Lumintop EDC05C XHP35 HI + 4x Nichia

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Lumintop EDC05C XHP35 HI + 4x Nichia

Post autor: endrju1 »

Przeglądając dalekowschodnie strony w poszukiwaniu czegoś na co mógłbym zamienić na czas letni mojego skilhunta, natrafiłem na latarkę wymienioną w tytule:Lumintop EDC05C XHP35 HI + 4x Nichia

Czy ktoś słyszał coś o tej latarce, bo nie ukrywam podoba mi się rozmiar (choć ogniwo 14500 pojemnością i wydajnością nie grzeszy, ale na lato fajnie mieć coś małego w kieszeni) i co prawda niezbyt jasne, ale mocno rozproszone boczne światło (do tego to nichia, więc będzie ładna barwa). Niestety nie trafiłem do tej pory na test tej latarki i gdyby nie cena to pewnie już by do mnie leciała.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

http://budgetlightforum.com/node/66373

Szczerze, to też wpadła mi w oko
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Też mnie zainteresowała, aż przeczytałem opis :-|
Bo ta przednia XHP35 to cool white, według mnie kompletnie głupi pomysł z takim mieszaniem odcieni.
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Kupiłem Lumintop AA z możliwością zasilania 14500. Okazało się, że latarka ma mechaniczne zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją i konieczne jest stosowanie ogniw z guzikiem, button top. Wszystkie 14500, które miałem, mają płaski biegun. Ot, taka uwaga, bo tu też tak może byc.
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Ww. Lumintop nie działa na bateryjkach AA/akumulatorkach NiMH, spora wada jak na edc.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Jak by mogła pracować na AA to nie miała by zabezpieczenia przed zbyt głębokim rozładowaniem ogniwa litowego. Zimna dioda jest problemem, choć zawsze można wymienić (chociaż to dodatkowy koszt).
Szukałem latarki którą można podczas spaceru poświecić pod nogi, a w razie czego mogła by szerokim (choćby i słabym) światłem przyświecić np podczas napraw w aucie.
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

endrju1 pisze:Jak by mogła pracować na AA to nie miała by zabezpieczenia przed zbyt głębokim rozładowaniem ogniwa litowego. (...)
A to niby dlaczego?
Moja Zebra sc52w ma zabezpieczenie na 2,7V, a na bateryjkach AA/akumulatorkach NiMH działa bez problemu.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Fajna.....
Może też mi jest taka potrzebna(?)

Znalazałem na BG za 39$ coś taniej widzieliście?
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

endrju1 pisze:Przeglądając dalekowschodnie strony w poszukiwaniu czegoś na co mógłbym zamienić na czas letni mojego skilhunta
Domyślam się, że chodzi o H03. Może warto zastanowić się nad zmianą zasilania na mniejsze? Robi się wtedy naprawdę podręczna.

Obrazek
ODPOWIEDZ