Mi Power Bank 2 Xiaomi 10000mAh

....nie pasujące gdzie indziej...
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Mi Power Bank 2 Xiaomi 10000mAh

Post autor: murgrabia1410 »

1.) Jeżeli ktoś posiada Mi Power Bank 2 Xiaomi 10000mAh. To może napisać czy na spodzie obudowy jest podana pojemność rozładowania przy 5V i sprawność urządzenia? Power bank "Made by Biedronka". Nie posiada takiej informacji ani na opakowaniu oraz na obudowie. Ani w instrukcji. Ogólnie porównując zdjęcia z internetu, podobno z oryginalnym. To są całkowicie inne niż na tym zakupionym z biedry. Ogólnie ten power bank posiada wszystkie cechy oryginału. Oraz została potwierdzona jego oryginalność na stronie Xiaomi.

2.) Data produkcji tego power banku to 03 2018. Czy to ma jakiś wpływ na kondycję ogniwa? Nie wiadomo jak był składowany : zima-lato. Do świeżaków to się za bardzo nie zalicza.

3.) Po wyjęciu z opakowania sygnalizowały 2 diody stan naładowania. Ale po podpięciu do zasilacza 5V 2.1A. Jakoś bardzo szybko wskoczyło na 4 diodę? Trwało to może z 15 minut.

4.) Wyjście 5V nie jest stabilne. Bez obciążenia 5.24V. A w zależności od obciążenia skacze.
Na filmach napięcie 5V mają bardziej stabilne. To już na power banku z hipermarketu napięcie trzyma jak skała...

5.) Dziwnie się ładuje pod ładowarką 5V. Na początku ok. 0.5A. Potem przeskakuje na ok. 0.9A. Potem wskakuje na 1.3A-1.6A. Trwa to kilka minut po czym wraca na ok 0.9A i tak zostaje. Sprawdzane na kilku ładowarkach.

6.) O co chodzi z tym ładowaniem urządzeń o małej wydajności prądowej? Jak się wciśnie 2 razy przycisk. To power bank przechodzi w tryb Small Current Discharge. Podłączyłem amperomierz i nic się nie zmienia? Prąd nie maleje. To jest bez sensu. Przecież każde urządzenie ma wbudowany kontroler ładowania. I taka słuchawka Bluetooth nie będzie się przecież ładować 1A. Tylko niezależnie co podłączymy to będzie np. 50mA.

Jeszcze nie przeprowadziłem testu wydajności przez rozładowanie do zera. I sprawdzeniu ile mA da się wypompować. Ale i tak już mam mieszane uczucia co do tego banku mocy.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mi Power Bank 2 Xiaomi 10000mAh

Post autor: Tomeqp »

murgrabia1410 pisze: 1.) Jeżeli ktoś posiada Mi Power Bank 2 Xiaomi 10000mAh. To może napisać czy na spodzie obudowy jest podana pojemność rozładowania przy 5V i sprawność urządzenia?
U mnie jest podana pojemność ogniwa oraz powerbanka przy 5,1 V dla rozładowania prądem 1A.
murgrabia1410 pisze: 6.) O co chodzi z tym ładowaniem urządzeń o małej wydajności prądowej? Jak się wciśnie 2 razy przycisk. To power bank przechodzi w tryb Small Current Discharge. Podłączyłem amperomierz i nic się nie zmienia? Prąd nie maleje. To jest bez sensu. Przecież każde urządzenie ma wbudowany kontroler ładowania. I taka słuchawka Bluetooth nie będzie się przecież ładować 1A. Tylko niezależnie co podłączymy to będzie np. 50mA.
Tryb ten zapobiega wyłączaniu się powerbanka przy poborze prądu o bardzo małej wartości (nie wiem jaki prąd jest graniczny). W normalnym trybie, gdy podłączysz słuchawkę, która ładuje się takim małym prądem to powerbank po chwili się wyłączy tak samo jakbyś nic nie podłączył. Dwukrotne wciśnięcie przycisku temu zapobiega.
Pozdrawiam
woytazo
Posty: 114
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 11:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: woytazo »

Ciekaw jestem ile powerbank kosztuje w biedrze bo ja takiego wygrzebałem w koszu za jakieś grosze. Okazał się uszkodzonym, więc go rozebrałem i pogrubiłem cyną ścieżki z wyjścia ogniwa i o dziwo, zadziałał. Wcześniej miałem okazję w dziesiątkach innych "chińczykach" wymieniać ogniwa na markowe. Wykonanie Xiaomi przy nich wygląda bardzo dobrze, nawet jakby "made in Japan". Pierwszy raz widziałem ogniwo LiPo 10Ah 3.85V, dokładnie spasowane w obudowę a płytka drukowana jest staranna niczym z laptopa :). Byłem nim jednak zawiedziony, bo nie naładował urządzenia, ale teraz wiem, że trzeba 2 razy kliknąć!
Odpowiadając na PW kliknij "Cytuj".
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Obrazek
W sumie nie jest źle. Odbiega tylko 5.5% od deklarowanych 6900mAh + - błąd pomiarowy.
woytazo pisze:Ciekaw jestem ile powerbank kosztuje w biedrze bo ja takiego wygrzebałem w koszu za jakieś grosze....
69 PLN - rewelacji nie ma jak na biedre.

Obrazek
Coś mało przyjął mA podczas ładowania.
ODPOWIEDZ