Telefon dla seniora.

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Telefon dla seniora.

Post autor: Zbychur »

Panowie, kolejny poważny problem mi wyskoczył. Moja babcia straciła wzrok i do czasu operacji musimy mieć z nią jakiś kontakt. Potrzebuję zakupić telefon z dużymi i mocno wyczuwalnymi pod palcem klawiszami. Jest dużo ofert różnych telefonów ale na zdjęciach nie widać tego dobrze. Może ktoś miał styczność z takim urządzeniem. Dobrze by było aby miał też funkcję podpowiedzi, po naciśnięciu klawisza. Klawisze muszą być mocno wyczuwalne, bo palce niestety też już nie mają dokładnego czucia. Wiem, że są telefony sterowane głosem, ale obawiam się, że będzie ciężko, zwłaszcza przy słabym głosie operującego urządzeniem.
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

Niektóre modele telefonów dla seniorów mają osobne klawisze do których można przypisać numer z książki telefonicznej.
przyciski programowalne maja inny kształt i wielkość, więc są łatwe do rozpoznia dotykiem.
W ten sposób Twoja Babcia bez problemu wybierze numer żeby skontaktować się wybraną osobą.
...A z odbieraniem rozmów jest już łatwiej.

Obrazek

Może warto przemyśleć take rozwiązanie?
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Jakieś sprawdzone modele i marki? Z klawiszami, bez konieczności częstego ładowania. Użytkownik widzi dobrze, ale docenia prostą obsługę.

Jakby dawał tethering WiFi lub USB bez skomplikowanego włączania za każdym razem, to byłoby super.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ODPOWIEDZ