wiesz jak to dzisiaj wygląda. Zanim model zdobędzie opinię niezawodnego i trwałego co zostanie potwierdzone przez tysiące użytkowników, to przestanie być produkowany, wyjdzie nowy model, który w żadnym wypadku takiej opinii nie może odziedziczyć, bo mogą mu różne bolączki wyjść z czasem. DCP-J315W też był świetny i chwalony, a po latach zasłynął z awaryjnych głowic.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Re: Wybór urządzenia wielofunkcyjnego druk/skan kolor

Post autor: abyss »

Mam dużego (A3) Epsona WF7710 który jest dla ciebie za wielki, ale są analogiczne modele A4.
Poprzednio Lexmark z marketu - to był koszmar.

Plusy:
Ethernet chodzi jak ta lala - i po kablu.
Skaner z podajnikiem, skanuje obie strony, szybki.
Fantastycznie skanuje do plików "z textem" - czyli jakiś taki dziwny pdf który wygląda jak obrazek, ale daje się przeszukiwać tekstowo - o ile jakość oryginału była choćby średnia. I te pliki są malutkie. Rewelacja! jpg oczywiście też.
Mogę skanować do pliku na dysku NAS (albo do np. karty pamięci w routerze) bez włączania kompa.
Kopiowanie ok, szybki. Po skonfigurowaniu - intuicyjność tak, jak trzeba. Wygodny wyświetlacz dotykowy ale jest i klawiatura.

Minusy:
Jakość skanowania jest "biurowa" a nie artystyczna - jednak oddawanie kolorów jest akceptowalne.
Wkurzała mnie bardzo jasna niebieska dioda "działania" - musiałem zalepić czarnym plastrem w 95%. Mam ciemny pokój. Ale w słonecznym to byłaby zaleta.

NIE umiem powiedzieć jak ceny i jakość drukowania - bo niemal go do tej funkcji nie używam, drukuję głownie na laserze cz/b.

50 głębokość (bez wysuniętego podajnika gdy drukuje)
58 szerokość
jakieś 60+ wysokości, bo trzeba choć trochę otworzyć przy wkładaniu tuszy etc.
Ale wersja A4 z pewnością będzie mniejsza.

Generalnie dla mnie - solidność. Przypomina mi w pewnym sensie produkty z lat 90-tych. Są solidne i działają tak, jak trzeba. Mam dopiero 3 miesiące, więc coś jeszcze może wyjść, ale na razie jest ok.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Ja też polecam drukarki Epsona. W moim XP-615 komplet 5 tuszy zamienników kosztuje 20zł, jakość wydruków taka sama jak na oryginalnych. Każdy kolor jest osobno, mam worek na zapas :) To już 4. rok w służbie fotografa.

Wspomniany model nie ma gniazda RJ-45 ani WiFi 5 GHz, ale na paśmie 2.4 GHz współpracuje bez większych problemów z kilkoma podłączonymi komputerami.
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Rozpatrywałem Epsona z uzupełnianiem atramentu z buteleczek, ale z racji umiejscowienia podajnika na papier od góry, wybór finalnie padł na BROTHER DCP-T510W. Dziś odebrałem przesyłkę a jutro będę sie brał za instalację. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :)
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ